Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Line 6 M9 footswitch


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ το noiz και μπαίνω  στο ψητό.

 

Έχω την line6 M9 και ενώ με τον ήχο και τις δυνατότητες της είμαι πολύ ικανοποιημένος στο θέμα κατασκευή και συγκεκριμένα στα footswitchs δεν το έχει και πολύ.

Λόγο (ψευτο)κατασκευής σιγά σιγά οι ποδοδιακόπτες  αρχίζουν και δεν πιάνουν  με αποτέλεσμα να αλλάζω το εφέ με αρκετή καθυστέρηση.

 

Τους έχω αλλάξει ήδη μια φορά αλλά και πάλι  τα ίδια.

 

Μήπως ξέρει κανείς σας ποιος μπορεί να αναλάβει κάτι τέτοιο http://www.jhv3.com/m-series-mods/    ή τι άλλο θα μπορούσα να κάνω?

 

Ευχαριστώ

...ω  πανσοφη νυφιτσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετώπισα ένα παρόμοια πρόβλημα με τα footswitches μιας Tonelab SE, που είχα παλαιότερα, και το έλυσα χρησιμοποιώντας spray επαφών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εχω και εγω την Μ9 και δεν μου εχει δημιουργησει κανενα προβλημα, και φαντασου την πηρα μεταχειρισμενη.

 

Αν υποθεσουμε οτι για την πρωτη επισκευη την πηγες σε εξουσιοδοτημενο αντιπρόσωπο τοτε μπορεις να κρίνεις ποσο κοστίζει η αλλαγη των διακοπτων, αλλιώς βρες κάποιον μαστορα στην Αθηνα και κάνε αυτήν την μοντα

http://www.guitargeek.com/line-6-m13-foot-switch-replacement-guide/

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

δεν θυμάμαι πόσο είχα δώσει για την αλλαγή αλλά δεν πρέπει να ήταν και πολλά τα χρήματα απλά ψάχνω μια πιο μόνιμη λύση.

 

τη μόντα που μπυ προτείνεις Milto την έχω δει αλλά δεν ξέρω ποιος μπορεί να την αναλάβει.

...ω  πανσοφη νυφιτσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου