Προς το περιεχόμενο

Ακουστικα τύμπανα και πολυκατοικίες...


hampis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκτός από εξαιρετικές, στα όρια του φανταστικού, συνθήκες (κυρίως πολύ καλόβολους ή κουφούς γείτονες/συγκατοίκους), ακουστικά τύμπανα και διαμέρισμα είναι ασύμβατα.

Ούτως ή άλλως, αν δεν θέλεις να κουφαθείς, το μεγαλύτερο μέρος της μελέτης θα πρέπει να γίνεται σε practice ή ηλεκτρονικό σετ, οπότε η πιο εύκολη λύση είναι μελέτη στα ανωτέρω πράκτις/ηλεκτρονικά στο σπίτι και ένα ένα δίωρο-τρίωρο-ή-όσο-αντέχεις-οικονομικά την εβδομάδα σε ένα προβάδικο ή - αν πηγαίνεις - σε ωδείο.

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν αναφέρομαι μόνο στο ρεύμα, αλλά και στο ποιός εμφανίζεται ενοικιαστής. Γενικά έχουν σφίξει τα πράγματα- καλώς προσωπικά πιστεύω- για το τι δαπάνες έχει ο καθένας. Δεν γνωρίζω αν μπορούν να εμφανιστούν σε συμβόλαιο και με τι χρήση άραγε 10 νοματαίοι χωρίς εισόδημα, όπως ήμασταν εμείς τότε και σε ποιανού το όνομα θα δηλώνεται αυτή η δαπάνη στη ΔΕΗ.............ήδη έχω πρόβλημα με τη ΔΕΗ από αδυνατούντες κακοπληρωτές συγγενείς με το περιβόητο χαράτσι και χωρίς προσωπικά να χρωστάω τπτ............απλά με βρήκε πρόχειρο η ΔΕΗ και καλοπληρωτή και με έδωσε στην εφορία, αντί των άλλων  ;D ;D ;D...................είναι για κλάματα βέβαια η φάση, αλλά όσο μπορώ ακόμα το διασκεδάζω.

Επί του θέματος θέλει προσοχή το πράμα. 

 

Επειδη ερχεσαι στα ''χωραφια'' μου

το οτι εισαι ανεργος δε σημαινει οτι δε μπορεις να δηλωνεις οτι νοικιαζεις ενα χωρο,δε θα σε ρωτησει η εφορια ''που βρηκες τα λεφτα και δινεις ενα πενηνταρικο το μηνα''  ;)

 

Οποτε συμφωνουμε ολοι οτι σε σπιτι τα αθορυβα-σιτες ή ηλεκτρονικα ειναι μονόδρομος.

Και η απορια παραμενει τοτε : τι να το κανω το ακουστικο σετ αμα δεν εχω χωρο να το χαρω ?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ερχεσαι στα ''χωραφια'' μου

το οτι εισαι ανεργος δε σημαινει οτι δε μπορεις να δηλωνεις οτι νοικιαζεις ενα χωρο,δε θα σε ρωτησει η εφορια ''που βρηκες τα λεφτα και δινεις ενα πενηνταρικο το μηνα''  ;)

 

 

 

 

Κλαίνε οι χήρες, κλαίνε κι οι παντρεμένες ;D δεν είμαι άνεργος φίλε μου, προς ώρας ;D, άσχετα αν είμαι απλήρωτος και με χρωστάνε κάτι χιλιάρικα ;D...............άσε που είμαι ένας μεσήλιξ, άνευ συζύγου, τέκνων και οικονομικών υποχρεώσεων, οπότε όσο είμαι όρθιος, μπορεί και να διασκεδάζω με τα δεινά μας.

 

Όσο για το θέμα σου, νομίζω είναι μονόδρομος το να βρεις ένα χώρο κοντά στο σπίτι σου, μαζί ίσως και με κάποιους άλλους να νοικιάσετε, προκειμένου να χαίρεστε τα τύμπανα. Ο πρώην μπασίστας και κουμπάρος μου είναι λογιστής, είμαι ενήμερος των αλλεπάλληλων αλλαγών στη φορολογική νομοθεσία και των συνεπειών επί δικαίων και αδίκων.

Προσωπικά μένω σε ιδιόκτητη μονοκατοικία, συνήθως παίζω με ακουστικές κιθάρες , αλλά όταν θέλω να βαρέσω ανοίγω τον ενισχυτή-σπάνια είναι η αλήθεια- και τους θυμίζω στη γειτονιά πόσο ενοχλητικοί καταντάνε με τη συμπεριφορά τους οι γείτονές μου ;D

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να το κανω το ακουστικο σετ αμα δεν εχω χωρο να το χαρω ?

 

Μπάμπη, νομίζω ότι δεν υπάρχουν πολλές επιλογές.

 

Είτε

να βρεις ένα χώρο κοντά στο σπίτι σου, μαζί ίσως και με κάποιους άλλους να νοικιάσετε, προκειμένου να χαίρεστε τα τύμπανα.

Ίσως η πιο φτηνή και ρεαλιστική λύση.

 

Είτε να ηχομονώσεις καλά ένα χώρο στο διαμέρισμα. Ακριβή και ίσως πρακτικά μη εφαρμόσιμη λύση.

 

Είτε να μετακομίσεις σε μονοκατοικία (yeah, right...), όπου μπορεί πάλι να χρειαστεί κάποια μόνωση. Πανάκριβη και πάλι πιθανότατα πρακτικά μη εφαρμόσιμη λύση.

 

Μπορείς επίσης να κουβαλάς το σετ και να το χαίρεσαι μόνο σε λάιβ, αλλά είναι σπαστικό και κουραστικό και ενδεχομένως (και αυτό) όχι πάντα εφαρμόσιμο.

 

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρωτιεμαι Μπαμπη γιατι το ανοιξες το thread?????

Αφου εχεις ενα εξαιρετικο χωρο στον Αλιμο οπου προβαρετε με την ανεση σας -καλυτερο χωρο σε ερασιτεχνικη μπαντα δεν εχω ξαναδει.Εκτος και εχετε προβλημα με τον Ιδιοκτητη !!Η θελεις να εισαι περισσοτερο στο σπιτι σου και να μελετας εκει ...εσυ ξερεις !!!

Συγνωμη για την ερωτηση αλλα Μπαμπη μου εχει ξανανοιχτει τετοιο θεμα +  κατι μελετες ,φωτο ,σχεδια κλπ.Απο εμενα ,τον Beero ,fleemail (αυτους θυμαμαι ) αυτην την στιγμη.

Αν εχετε προβλημα θορυβου στον χωρο σας λυνεται.Στο σπιτι ομως και ειδικα σε πολυκατοικια υπαρχει θεμα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει λοιπον, ο Pericles φροντισε να μαθουμε ολοι οτι ο Μπαμπης εχει εναν εξαιρετικο χωρο στον Αλιμο.

 

 

Pericles, δε μας αφορα.

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος προκαλεί θόρυβο για οιονδήποτε λόγο και αδιαφορεί για το δικαίωμά μου στην πραγματική ησυχία, είναι δεδομένα ταξικός και ηθικός εχθρός μου και θέλω να έχω την υγεία μου μέχρι τα βαθειά μου γεράματα να τον καταδιώκω μαζί με τους ομοίους του με κάθε έννομο και άλλο μέσο μου είναι διαθέσιμο.

 

Δεν ξέρω αν έγινα επαρκώς σαφής.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος προκαλεί θόρυβο για οιονδήποτε λόγο και αδιαφορεί για το δικαίωμά μου στην πραγματική ησυχία, είναι δεδομένα ταξικός και ηθικός εχθρός μου και θέλω να έχω την υγεία μου μέχρι τα βαθειά μου γεράματα να τον καταδιώκω μαζί με τους ομοίους του με κάθε έννομο και άλλο μέσο μου είναι διαθέσιμο.

 

Δεν ξέρω αν έγινα επαρκώς σαφής.

 

+100000000000000000000000000000000000000

 

και οταν μετα την καταδιωξη καταφερουμε και τον πιασουμε..τα εξοδα της δημοσιας διαπομπευσης και την πισσα και τα πουπουλα τα πληρωνω εγω.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έγινα επαρκώς σαφής.

Έγινες αλλά η απάντησή σου είναι εντελώς άκυρη για το συγκεκριμένο θέμα, αφού συζητάμε και προβληματιζόμαστε για το πώς θα παίζουμε χωρίς να ενοχλούμε.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινες αλλά η απάντησή σου είναι εντελώς άκυρη για το συγκεκριμένο θέμα, αφού συζητάμε και προβληματιζόμαστε για το πώς θα παίζουμε χωρίς να ενοχλούμε.

Τρίχες κατσαρές.

Αν πραγματικά δεν θες να ενοχλείς με ακουστικά τύμπανα ή έχεις κατασκευή χιλιάδων (άντε εκατοντάδων αν είναι υπόγειο) ευρώ σε ιδιόκτητο υπόγειο/ισόγειο ή έχεις ηλεκτρονικά τυμπανα σωστά τοποθετημένα και (απο)μονωμένα (κυρίως για τα πετάλια στο πάτωμα) στο χώρο ή κάνεις το αυτονόητο και πας σε στούντιο.

Τα υπόλοιπα είναι "πες τε μου με τι τρόπο να κλάσω για να βάψω καλύτερα τα αυγά".

 

Σαφέστερος;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου