Προς το περιεχόμενο

Ακουστικα τύμπανα και πολυκατοικίες...


hampis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

;) Τωρα πια εχοντας κανει δικη μου οικογενεια, εργαζομενος κτλ, καταλαβαινω οτι ειμασταν υπερβολικοι...

 

Αλλα τοτε, 15 χρονων, εβραζε το αιμα μας!

Δεν τα γραφω για να πω οτι καναμε σωστα, το αντιθετο μαλιστα...

 

Απλα, λεω ποσο διαφορετικα βλεπεις τα πραγματα οταν εισαι στην αλλη πλευρα...

 

Εγω εχω μα κ@ργιολ@ απο πανω μου που καθε μεσημερι πλακωνεται με τα παιδια της, και μου ξυπναει το μωρο...

Εχω ανεβει 2-3 φορες, την επομενη, με βλεπω να της σπαω την πορτα!

 

(Βλεπεις, ο καθενας μεσα στο χορο οταν ειναι χορευει διαφορετικα...)

 

Για αυτο καλο ειναι να σεβομαστε και τους γυρω μας ;)

 

:)

 

Να σου ζησει ο μικρουλης/α σου. Σορρυ για το οφτοπικ.

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Να γραψω κι εγω οτι τωρα με την κριση, εχω φιλους ντραμμερ που νοικιαζουν χωρο για μελετη με 50 ευρω το μηνα! Και πολλες φορες με εξοπλισμο για προβα μπαντας. Μοιραζεσαι το χωρο με δυο-τρεις αλλους και τερμα τα θεματα. Και το να μπαινεις στη διαδικασια να πηγαινεις εκει, αντι να εισαι σπιτι που ολο κατι αλλο θα κανεις, μονο καλο ειναι για το παιξιμο. Ασε που ο ηχος και η τεχνικη θελουν και εντασεις, το σπιτι ειναι ημιμετρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να γραψω κι εγω οτι τωρα με την κριση, εχω φιλους ντραμμερ που νοικιαζουν χωρο για μελετη με 50 ευρω το μηνα! Και πολλες φορες με εξοπλισμο για προβα μπαντας. Μοιραζεσαι το χωρο με δυο-τρεις αλλους και τερμα τα θεματα. Και το να μπαινεις στη διαδικασια να πηγαινεις εκει, αντι να εισαι σπιτι που ολο κατι αλλο θα κανεις, μονο καλο ειναι για το παιξιμο. Ασε που ο ηχος και η τεχνικη θελουν και εντασεις, το σπιτι ειναι ημιμετρο

 

Το 82 αν θυμάμαι καλά, μαζί με τα παιδιά ενός άλλου γκρουπ που είχαμε τον ίδιο ντράμερ, νοικιάσαμε μια παλιά μονοκατοικία στα Εξάρχεια- πρώην οίκο ανΤοχής- και μοιραζόμασταν το ενοίκιο. Δίπλα μας δεν υπήρχε πολυκατοικία, αριστερά δεξιά ήταν δύο εγκατελειμμένες μονοκατοικίες. Ντύσαμε το ένα δωμάτιο με αυγοθήκες και βάλαμε στη πόρτα και στο παράθυρο φελλό.Δεν παίζαμε ποτέ σε ώρες κοινής ησυχίας γιατί όπως και να το κάνουμε ''ακουγόμασταν'' όχι πολύ, αλλά τα μεσημέρια ήταν αισθητός ο θόρυβος. Δεν παραπονέθηκε ποτέ κανένας από τις απέναντι πολυκατοικίες.

 

Τώρα με τη κρίση, υπάρχουν πολλά ξενοίκιαστα, από μονοκατοικίες, αποθήκες κλπ σε χαμηλές τιμές. Το πρόβλημα που ίσως υπάρξει, είναι στο ποιός θα εμφανίζεται σαν ενοικιαστής- ως προς την εφορία- και αν μπορεί να καλύψει τη δαπάνη φορολογικά  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαμμυ το βρηκα!!!Θα εμφανιζουμε σαν ενοικιαστη στην εφορια τον Αλογοσκουφη -που επαιζε σε συγκροτημα κιθαρα στα νιατα του - η τον Ευθυμιου που κι'αυτος επαιζε ντραμς στα νιατα του -δικοι μας ανθρωποι δηλαδη .Αυτα μεχρι τον Μαιο μετα βλεπουμε ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το πρόβλημα που ίσως υπάρξει, είναι στο ποιός θα εμφανίζεται σαν ενοικιαστής- ως προς την εφορία- και αν μπορεί να καλύψει τη δαπάνη φορολογικά  ;D

 

Επειδη αναφέρεσαι στην κατανάλωση ρεύματος από την οποία πιθανό να σε πιασει η εφορία σε πληροφορώ ότι ξέρω πολλούς που νοικιάζουν μαύρα και ας μην έχει γίνει διακοπή ρεύματος φυσικα.Δεν εισαι υποχρεωμενος να κοψεις το ρευμα εαν ειναι ξενοικιαστο απλα αμα σε πιασουν μπορουσες να χρησιμοποιησεις αυτο το στοιχειο σαν αλλοθι...

Επισης μιας και μιλάμε για φοροδιαφυγη ας μην ξεχνάμε και τα νομιμα στουντιο που ναι μεν εχουν καταναλωση ρευματος αλλα δεν εχουν...εσοδα καθως κανενας δεν κοβει αποδειξη....

 

Παντως οποιος γνωρίζει χωρους που νοικιαζονται φτηνα ή οποιος εχει και τετοιο χωρο και θελει να τον μοιραστει ας μου στειλει ενα μηνυμα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως εσύ είσαι που γενικεύεις; Όταν παίζεις μπουζούκι αλλα προτρέπεις ανθρώπους που παίζουν κρουστά να κάνουν ό,τι κάνεις;;;

 

Προσωπικά δε θεωρώ πως έκανα κάτι κακό.Απλά προσπαθώ να με σέβονται οι γείτονες όπως τους σέβομαι και εγώ,διότι η μουσική είναι και αυτή δουλειά και επάγγελμα με διάφορους τρόπους.Δε νομίζω να έχω άδικο σε αυτό.Οφείλουν οι υπόλοιποι να σέβονται τη δουλειά σου όπως τους σέβεσαι κι εσύ.Έτσι πάει!Προσωπικά επειδή αγαπώ πάρα πολύ τη μουσική δεν υπήρχε ποτέ περίπτωση να κάνω παρατήρηση σε κάποιον ο οποίος θα έπαιζε οποιοδήποτε μουσικό όργανο διότι ''τον καταλαβαίνω''.

Γρηγόρης Σιατερλής

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει φίλε αν νομίζεις πως, χάριν της μουσικής, οι κανόνες που ισχύουν για το μπουζουκάκι ισχύουν ΚΑΙ για τα ακουστικά drums, δεν έχει νόημα να κουβεντιάσουμε το θέμα, μιλάμε διαφορετική γλώσσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω και εγω να μελεταω σπιτι φιλΩς...μπορω?

 

Παιζω πνευστο...αλλα δε κανω πολυ θορυβο...να και μια φωτο μου εν ωρα μελετης

 

images?q=tbn:ANd9GcS1eM29PTL4YAwiM8xutCOI0Sces8sglm_1YCTwsX-GzF4OM0DHXw

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη αναφέρεσαι στην κατανάλωση ρεύματος από την οποία πιθανό να σε πιασει η εφορία σε πληροφορώ ότι ξέρω πολλούς που νοικιάζουν μαύρα και ας μην έχει γίνει διακοπή ρεύματος φυσικα.Δεν εισαι υποχρεωμενος να κοψεις το ρευμα εαν ειναι ξενοικιαστο απλα αμα σε πιασουν μπορουσες να χρησιμοποιησεις αυτο το στοιχειο σαν αλλοθι...

Επισης μιας και μιλάμε για φοροδιαφυγη ας μην ξεχνάμε και τα νομιμα στουντιο που ναι μεν εχουν καταναλωση ρευματος αλλα δεν εχουν...εσοδα καθως κανενας δεν κοβει αποδειξη....

 

Παντως οποιος γνωρίζει χωρους που νοικιαζονται φτηνα ή οποιος εχει και τετοιο χωρο και θελει να τον μοιραστει ας μου στειλει ενα μηνυμα

 

 

 

Δεν αναφέρομαι μόνο στο ρεύμα, αλλά και στο ποιός εμφανίζεται ενοικιαστής. Γενικά έχουν σφίξει τα πράγματα- καλώς προσωπικά πιστεύω- για το τι δαπάνες έχει ο καθένας. Δεν γνωρίζω αν μπορούν να εμφανιστούν σε συμβόλαιο και με τι χρήση άραγε 10 νοματαίοι χωρίς εισόδημα, όπως ήμασταν εμείς τότε και σε ποιανού το όνομα θα δηλώνεται αυτή η δαπάνη στη ΔΕΗ.............ήδη έχω πρόβλημα με τη ΔΕΗ από αδυνατούντες κακοπληρωτές συγγενείς με το περιβόητο χαράτσι και χωρίς προσωπικά να χρωστάω τπτ............απλά με βρήκε πρόχειρο η ΔΕΗ και καλοπληρωτή και με έδωσε στην εφορία, αντί των άλλων  ;D ;D ;D...................είναι για κλάματα βέβαια η φάση, αλλά όσο μπορώ ακόμα το διασκεδάζω.

Επί του θέματος θέλει προσοχή το πράμα. 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου