Προς το περιεχόμενο

Αγορα Καρτας ηχου ΕΠΕΙΓΟΝ !!!!!


kotlousko

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω περασει και απο εκει! χεχεχε ( ελεγα κι εκει πολλες μα**** και με  θυμασαι ε:?)

 

μονο που δυστυχως μας το εκλεισαν...δεν τους αρεσε δεν ξερω

 

πλακα ειχαμε εκει :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μα δεν με θυμασαι ?

και εγω περασα απο εκει , ειχαμε βγει και με ολους στην συναντηση που φαγαμε που εφτιαξε ο venex , λιγο πριν το κλεισουν, και εκει ωραια περναγαμε.

Εδω βεβαια ειναι αλλη φαση, πιο σοβαρα τα πραγματα και πιο εξειδικευμενα, ειναι για μουσικούς. Αλλα και εδω ειναι παρα πολυ καλα. 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν ειχα παει ποτε σε καμια συναντηση !!!!

 

??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

 

Το nick το θυμαμαι τωρα που το λες αλλα επειδη παει καιρος δεν πηγε το μυαλο!

 

Εσυ σιγουρα με θυμασαι απο τις βλακειες που ελεγα δεν εξηγειται αλλιως!λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα το ειπα, απλα ειχα παει εγω λολ με τους πιο ενεργους του φορουμ τοτε

λεω αν με θυμασαι σαν μελος απο το φορουμ οχι απο την συναντηση.

Σαν nickname και που εγραφα για computers και tech , γενικα ρε παιδι μου.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι , ειμαι απο τους καλύτερους και το μεγαλυτερο μου προτέρημα ειναι οτι ειμαι μετριόφρων.

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συναδελφος του ρολλου του ζουγανελη ε;  :)

 

Το ηξερα οτι δεν ειναι μονο ενας !

 

Εισαστε πολλοι ! Ψοφησα στο γελιο με εκεινο το video ! Και ομως υπαρχουν τετοιοι τελικα ! Παντως τα δικα σου ωραια ειναι αληθεια !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει , αυτος του ζουγανέλλη , ειναι ετη φωτος μπροστα και για την εποχη του και πιστευω και για σημερα.

Τον ειχα δει να τα κανει στο ιδιο μαγαζι που γυριστηκε το βιντεο live την εποχη late 80ς

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος που συνθετει μουσικη ψαχνει να αγορασει καρτα ηχου με τις εξης προδιαγραφες (χοντρικα)

 

1.Φορητη διοτι εχει και σταθερο και φορητο υπολογιστη να μπορει να τη χρησιμοποιει και στα δυο

2.Low Latency και να μπορει να βαλει πολλα midi tracks με kontakt και να μην καθυστερει οσον αφορα απο θεμα latency ( απο θεμα μνημης και σκληρου ειναι αλλο καπελο!)

3.Να μπορει να συνδεσει midi keyboard επανω της ( εχει ενα roland jd800 ενα αλλο δεν θυμαμαι τι με midi συνδεσεις) και .... Μπορει να τα συνδεσει και τα δυο????? με καποιο τροπο;

4.Θα δουλευει με βιβλιοθηκες ψηφιακες ( kontakt, vsti )

5.Απο τεχνικα χαρακτηριστικα τι αλλο να κοιταξει δεν εχει ιδεα ( δεν ξερει ορολογια περα απο Hz Mhz Khz κτλ !!! )

 

Απο μουσικη γραφει τα παντα...Απο τυπου κλασσικης, valse, tango, ηλεκτρονικη κτλ κτλ....(δεν ξερω αν βοηθαει αυτο που ρωταω)

 

Ηθελε να παρει μια RME babyface αλλα τελικα ειναι too much ... Ψαχνει κατι φτηνοτερο ωστε να πανε παραπανω λεφτα για τα ηχεια.

 

ΥΓ. Δεν ειναι ερασιτεχνης στη μουσικη απλως τωρα ασχολειται με υπολογιστες εδω και 5-6 χρονια αλλα ρωταω εγω αντι γι αυτον γιατι προτιμαει να γραφει παρτιτουρα απο το να ψαξει σε κανα φορουμ να παρει καμια συμβουλη -ο καφρος- ... Θα του στειλω το λινκ μπας και το ανοιξει και ξεστραβωθει !!!

 

Εγραψα επειγον γιατι τωρα κληρωνει και τον εχουμε ψησει να παρει να προλαβουμε πριν αλλαξει γνωμη και γυρισει σε κανα minimoog !!! τα φωτα σας παρακαλω τι προτεινετε;;;;

 

Λοιπόν.... να σου πω με εντελώς φιλική διαθεση τα εξής :

 

1.++++++++++++ για RME ,Stability ,κορυφαία ποιότητα ήχου και μεταπωλητική αξία.

2.++++++++++++ για RME Macosx .

3.για γενική χρήση ιντερνετ του pc ενα bootable usb stick με όποια γεύση παγωτού...εεε Linux !!! :)  θέλει.....

 

Ακόμα και σε παλιό pc μπορείς να δουλέψεις με light plugs  και με print.Με ενα format,ΣΩΣΤΗ εγκατάσταση ,και αντε και ενα σκληρό δισκο 7200 rpm, θα μπορεί να κάνει μουσικη.

Βεβαια τα χρηματα για την RME EINAI αρκετά.Ενδεχομένως να μπορεί να κανει οτι θελει με λιγοτερες απαιτήσεις και με μια φτηνότερη καρτα ήχου ,αλλά εγω στη θεση του θα αναβαθμιζα το pc ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ.

 

Αν τα οικονομικά του του επιτρέπουν να πάρει την RME ,και τα βασικα (ενα ζευγαρι near field monitor ,κάποια προενίσχυση ενδεχομένως ,μικρόφωνα,DI...κλπ) τότε αξιζει να παει για την RME.Αν πρεπει να περιμένει και ενα δυο μηνες να παρει τα υπολοιπα χαλαλι ....συνοπτικά,RME ME TA " XIΛΙΑ " !!!    ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον για RME τον κοβω εφοσον δεν θα αναβαθμισει αμεσα το pc.

 

Ερωτηση : Κατι Native Instruments/Steinberg κτλ Καρτες τρωγονται; Αυτες ειναι εταιριες samples και software...Οι καρτες ηχου τους ειναι καλες η τις εβγαλαν να πουλησουν και απο αυτο επειδη εχουν ονομα στο software?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου