Προς το περιεχόμενο

Το Cubase5 δεν μ'αφήνει να προσθέσω νέα κανάλια


music man

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, σε Cubase 5 αντιμετοπίζεται το εξίς πρόβλημα, πατόντας δημιουργία νέου καναλιού στο πινακάκι που διαλέγουμε πόσα κανάλια και Stereo/Mono δεν εμφανίζεται η επιλογή Add track πια, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να προστεθεί νέο κανάλι. Έχει αντιμετοπίσει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα στο παρελθόν μήπως και βοηθήσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως φιλε το κατέβασες σπασμένο?

Αν και νομίζω δε πρέπει να γίνονται συζητήσεις περί σπασμένων

Προγραμμάτων, όταν το είχα κατεβάσει είχα και εγώ αυτό το θέμα.

Το έκανα εγκατάσταση από την αρχή..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άγγελε είχα και γω ένα Cubase LE (Light έκδοση, την είχε δώρο μια κάρτα ήχου Tascam που είχα αγοράσει, και είχε μέσα και Serial Number) που είχε Limitation στα tracks , με άφηνε να ανοίξω μόνο 5 ή 8 tracks αν θυμάμαι καλά, αυτό πρέπει να συμβαίνει γιατί λέει οτι δεν τον αφήνει να προσθέσει ΝΕΑ κανάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άγγελε είχα και γω ένα Cubase LE (Light έκδοση, την είχε δώρο μια κάρτα ήχου Tascam που είχα αγοράσει, και είχε μέσα και Serial Number) που είχε Limitation στα tracks , με άφηνε να ανοίξω μόνο 5 ή 8 tracks αν θυμάμαι καλά, αυτό πρέπει να συμβαίνει γιατί λέει οτι δεν τον αφήνει να προσθέσει ΝΕΑ κανάλια.

 

Ας απαντήσει ο φιλος πρώτα, γιατι δε μας λεει πχ, οτι εχει 4 κανάλια και παει να ανοίξει ακόμα ενα και δεν ανοίγει ..

εμενα πχ δεν μου άνοιγε κανενα απο την αρχη .. αλλα ήταν σπασμένο.. οποτε αν συμβαίνει αυτο τζάμπα συζητάμε..

αν οχι, τοτε ισως ειναι και η δικιά σου εκδοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω ενα 5,1 που ειχα "αγορασει" προσφατα δεν με αφηνε να κανω add track... το"ξανααγορασα"  απο αλλου και επαιξε μια χαρα....μετα "αγορασα" και το 7 αλλα οταν κανω ινσερτ καποια pluggins (px ezdrummer) κρασαρει το συμπαν...κατι στο οποιο το 5,1 δεν εχει θεμα...

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου