Προς το περιεχόμενο

Ακόρντα 2-5-1 & Κύκλος των 5ων


STEFANOS604

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειλικρινά, ακόμα δεν έχω καταλάβει το θέμα (συγκεκριμένα ποιό είναι) αυτού του thread!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 237
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μόλις έκανα εγγραφή στο forum. Επειδή είδα με μια σύντομη ματιά ότι κάποιοι με περίμεναν για να μου "την πέσουν", ας δώσω κάποιες πληροφορίες για μένα. Παίζω και διδάσκω πιάνο και γράφω όποτε έχω χρόνο στο blog www.openart.eu. Αυτό που επιδιώκω είναι να μοιράζομαι με όποιον ενδιαφέρεται, ό,τι βλέπω να λειτουργεί για εμένα και τους μαθητές μου. Δεν θέλω να επιβάλλω σε κανέναν κάτι. Απαντώ σε ότι με ενδιαφέρει μόνο (συχνά μάλιστα αργώ να το κάνω, όταν υπάρχει φόρτος εργασίας). Το τελευταίο άρθρο που έγραψα είναι το http://www.openart.eu/2014/03/02/ακουστική-αναγνώριση-συγχορδιών-tip-4/.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντονέλα θα μπορούσατε να μας πείτε με απλά λόγια τι είναι τα ακόρντα 2-5-1, ο κύκλος των 5ων και, γενικώς, τι σημαίνουν όλα αυτά;

Σας ευχαριστώ.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή είδα με μια σύντομη ματιά ότι κάποιοι με περίμεναν για να μου "την πέσουν"

 

Πού τους είδατε ακριβώς Antonella; Δε πρέπει να υιοθετείτε αμυντική στάση, απλά πείτε μου ποιοί και που (είμαι moderator εδώ, μπορώ να το κανονίσω).

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(είμαι moderator εδώ, μπορώ να το κανονίσω).

Αφτά ίνε..... ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πού τους είδατε ακριβώς Antonella; Δε πρέπει να υιοθετείτε αμυντική στάση, απλά πείτε μου ποιοί και που (είμαι moderator εδώ, μπορώ να το κανονίσω).

 

Χαχαχαχαχατιμαλακαειναι ;D

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφτά ίνε..... ;D

...πάει να περάσει και τον ΣαϊμπερΤζόννυ σαν θρύλος του forum... ;D ;D Tον άλλο τον Καναδό, πώς τον λέγανε? ;D ;D

 

ΥΓ. Δεν ξέρω εάν περνάει τον Σαλίμ... :P

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου