Προς το περιεχόμενο

Ακόρντα 2-5-1 & Κύκλος των 5ων


STEFANOS604

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 237
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ΤΕΛΟΣ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΕΙΜΑΙ πλεον ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΓΙΑ ΤΟ NOIZ

Το Over...τι πληρώνει αυτή τη βδομάδα? 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναί αλλα με αφτί την ειρονία σας εσεις οι παλιοκαραβανες του νοιζ διοχνετε τα νεα πεδιά.

κε αμα πολί απο τους 46.000000 επισκεφτες δεν γυρισουν σε σας θα το κλίσετε κουφάλες το μαγαζί και θα πατε σπιτια σας να ξεμυρισι ο τοπος.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλιτες δαιν αφινετε τον κωσμο να πεξι τζαζ...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμεις ευχαριστουμε γιατι εδωσες το εναυσμα με τα πόστ σου σε ανθρώπους ειδικούς και γνώστες της θεωρίας της μουσικής να επέμβουν και να ξεκαθαρίσουν καποια πράγματα,

έτσι ώστε όσοι θα τσίμπαγαν όπως το πρώτο μέλος στο πρώτο σου πόστ για τον κυκλο των πεμτων, το οποιο σε ευχαριστησε πάλι νομίζοντας οτι αυτα που εγραψες και χαλκευσες κατα το δοκούν ήταν αυτό που χρειαζόταν, να καταλάβουν και αυτοί και να αυτοπροστατεύονται απο αυθαιρεσίες, μουσικούς βερμπαλισμούς του καθενός wannabe εκπαιδευτικού.

 

Το επιπεδο διαλόγου εδω ειναι ανάλογο του επιπέδου πρόκλησης.

 

Και οι προκλήσεις εχουν και αυτές πολλες φορες την σκοπιμότητά τους.

 

Το internet ειναι γεματο απο ανθρώπους που χρησιμοποιούν τακτικες, για να αλιεύσουν πελάτες, οχι μονο στο αντικείμενο της μουσικής αλλα και σε άλλα αντικείμενα, ανθρωποι που δεν έχουν καμμία πραγματική σχέση με το αντικείμενο, ειναι ημιμαθείς, παπατζήδες  και δυστυχώς ιδιαίτερα τωρα με την οικονομική κρίση εχουν μεγαλύτερες ελπίδες να τα καταφέρουν στο ψάρεμα, γιατι για παράδειγμα τα πραγματικά μαθήματα μουσικής τείνουν να είναι πολυτέλεια για τον μέσο ανθρωπο.

 

Μια απο τις τεχνικες της πώλησης είναι η επιμονή, η δημιουργία εντυπώσεων, το κεντρισμα της επιθυμίας για μάθηση και του ενδιαφέροντος για μια απλοποιημένη μέθοδο, ο  μεγαλος μουσικός που  κρύβεται απο πίσω και αλλα τέτοια.

 

Ειναι παλια τα κόλπα και το μονο που κάνουν  σε αυτό το φόρουμ που έχει πολυ υψηλό επίπεδο στο αντικείμενο αλλα και εν γένει στο ήθος και το ύφος των μελών, ειναι να διασκεδάζουν.

 

Ο manosx που φαινομενικά "εξετράπη", ηταν ο πρώτος που με πολυ ευγενεια και υπομονη (και ορθότητα) στο πρώτο του πόστ των κύκλων προσπαθησε να εξηγήσει την πραγματικότητα.

 

Οταν ομως τον αλλο συνεχίζει καποιος που γράφει ασυναρτησίες και ανακρίβειες  να τον προκαλει έμμεσα και άμεσα, σε ενα αντικείμενο που δεν σηκώνει ανακρίβειες και μάλιστα ο άλλος ειναι και πραγματικος γνώστης, ειναι λογικο καποια στιγμη να εκραγεί.

 

Εγω μπορω να πω αφοβα οτι το noiz στο επιπεδο μουσικης θεωρίας δεν σε έχει καθόλου ανάγκη, μα καθόλου μιλαμε, ουτε στο ελάχιστο αγαπητε μου φιλε.

 

Ευτυχως εχει αρκετους ανθρώπους για τον τομέα, απλά δεν μπαινουν στον κοπο να γραψουν όλοι, γιατι τελικως δεν υπαρχει λόγος.

 

Υπαρχουν ομως και δινουν το παρών και το χρόνο τους π.χ. λυνοντας σοβαρές αποριες σε ενδιαφερόμενους.

 

Παντως βαλε και τον τελευταιο κυκλο, δεν πειράζει.

Γιατι εδω που δουλευουμε καποιοι θελουμε και λιγη διασκέδαση να χαλαρωσουμε.

 

Μπορεις να εισαι μελος του noiz σαν μουσικός και να κανεις πιο καθημερινα πραγματα απο το να ποσταρεις οδηγους.

 

Π.χ.  να θέτεις  απορίες σου, να σχολιάζεις μουσικά θέματα, να ενημερώνεσαι για μουσικά τεκταινόμενα, να παρουσιάσεις την μουσική σου δουλειά και να λύνεις απορίες σε θέματα που πραγματικά κατέχεις.

 

Υπάρχουν πολλοί σωστοί τρόποι για να γδάρεις μια γάτα.

 

Χρειαζόμαστε και λιγη εκτονωση, αλλοιμονο αν δεν δράττουμε  της ευκαιρίας.

 

Εγω ειμαι θεότρελος κύριέ μου το καταλαβαίνεις?

Είμαι ο Τρελός Μουσικός. Ζήτω η Τρέλα!!!

 

Πως θα χαλιναγωγήσω την τρέλα μου αμα μια στο τόσο δεν εκτονωθώ και λίγο?

 

 

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλιτες δαιν αφινετε τον κωσμο να πεξι τζαζ...

 

αστα αυτα και μελέτα λιγο τον κυκλό, μπας και βγαλεις κανα κομμάτι της προκοπής λολ

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ντάξει, συνταξιούχος είναι ο άνθρωπος και έχει μεγάλους καημούς, είναι φανερό.

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θεωρώ καλό να μαθαίνουμε κάποια πράγματα έστω και από το forum ακόμα και όταν δεν είναι από επαγγελματίες. Όταν έχει καταλάβει τα λάθη που του επισημάνθηκαν να επιστρέψει και να κάνει αυτό που γουστάρει έστω και αν είναι κάτι πιο απλό.

Θα μου πείτε ότι είναι ένα θέμα που ίσως δεν απλοποιείται αλλά είμαι σίγουρος ότι αν κάτσει κάποιος γνώστης και συζητήσει μαζί του κάποια θέματα θα μπορέσει να τα μεταβιβάσει και αυτός σε άλλα μέλη με τον οπτικό τρόπο (σχέδια κτλ) που του αρέσει.

Θέληση να υπάρχει.  :D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θεωρώ καλό να μαθαίνουμε κάποια πράγματα έστω και από το forum ακόμα και όταν δεν είναι από επαγγελματίες. Όταν έχει καταλάβει τα λάθη που του επισημάνθηκαν να επιστρέψει και να κάνει αυτό που γουστάρει έστω και αν είναι κάτι πιο απλό.

Θα μου πείτε ότι είναι ένα θέμα που ίσως δεν απλοποιείται αλλά είμαι σίγουρος ότι αν κάτσει κάποιος γνώστης και συζητήσει μαζί του κάποια θέματα θα μπορέσει να τα μεταβιβάσει και αυτός σε άλλα μέλη με τον οπτικό τρόπο (σχέδια κτλ) που του αρέσει.

Θέληση να υπάρχει.  :D

 

 

 

Δεν εχει γινει  ετσι το θεμα.

Αμα ειχε γινει ετσι, θα ηταν αλλιως τα πράματα.

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου