Προς το περιεχόμενο

Jean Michel Jarre, Live In Sochi (Full Concert)


foxxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από την άλλη βέβαια είναι ένας τύπος (JMJ) που έχει γράψει τη δική του ιστορία στην ηλεκτρονική μουσική, με άκρως επιτυχημένα και αναγνωρίσιμα tracks, και δεν είναι άδικο να τον χαρακτηρίζουν πολλοί ως έναν από τους πιο σημαντικούς πρωτοπόρους της ηλεκτρονικής μουσικής. Και έχουν απόλυτο δίκιο. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την άλλη βέβαια είναι ένας τύπος (JMJ) που έχει γράψει τη δική του ιστορία στην ηλεκτρονική μουσική, με άκρως επιτυχημένα και αναγνωρίσιμα tracks, και δεν είναι άδικο να τον χαρακτηρίζουν πολλοί ως έναν από τους πιο σημαντικούς πρωτοπόρους της ηλεκτρονικής μουσικής. Και έχουν απόλυτο δίκιο. ;)

 

Σωστος για αυτο δεν ηθελα να συγκρινω τον τροπο δουλειας ο καθενας εδωσε κατι ξεχωριστο και ειναι σεβαστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος για αυτο δεν ηθελα να συγκρινω τον τροπο δουλειας ο καθενας εδωσε κατι ξεχωριστο και ειναι σεβαστο.

 

Ακριβώς έτσι είναι. Ο καθένας τους είναι απόλυτα σεβαστός γι' αυτό που κάνει και τον τρόπο δουλειάς του, κι επίσης και οι δύο έχουν τη δική τους ιστορία και τεράστια προσφορά στη μουσική. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως τα καταφέραμε και πάλι μιλάμε για τον Βαγγέλη (όχι ότι αυτό είναι κακό  ;) )... ο οποίος δεν έχει και πολλή σχέση με αυτά που κάνει ο JMJ...

 

Ο JMJ είναι κάτι σαν παιδικός μου ήρωας, αλλά πλέον τον έχω απομυθοποιήσει τελείως. Ειδικά αυτή η ποπ διάθεση στο live του μου φαίνεται πολύ "κάπως".

 

Θεωρώ ότι μετά το 1990-94 θα έπρεπε να είχε κάνει άλλα πράγματα. Στράβωσε όμως η κατάσταση με το Oxygene 7-13, εκεί φαινόταν ότι άρχιζε το πράγμα να ανακυκλώνεται.

 

Μεικτά συναισθήματα... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά αυτή η ποπ διάθεση στο live του μου φαίνεται πολύ "κάπως".

 

Pop διάθεση είναι πολύ ευγενικός χαρακτηρισμός θα έλεγα. ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω τον βρίσκω πια ανιαρό. Ο πατέρας του Maurice Jarre είναι (ήταν) πολύ καλύτερος.

 

http://www.youtube.com/watch?v=trjR5yAc-ys

 

 

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά είναι λίγο ξεπερασμένος και εξαργυρώνει τις παλιές δόξες. Δεν εντυπωσιάζει πλέον κανέναν, ενω οι προσπαθειες του να το κανει (παίζοντας θερεμιν ή ribbon controllers ::) ) απλά φέρνουν σε αμηχανία καποιον πιο έμπειρο ακροατη-θεατή.

 

Φυσικα η συναυλία του στη Θεσ/νικη ήταν απο τις αγαπημενες μου, αλλά όχι για μουσικούς λόγους. Εκτός του ότι εβλεπες επι σκηνης θρυλικα οργανα, ο Ζαρ είναι για πολλούς απο μας ο λόγος που ασχοληθηκαμε με την ηλεκτρονική μουσική. Εχει πολύ πλακα να ξανακους τα κομματια που οταν τα ακουγες πρωτη φορα έλεγες "πως τα κανει αυτα τα φιουυυυυυυυσχχχχχχχ".

 

Το αγαπημένο μου για συναισθηματικούς λόγους, είναι το live στο Hong Kong. Ηταν το πρώτο cd που αγορασα, μαζί με τις 4 Εποχες απο τη Βανεσα Μέι ::) και μια αυθεντική κασέτα Ημισκούμπρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου