Προς το περιεχόμενο

Hiwatt DR-504 / David Gilmour Linked input & Specs - Clone - DIY


David Gilmour

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συγχαρητήρια για τη φοβερή σου δουλειά που δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από παρόμοιες δουλειές γνωστών "boutique" κατασκευαστών.Όταν βλέπω τέτοιες δουλειές εύχομαι να είχα τον ελέυθερο χρόνο να έφτιαχνα έναν "δικό" μου ενισχυτη...

 

 

πάντως ο τωρινός ιδιοκτήτης Musi* Groun* των δικαιωμάτων αν και καλά κρύφτηκε λόγω των πολλών προβλημάτων με την δικαιοσύνη ψάξε στο διαδύκτιο για την οικογένεια  ( μαιμού κιθάρες, μαιμού ενισχυτές  οι οποίοι ήταν τεχνητα παλαιωμένοι, κλεπταποδοχή σε κλεμένες κιθάρες από την μεγάλη κλοπή στην Ιταλία των 100 κιθάρων αξίας 1 εκατομμύριου κτλ κτλ ....) αν λοιπόν και κρύφτηκε διοτι εγω προσωπικά τον είδα σε φωτογραφία της εταιρείας  στο NAMM και θεωρω παραμενει από πισω ...

 

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2107289/Posh-music-shop-owners-hob-nobbed-celebrity-clients-convicted-1million-stolen-guitar-plot.html

 

http://www.harmonycentral.com/t5/Effects-Pedals-Multi-Effects-and/Music-Ground-in-the-UK-getting-busted-for-fake-Marshalls-Dumbles/td-p/27294586

 

 

http://1.bp.blogspot.com/-rJ_0eZINDDw/UeQCdkM-_OI/AAAAAAAATUY/nz4qAqyR4Tw/s1600/Screen+Shot+2013-07-15+at+7.08.32+AM.png

 

Δυστυχώς σε αυτούς τους κ@ριόληδες κατέληξε και η θρυλική Les Paul του Peter Green μέσω του Phil Harris και της "αλλάξανε τα φώτα" (original PAFs,M69 rings,caps)     

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 75
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Συγχαρητήρια για τη φοβερή σου δουλειά που δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από παρόμοιες δουλειές γνωστών "boutique" κατασκευαστών.Όταν βλέπω τέτοιες δουλειές εύχομαι να είχα τον ελέυθερο χρόνο να έφτιαχνα έναν "δικό" μου ενισχυτη...

 

 

Δυστυχώς σε αυτούς τους κ@ριόληδες κατέληξε και η θρυλική Les Paul του Peter Green μέσω του Phil Harris και της "αλλάξανε τα φώτα" (original PAFs,M69 rings,caps)       

 

είναι πραγματικά τραγικοί και είναι θλιβερό θρυλικές εταιρείες και ονόματα να πέφτουν στα νύχια τους , κάτι παρόμοιο και με τα δικαιώματα του αείμνηστου Dave Reeves του Harry Joyce από αμερικάνους αρπακτικά .... άστα να πάνε

www.analogdesignaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και φτάσαμε στον επίλογο για το κατασκευαστικό μέρος διότι εκκρεμούν καλά σε ποιότητα κλιπάκια ,

 

αφού λοιπόν όλα λειτουργούν "as they should"

 

φτάσαμε στο τελικό βερνίκωμα με κόκκινο παραδοσιακό της εποχής conformal lacquer των κολλήσεων και ουσιαστικά φιξάρισμα της κατασκευής.

 

P1010534.thumb.JPG.23176bc67ea52a66e25ac8ae55134080.JPG

P1010535.thumb.JPG.b5bc14bf763fdd1df5ccf2bfc04d89ad.JPG

www.analogdesignaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπράβο ! :)

Θα ήθελα να ακούσω κάτι  με  το drive του χωρίς εφέ .

Αυτό που λέτε ότι είναι  εντελώς ήσυχος σε μεγάλη ένταση με παραξένευε αν και γνωρίζω ελάχιστα για λαμπάτους ενισχυτές.

 

το βερνίκωμα βοηθάει σε κάτι ή γίνεται για λόγους " ιστορικούς" και μόνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπράβο ! :)

Θα ήθελα να ακούσω κάτι  με  το drive του χωρίς εφέ .

Αυτό που λέτε ότι είναι  εντελώς ήσυχος σε μεγάλη ένταση με παραξένευε αν και γνωρίζω ελάχιστα για λαμπάτους ενισχυτές.

 

το βερνίκωμα βοηθάει σε κάτι ή γίνεται για λόγους " ιστορικούς" και μόνο;

 

στο κλιπάκι όπου τον ακούς γκαζωμένο είναι πουσαρισμένος με Klon Centaur overdrive , δεν είναι γκάζι δικό του ,

 

θεωρώ κατά την γνώμη μου ότι το βερνίκι το έβαζαν παλαιότερα για να προστατεύει τις κολλήσεις , εγώ το βάζω και για αυτό αλλά κυρίως για το γεγονός ότι αν ποτέ δώσω ενισχυτή τέτοιο σε κάποιον άλλον τον πουλήσω κτλ

 

το αρχικό "ξαφνικά ρε Μιχάλη άρχισε να μου κάνει κάτι περίεργα δεν ρίχνεις μια ματιά μήπως σου έχει ξεφύγει κάτι "

 

θα γίνει όταν υπάρχει βερνίκι " ναι ρε σι δεν ήθελα να στο πω τον πήγα σε κάποιον φίλο μου που είναι αυτοδίδακτος ηλεκτρονικός γιατί διαβάζει και γράφει χρόνια σε φόρουμ κτλ και δοκιμάσαμε ένα μικρό Mod που διαβάσαμε στο ίντερνετ αλλά δεν πειράξαμε κάτι άλλο "

 

χαχαχαχα κάπως έτσι

www.analogdesignaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου