Προς το περιεχόμενο

Hush 'n Rush -''Dog without a bone''


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας ευχαριστουμε ολους για τα σχολια!

 

@Στραταρα μου..τα φιλια μου... :-*

 

@Ξαρφε εχεις δικιο(και ο Νικολας).Η αληθεια ειναι οτι τα δοκιμασα γιατι ακουγεται καπως γυμνο το μπασιμο στο ρεφραιν.Κατι δε μου καθοταν ομως(γινοταν πολυ γκοσπελοσαουθ-τραγουδατε ινα σωθωμεν απο του σατανα  ;D)και προτιμησα την μονοφωνικη αποδοση για πιο λιτη αισθηση.Εχει τελειωσει η μιξη και θα ειναι απ αυτα που σε ταλανιζουν καθε φορα που το ακους.. :-\

Εκτος αν μου τη βιδωσει,παρω ολη τη μιξη και βαλω φωνες απο πανω... >:(

 

@Pipityri το δευτερο σολο παιζει ο Παναγιωτης!Να σαι καλα! :-*

 

@Γκρεγκ χαιρομαι ιδιατερως που σου αρεσε οσο λες! :)

Σ ευχαριστουμε πολυ!

 

Πιο πολυ μου αρσει αυτο που ειπες..

Α, επισης η παραγωγη εχει ανεβει πολλα σκαλια! ;)

 

διοτι οταν εκτος απο τη συνθεση,ασχολεισαι και με την παραγωγη,μετα απο ενα σημειο κουραζεσαι,θολωνεις και σπαταλας ενεργεια προς ολες τις κατευθυνσεις..Ευτυχως δεν πηγε τζαμπα η ενεργεια στον τομεα ''παραγωγη''.

 

@Νεστορα μου..το κλισε ειναι ''κλίση''.Προσωπικα δεν εχω την αναγκη να το αποφυγω.

Ωστοσο,εχεις αντικειμενικά δίκιο. ;)

 

@Σωτηρη...Σ ευχαριστουμε... ;)

 

@Νικολα δε σου κρυβω οτι εντυπωσιαζομαι με το γεγονος οτι ενας ανθρωπος με κλασσική παιδεια και ''κλίση'',γουσταρει αυτες τις παλιοροκιες!

Σε ευχαριστουμε εκ βαθεων για ολα και για το ενδιαφερον που επιδεικνυεις αμειωτα για τα τραγουδια μου/μας. :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

διοτι οταν εκτος απο τη συνθεση,ασχολεισαι και με την παραγωγη,μετα απο ενα σημειο κουραζεσαι,θολωνεις και σπαταλας ενεργεια προς ολες τις κατευθυνσεις..Ευτυχως δεν πηγε τζαμπα η ενεργεια στον τομεα ''παραγωγη''.

 

Το θεμα της κουρασης πληρως κατανοητο. Ειναι απο την αλλη πληρεστερη η παρουσιαση μιας μουσικης δουλειας το να αναλαμβανει την παραγωγη των κομματιων του ο ιδιος ο συνθετης τους. Και ο πολυ καλος ηχος μου εκανε εξ'αρχης θετικη εντυπωση στο video. Σε καμμια περιπτωση τζαμπα :)

 

 

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Pipityri το δευτερο σολο παιζει ο Παναγιωτης!Να σαι καλα! :-*

Νομίζω ότι εννοεί το πρώτο (και έχει δίκιο). :-*

Πάντως ρε φίλε, ακόμα δυσκολεύομαι να σας ξεχωρίσω.

Είστε και οι δύο .... :-X

 

Για την παραγωγή που έγραψε ο Γρηγόρης, συμφωνώ απόλυτα, είναι πάρα πολύ καλή. ;)

 

Σχετικά με τις δεύτερες, επίσης συμφωνώ με Λάκη και Νικόλα, αλλά αντιλαμβάνομαι το γκοσπελοειδές του πράγματος.

Ίσως η λύση να ήταν .... ένα Hammond-Rock organ (χαμηλά σε όλο το κομμάτι), που στο refrain να παίζει μαζί με την φωνή (όχι τόσο χαμηλά) έχοντας τον ρόλο των δεύτερων φωνών (για να μην είναι "γυμνή").

 

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

...το snare πάντως είναι reference, και παιχτικά και ηχοληπτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wow!!

Μιλατε με γριφους.Τι ειναι snare? ;D ;D ;D ;D ;D

Are you pulling my leg bro? :-*

 

Αυτό που παίζει ντούπου ντούπου. ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Αυτό που παίζει ντούπου ντούπου. ;D ;D ;D

+1 ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου