Προς το περιεχόμενο

mixcraft vst's


scorpion72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

 

Θα ήθελα τη βοήθεια σας σε αυτό το θέμα: ???

 

Έχω το mixcraft στο λαπτοπ μου και προσπαθώ να γράψω ήχο απο ένα vst (π.χ sylenth1).Μή έχοντας το midi keyboard μαζί μου αυτή τη στιγμή,πατάω με το ποντίκι ένα πλήκτρο στο keyboard του vst και αυτό δείχνει να δίνει ήχο.Κάνω arm το track για να γράψω έστω και έναν ήχο και μόλις πατάω το rec δε γράφει τίποτα με αποτέλεσμα όταν το σταματήσω να μην υπάρχει τίποτα γραμμένο.Τι του έχω αλλάξει sound device απ'το preferences,απ'το wave στο waveRT και στο asio.Σε όποιο και να το βάζω δίνει ήχο αλλά εγγραφή δε γίνεται!

Τι μπορεί να φταίει και τι πρέπει να κάνω κατα τη γνώμη σας.Δεν είναι κάποιο εξωτερικό σύστημα για να αλλάξω μια κάρτα ήχου!Τώρα τι κάνω??

 

ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ θες να γράψεις MIDI εντολές στο κανάλι που ειναι το vst.

 

Το πληκτρο που εχει πανω του το συνθ δε στέλνει MIDI στο καναλι. Ειναι μονο για να ακούσεις τους ήχους (εκτος απο την απιθανη περιπτωση, να βαλεις ως midi input στο καναλι, το vst ??? )

 

Οι λύσεις ειναι: Midi Keyboard, Pc keyboard (αν εχει την επιλογή το πρόγραμμα), και μολυβακι σε piano roll.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ.

 

αυτό φαντάστηκα και εγώ,πως αφού δεν έχω το midi keyboard δεν πρόκειται να γράψει τίποτα στο track...αλλά είχα μια φαντασίωση  ;D

 

και πάλι ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου