Προς το περιεχόμενο

Έπιασα λαγό και τον λένε BEHRINGER.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν βλέπω να σοκαρίστηκε κανένας απο τα παραπάνω.

Αμα ανακαλύψω τιποτα παρόμοιο να το γράψω στο φορουμ ξανα ?

Εαν οχι' date=' να μου το πειτε να το ξέρω και εγω..

 

Φιλικα παντα Κυριάκος[/quote']

 

1.Δεν νομιζω οτι σοκαριστηκαν πολλοι για απλα ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΤΙΠΟΤΑ απο αυτα που γραφεις.. :lol:

 

2.Τι περιμενες δηλ. να αγορασεις με αυτα τα χρηματα...ΝΕVE?? :lol: :lol: (το ειδα το υστερογραφο σου αλλα εγω στη..λεω ετσι κι αλλοιως... :lol: :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

1.Δεν νομιζω οτι σοκαριστηκαν πολλοι για απλα ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΤΙΠΟΤΑ απο αυτα που γραφεις.. :lol:

 

+ 1.000.000

 

2.Τι περιμενες δηλ. να αγορασεις με αυτα τα χρηματα...ΝΕVE?? :lol: :lol: (το ειδα το υστερογραφο σου αλλα εγω στη..λεω ετσι κι αλλοιως... :lol: :lol: )

 

+ 1.000.000

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok παλικάρια θα ετοιμασω μια πιο απλη περιγραφη για τα παραπάνω ετσι ωστε να γινουν πιο απλα τα νοήματα.

 

Και σας ευχαριστώ για τα καλα σας λογια. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα εάν οι συχνότητες πάνω από τα 20KHz είναι πλεονεξία' date=' τότε ναι, είμαι και εγώ πλεονέκτης.

Αλλά και εγώ θα ρωτήσω …. Που τα ακούγατε τα 20KHz τόσο καιρό ?? με το υλικό που πάει μέχρι τα 15ΚHz MAX .

Και εφόσον το υλικό πάει μέχρι τα 15ΚHz MAX( Από το φυλλάδιο της κατασκευάστριας JRC) πως είναι δυνατών !!! Να δίνει η ίδια εταιρεία μέτρηση THD στα 20KHz ??

Ήθελα να ήξερα…. ποιος κοροϊδεύει ποιον ??

 

.[/quote'] Φίλε Κυριάκο εσύ ακούς στα 20KHz? γιατί δεν νομίζω ότι υπάρχουν πολοί που ακούνε μέχρι εκεί επάνω.Εδώ μιλάμε ότι υπάρχουν άνθρωποι που σεν ξέρουν κάν τι είναι το EQ και σε τί χρησιμεύει.Ειδικά οι μουσικοί που παίζουν σε μεγάλες εντάσεις τα έχουν "χαλάσει"τα αυτιά τους προ πολλού.Αλλά αφου ενδιαφέρεσαι τόσο πολύ για αυτά τα τεχνικά θέματα γιατί δεν στέλνεις ένα e-mail στον Behringer μπορεί να τον ενδιαφέρουν οι γνώσεις σου και να σου ζητήσει συνεργασία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ουσιαστικό ερώτημα μάλλον είναι' date=' τι έχει να προσφέρει ο ανταγωνισμός σ'αυτή την κατηγορία τιμής. Απάντηση υπάρχει;[/quote']

Εγώ πάντως ανακάλυψα πρόσφατα ότι εξοπλισμό σε παρόμοιες (και σε πολλές περιπτώσεις χαμηλότερες) τιμές προσφέρει και η Tapco, και μάλιστα με την έκφραση "by Mackie" κάτω από το όνομά της!

 

Περιμένω να ακούσω από κάποιον ότι είναι ευχαριστημένος για να αρχίσω τις αγορές... :roll:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως ανακάλυψα πρόσφατα ότι εξοπλισμό σε παρόμοιες (και σε πολλές περιπτώσεις χαμηλότερες) τιμές προσφέρει και η Tapco' date=' και μάλιστα με την έκφραση "by Mackie" κάτω από το όνομά της!

 

Περιμένω να ακούσω από κάποιον ότι είναι ευχαριστημένος για να αρχίσω τις αγορές... :roll:[/quote']

 

Δεν το διατύπωσα καλά σύντροφε Αλχημιστή... :?

 

Καλές οι χαμηλές τιμές, αλλά... να παίρνουμε και κάτι για τα λεφτά μας :wink: Το θέμα είναι λοιπόν, θα δώσει κάποιος 350¤ για μια τέτοια κονσολίτσα:

 

Τι μπορεί να περιμένει; Τι θα έπρεπε να δώσει για να πάρει αισθητά καλύτερη ποιότητα προενίσχυσης; Το eq είναι βολικό και ουσιαστικά χρήσιμο; Οι δυνατότητες δρομολόγησης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το διατύπωσα καλά σύντροφε Αλχημιστή... :?

 

Καλές οι χαμηλές τιμές' date=' αλλά... να παίρνουμε και κάτι για τα λεφτά μας :wink: Το θέμα είναι λοιπόν, θα δώσει κάποιος 350¤ για μια τέτοια κονσολίτσα:

 

Τι μπορεί να περιμένει; Τι θα έπρεπε να δώσει για να πάρει αισθητά καλύτερη ποιότητα προενίσχυσης; Το eq είναι βολικό και ουσιαστικά χρήσιμο; Οι δυνατότητες δρομολόγησης;[/quote']

Μπα, δικό μου το λάθος φίλε Abraxas... :oops:

Ξέχασα να αναφέρω ότι απ' ότι φαίνεται (από διάφορα που έχω ακούσει και από τα ίδια τα προϊόντα) η ποιότητα των Tapco είναι (το λιγότερο) εφάμιλλη των Behringer. Απ' αυτή την άποψη απάντησα, ως μια πιθανή εναλλακτική που μπορεί να αποδειχθεί και καλύτερη τελικά! :wink:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Κυριάκο εσύ ακούς στα 20KHz? γιατί δεν νομίζω ότι υπάρχουν πολοί που ακούνε μέχρι εκεί επάνω.

 

Εντάξει μην τα μηδενίζουμε όλα. Οι συχνότητες πάνω από το ακουστικό φάσμα δεν είναι σε καμία περίπτωση άχρηστες και διαμορφώνουν και τις υπόλοιπες συχνότητες, όπως επίσης δίνουν μια αίσθηση "αέρα" στον ήχο. Επίσης, το σημαντικότερο, αν εγώ κάψω την ακοή μου και ακούω μέχρι 15KHz δεν σημαίνει ότι δεν ακούνε και οι υπόλοιποι. Αν έχει η μίξη μου 847 προβλήματα στην περιοχή των 12-20 KHz πως θα τα διορθώσω αν τα κόβει η κονσόλα μου. Βέβαια θα μου πεις, πως θα μιξάρω γενικότερα αν είμαι τόσο κουφός; Anyway, κατάλαβες τι εννοώ. Το να έχει ένα μηχάνημα απόκριση μικρότερη από 20-22000 είναι καταστροφικό.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου