Προς το περιεχόμενο

Smoke on the water: Richie Blackmore, Queen, Brian Adams, Ian Gillan, etc.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ πρώτη....σύναξη ;) άραγε πως μπορεί να νοιώθει κάποιος(Ritchie Blackmore) όταν έχει γράψει ίσως το πιο αναγνωρίσιμο-διάσημο-κιθαριστικό riff η ένα από αυτά τέλος πάντων,στην ιστορία του Rock μέχρι σήμερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ πρώτη....σύναξη ;) άραγε πως μπορεί να νοιώθει κάποιος(Ritchie Blackmore) όταν έχει γράψει ίσως το πιο αναγνωρίσιμο-διάσημο-κιθαριστικό riff η ένα από αυτά τέλος πάντων,στην ιστορία του Rock μέχρι σήμερα?

αν κρινω απο το χαρακτηρα του,μπορει να μη θελει να ακουσει ουτε νοτα απο το κομματι!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κρινω απο το χαρακτηρα του,μπορει να μη θελει να ακουσει ουτε νοτα απο το κομματι!

Δεν εννοούσα το smoke on the water το ίδιο το τραγούδι αλλά πως αισθάνεται γενικότερα μιας και είναι ο δημιουργός του μπλάμπλά κλπ. :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κρινω απο το χαρακτηρα του,μπορει να μη θελει να ακουσει ουτε νοτα απο το κομματι!

Είναι τυχαίο που σε όλα τα πλάνα είναι ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ;;; Θεός!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μου άρεσε πολύ  το adaptation του drummer.

Καλλίτερο το παίξιμο στο floor tom από τα hi-hat στο main riff.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

θα συμφωνήσω με το Λάκη... "κατούρησε" επιτέλους κάποιος το "τοτέμ" του τσικι τσικι τσίκι... ;D

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου