Προς το περιεχόμενο

Chariots of fire - the copyright controversy


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα γεγονός στην όλη ιστορία είναι αδιαμφισβήτητο,το αποτέλεσμα του δικαστηρίου.

Για τα υπόλοιπα έχω προσωπική γνώση, που δυστυχώς δεν γίνεται να την αναφέρω δημόσια.Το τι διαβάζουμε δημόσια, απ τη μία, ή την άλλη πλευρά είναι σχετικό και αναπόδεικτο. 2 μύρια  ;D ;D ;D

 

Ο Σταύρος μπορεί να μην είναι διάσημος, μπορεί να είναι περίεργος και ακοινώνητος χαρακτήρας, αλλά σα συνθέτη-τραγουδοποιό αφήστε να το κρίνει ο καθένας με το προσωπικό του γούστο, κάθε σύγκριση μεταξύ των 2 ως προς τη συνθετική τους ικανότητα είναι άσκοπη, αφού δεν έχουν καμιά σχέση μεταξύ τους.

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ένα γεγονός στην όλη ιστορία είναι αδιαμφισβήτητο,το αποτέλεσμα του δικαστηρίου.

Για τα υπόλοιπα έχω προσωπική γνώση, που δυστυχώς δεν γίνεται να την αναφέρω δημόσια.

 

Αναφέρεσαι αναμφίβολα στο περιστατικό όπου ο Βαγγέλης, κρατώντας μία αμυγδάλου ΙΟΝ, εκβίαζε τον Σταύρο, λέγοντάς του ότι θα την φάει όλη μόνος του αν δεν του δώσει δέκα τουλάχιστον από τις θεϊκές μελωδίες (που αρχικά προορίζονταν για το "Μενεξεδένια Πολιτεία"), ώστε να τις χρησιμοποιήσει σαν "δικές" του.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε σεις ποιος είναι αυτός ο Λογαρίδης; Τι έχει κάνει δηλαδής για την γειτονιά (sfaku©);

 

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ειναι αυτος ο Λογαριδης ρε παιδια?

 

Είναι ο συνθέτης πίσω από το χολυγουντιανό αριστούργημα "Μενεξεδένια Πολιτεία".

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ο συνθέτης πίσω από το χολυγουντιανό αριστούργημα "Μενεξεδένια Πολιτεία".

 

 

 

sorry, I have no recollection .... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τα 2 μύρια δε τα βλέπω όμως...............Ο περιπτεράς που πούλησε την ΠΥΟΝ αμυγδάλου στο Βαγγέλη για να εκβιάσει, μάλλον προσέθεσε στο μύθο λίγο σασπένς.

 

Και μια και μιλήσαμε για διάσημους και άσημους.............

  Ένας φίλος-που είχε-εχει κάποια σχέση-με την εγχώρια μουσική σκηνή και είναι ασφαλώς πιο άγνωστος-στην Ελλάδα-ακόμη και απ το Σταύρο, μου αποκάλυψε κάποτε, πως κάποιος γνωστός λαικοπόπ μουσικοσυνθέτης, του έκλεψε απροκάλυπτα, ένα άσΘμα, το οποίο κατά σύμπτωση έγινε γκράντε-για τα ελληνικά δεδομένα-σουξέ.

Η ιστορία, δεν έφτασε ποτέ, ούτε στις σκάλες των δικαστηρίων και ο φίλος μου απλά την έφαγε κι έκατσε.

  Θα μου την έσπαγε πολύ, αν έβγαινε εδώ μέσα και υποστήριζε.........''Τι είναι αυτό το Σταύρο ρε παιδιά?δίπλα στο γίγαντα της λαικοπόπενε?''

 

Επ καλώς Πάσχας και Χριστός ασβέστη, είπαμε? Δεν είπαμε ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 2 μύρια δε τα βλέπω όμως...............

Θα τα δεις αν πας και διαβασεις στο vangelishistory.com. Αυτη ειναι η πηγη. Δεν ξερω ποσο αληθευει το ποσο αυτο, αλλα η ουσια ειναι οτι ο Λογαρί εχασε την δικη απ'τον Παπαθανάι, κι αυτο γιατι, οπως ειπε κι ο ιδιος ο Λογαρί, "οι δικασται ειναι δικασται, οχι μουσικοι..." :P

Καταλαβες? Που να καταλαβουν τωρα οι δικαστες την "ομοιοτητα" του κομματιου του Λογαρί με το Chariots. Εχω ακουσει παντως και πιο χαζη δικαιολογια, οτι ο Παπαθανασιου κερδισε την δικη γιατι ηταν ο...Παπαθανασιου. ;D Ενω το φτωχο παιδι του λαου Λογαριδης δεν ειχε στον ηλιο μοιρα. Ατιμη καινωνια... ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου