Προς το περιεχόμενο

Ατυχείς συνεννοήσεις στις αγγελίες


sdmf

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι πολυ απλα, το να δημιουργησεις μερικα ψευτικα προφιλ και να γραφεις θετικες κριτικες στο εαυτο σου ειναι πολυ ευκολο.

 

Ο τυπος εχει αποδεδειγμενα τουλαχιστον 2 προφιλ και αρκετα θυματα στο νοιζ.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχεις μπει μέσα για να μας πεις ότι αδικήθηκες από ένα μέλος που έχει σημαντικότατο ποσοστό εγκωμιαστικών αξιολογήσεων, γεγονός που μας αποκρύπτεις, καθότι θα αποδυνάμωνε την επιχειρηματολογία σου.

 

Τελικά μήπως εσύ έχεις κάνει κάτι λάθος; Απάντηση: δεν μπορούμε να το ξέρουμε. Οπωσδήποτε, υπάρχει μεγάλος αριθμός μελών που δηλώνει ικανοποιημένος από τις δοσοληψίες του με το συγκεκριμένο μέλος, οπότε η δική σου περιπέτεια μαζί του, είναι προφανώς μία εξαίρεση, την οποία δεν ξέρουμε που να την αποδώσουμε.

 

Αυτή είναι η πραγματικότητα, και δεν είναι ζήτημα ύφους.

 

trolley, πιθανόν κάτι δεν έχεις καταλάβει καλά..

 

Αυτήν την αγγελία είδα εγώ:

http://smart.noiz.gr/details.php?id=189220

και αυτό είναι το προφίλ του πωλητή:

http://smart.noiz.gr/user_listings.php?id=29290

 

Βλέπεις κάπου "σημαντικότατο ποσοστό εγκωμιαστικών αξιολογήσεων" γιατί εγώ δε βλέπω..

 

Πραγματικά, επειδή δε θέλω να βγούν λάθος συμπεράσματα, διάβασε προσεχτικά το θέμα.

 

Μην αποπροσανατολίζεις τη συζήτηση απο τη στιγμή που σου έχει διαφύγει κάτι σημαντικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια και το έθιξες, ούτε εγώ καταλαβαίνω το δικό σου.

 

Έχεις μπει μέσα για να μας πεις ότι αδικήθηκες από ένα μέλος που έχει σημαντικότατο ποσοστό εγκωμιαστικών αξιολογήσεων, γεγονός που μας αποκρύπτεις, καθότι θα αποδυνάμωνε την επιχειρηματολογία σου.

 

Τελικά μήπως εσύ έχεις κάνει κάτι λάθος; Απάντηση: δεν μπορούμε να το ξέρουμε. Οπωσδήποτε, υπάρχει μεγάλος αριθμός μελών που δηλώνει ικανοποιημένος από τις δοσοληψίες του με το συγκεκριμένο μέλος, οπότε η δική σου περιπέτεια μαζί του, είναι προφανώς μία εξαίρεση, την οποία δεν ξέρουμε που να την αποδώσουμε.

 

Αυτή είναι η πραγματικότητα, και δεν είναι ζήτημα ύφους.

 

 

 

Καλά ρε trolley, κόψε κάτι.

Το ένα εγκωμιαστικό σχόλιο το έχω αφήσει εγώ - αλλά να είσαι σίγουρος ότι δεν ήξερα καν ότι υπάρχει διπλό προφίλ...  Mάλιστα,  προχτες συγκεκριμένα συνομιλούσα με ένα από τα θύματα του "Captain Dog".  Aν το γνώριζα πιο πριν , να είσαι σίγουρος ότι δεν θα είχα μπει καν στη διαδικασία να αγοράσω κάτι από τον συγκεκριμένο άνθρωπο.

Η αφερεγγυότητα είναι ζήτημα γενικότερης στάσης ζωής.

 

Edit: και επειδή είναι μικρός ο κόσμος και μικρό χωριό (και) η Αθήνα, από τώρα και στο εξής, θα δίνω πολύ περισσότερη σημασία ακόμη και μία αρνητική αξιολόγηση αν έχει κάποιος... και μάλλον θα αποφεύγω να συναλλαχθώ / θα είμαι τριπλά προσεκτικός με ποιους κάνω συναλλαγές και ποιους όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε trolley, κόψε κάτι.

Το ένα εγκωμιαστικό σχόλιο το έχω αφήσει εγώ - αλλά να είσαι σίγουρος ότι δεν ήξερα καν ότι υπάρχει διπλό προφίλ...  Mάλιστα,  προχτες συγκεκριμένα συνομιλούσα με ένα από τα θύματα του "Captain Dog".  Aν το γνώριζα πιο πριν , να είσαι σίγουρος ότι δεν θα είχα μπει καν στη διαδικασία να αγοράσω κάτι από τον συγκεκριμένο άνθρωπο.

Η αφερεγγυότητα είναι ζήτημα γενικότερης στάσης ζωής.

 

Edit: και επειδή είναι μικρός ο κόσμος και μικρό χωριό (και) η Αθήνα, από τώρα και στο εξής, θα δίνω πολύ περισσότερη σημασία ακόμη και μία αρνητική αξιολόγηση αν έχει κάποιος... και μάλλον θα αποφεύγω να συναλλαχθώ / θα είμαι τριπλά προσεκτικός με ποιους κάνω συναλλαγές και ποιους όχι.

 

Παιδια μιλαγα με ενα παιδι απο Χιο και μου ειπε οτι ειχαν κανονισει με τον συγκεκριμενο τυπα ανταλλαγη μεσω ελτα και ο CaptainDog του ειπε συγνωμη φιλε αλλα τα πραγματα και των 2 μας χαθηκαν στα ελτα.... ουτε εγω πηρα το δικο σου ουτε εσυ το δικο μου....

 

 

Προσοχη....

 

 

Γ@μιουνται οι ΠΑΕ - @στερα ολε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@trolley

Όταν βλέπεις 9 συνολικά θετικές αξιολογήσεις και 4 αρνητικές, να με συγχωρείς αλλά 'εγκωμιαστικά' σχόλια δεν τα λες...

Και φυσικά, επειδή είμαι σίγουρος από πολλές σου απαντήσεις που βλέπω στο forum πως δεν είσαι και 'χθεσινός', όταν ένας πωλητής αλλάζει προφίλ για πλάκα, θεωρείς ότι είναι τόσο δύσκολο να κατασκευάσει 3-4 θετικές αξιολογήσεις??

 

Δεν γνωρίζω κανένα από τα παιδιά εδώ, αλλά το αυτονόητο ας το λέμε και μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας. Από την άλλη, τουλάχιστον δεν κορόιδεψε και δεν πούλησε κατσαρόλες για πεταλιέρες, κάτι είναι κι αυτό.

 

Όσο για εσένα sdmf που πρόλαβες και πούλησες και πούλησες πριν δεις - αγοράσεις, εν μέρη σε καταλαβαίνω, από την άλλη όμως...  :-\

 

Παναγιώτης

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατόπιν της προφορικής συμφωνίας μας και δέσμευσης για τη συναλλαγή, το ίδιο απόγευμα "σκότωσα" το δικό μου απλό HD500 σε γνωστό φίλου (200€) για να βγάλω ένα μέρος του ποσού.

 

Χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω τον captain dog ή όπως αλλιώς θέλει να λέγεται σήμερα, το πρόβλημά σου προέκυψε όχι μόνο από τη δικιά του αναξιοπιστία, αλλά και από τη δικιά σου απόφαση να σπεύσεις να πουλήσεις σε πολύ χαμηλή όπως λές τιμή κάτι δικό σου.

 

Αν δεν το είχες κάνει αυτό, η ζημιά σου θα ήταν πολύ μικρότερη σήμερα, έτσι δεν είναι; Θα είχες απλά χαραμίσει ένα απόγευμα.

 

Οπότε παίρνεις ένα διπλό μάθημα από την υπόθεση αυτή...  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δικά μου λάθη τα αναγνωρίζω και σίγουρα πήρα το μάθημά μου...

 

Το δικό μου POD κανόνισε φίλος μου και το έδωσα σε γνωστό του, που ήταν στο ψάξιμο για multi-effect και στην τιμή που το έδωσα έφυγε χωρίς πολλά-πολλά το ίδιο απόγευμα.

 

Ξαναλέω ΜΕΓΑ λάθος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τη γνώμη μου, έστω και μία-δύο κακές κριτικές σε style: "Ο τύπος είναι απατεώνας" θα έπρεπε να αρκούν ώστε να διαγραφεί ο συγκεκριμένος από τις αγγελίες. Δε γίνεται να κάνεις 2 καλές συναλλαγές και 2 "απάτες" και να θεωρείσαι αξιόπιστος. Ο τύπος προφανώς και είναι απατεώνας, απλά έτυχε και σε 4-5 συναλλαγές να είναι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε trolley, κόψε κάτι.

 

Δεν υπάρχει λόγος να κόψω τίποτε.

Οι αξιολογήσεις είναι εκεί για να τις δει ο καθένας.

 

Όσο για τον OP, του προτείνω να μη στενοχωριέται τόσο για το περιστατικό. Όλοι την έχουμε πατήσει, τουλάχιστον μία φορά. Οπωσδήποτε, δεν θεωρώ ότι ο "captain dog" σε εξαπάτησε. Απλά αποφάσισε να μην πάρει τα χρήματά σου. Δεν είναι καθόλου το ίδιο.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου