Προς το περιεχόμενο

Geodimitri - Joy Of Life


geodimitri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!  :)

 

Με χαρά σας παρουσιάζω το πρώτο μου κομμάτι το οποίο έγραψα για τους τρεις υιούς μου.

Να ευχαριστήσω θερμά τον αγαπητό Γιώργο (longshadow) για την πολύτιμη βοήθεια και τις συμβουλές του!  :D

 

https://soundcloud.com/geodimitri/joy-of-life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  Μπραβο ρε Δημητρη πολυ καλο,ολοκληρωμενο,απλο χωρις πολλες φιοριτουρες και right on the spot.Μπραβο και παλι και ότι καλυτερο στα τρια παληκαρια σου.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα μεγάλο μπράβο Δημήτρη και σενα και στα παλικάρια σου.

Πως αισθάνεσαι σαν πατέρας,  που έγραψες κατι τέτοιο με τα παιδιά σου, ή αν δεν είναι αυτη η πρώτη φωρα πως αισθάνθηκες τότε?

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το κομμάτι ωρέ geodimitri...ξεκούραστο στο αυτί!

Να σου ζήσουν οι γιοί σου ..να κάνετε καί κανά σχήμα

στο μέλλον!

 

:D+ :D+ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Johnny.T, delta66, HellFire, Emfasis

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά λόγια και τις ευχές σας!  :D

 

Ομορφο. (πολυ joe ακους  ;D)

Να τους χαιρεσαι.

Ομολογώ!!!  ;D ;D ;D

 

@Νικόλα η αίσθηση δεν περιγράφεται με λόγια...Είναι το πρώτο κομμάτι που τους γράφω και το εμπνεύστηκα καθώς πρόσεχα τον μπέμπη παίζοντας κιθάρα. Με κοιτούσε με τις ματάρες του και άμα σταματούσα να παίζω γκρίνιαζε, μόλις άρχιζα πάλι σταματούσε. Αξία ανεκτίμητη.  ;)

 

@Emfasis το ελπίζω να γίνει στο μέλλον! Ήδη τον μεγάλο τον έχω ξεκινήσει ηλεκτρική κιθάρα εδώ και δυο χρόνια.  ;)

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Άντε και με μια κόρη σύντομα, για να πιείς "αύριο" ένα ποτήρι δροσερό νερό :-X  Καλή αρχή Δημήτρη, επιτέλους ένα δικό σου :). Το βασικό μοτίβο του σόλο, εκεί πάνω στην σολ ματζόρε, άνετα θα μπορούσε νά'ταν μελωδία τραγουδιού, αλλά στο έχω ξαναπεί, παίζεις φράσεις που (ξαναμανά ;D) άνετα θα μπορούσαν να γίνουν τραγούδια. Για να γκρινιάξω λίγο τώρα, θά'θελα :P οι νότες στο τελείωμα των φράσεων να κρατάνε λιγότερο και λίγο περισσότερο δυναμικές στο παίξιμό σου. Αυτά, βέβαια, είναι λεπτομέρειες, το κομμάτι είναι πολύ ωραίο και όπως έγραψε ο ροκεντρολάς γειτονάς μου, "right on the spot".

Να σου ζήσουν οι γιοί σου ..να κάνετε καί κανά σχήμα

στο μέλλον!

+1000 ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβοοοοοοοοοοοο!!!!!!

 

Να χαιρεσαι τους γιους και παντα οτι επιθυμείτε!

 

Πολυ ωραία δουλεια!!!

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ευχαριστήσω θερμά τον αγαπητό Γιώργο (longshadow) για την πολύτιμη βοήθεια και τις συμβουλές του!  :D

 

You welcome... :)

 

(Εδώ που τα λέμε δεν έδωσα και καμμία συμβουλή,...

Mε τον ήχο ασχολήθηκα και έπαιξα και το μπάσο προσπαθώντας να είμαι κοντά στην μπασογραμμή που είχε ήδη σκεφτεί ο Geodimitri, ο οποίος μην έχοντας μπάσο μου την είχε στείλει παιγμένη με κιθάρα+octaver.  ;))

 

 

Να χαίρεσαι τους γιούς για μία ακόμη φορά!  8)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φώτη και Άνθρωπε με τη μοναδική λάμψη σας υπερευχαριστώ!!!  :D

 

Φώτη οι δυναμικές χάνονται λιγάκι και λόγω του preset στο Guitar Rig. Φυσικά θα μπορούσα να το κάνω κι εγώ καλύτερα παίζοντας αλλά έπαιξε και αυτό το ρόλο του. Στον ενισχυτή όταν το παίζω ακούγονται πολύ καλύτερα οι δυναμικές.  ;)

 

You welcome... :)

 

(Εδώ που τα λέμε δεν έδωσα και καμμία συμβουλή,...

Mε τον ήχο ασχολήθηκα και έπαιξα και το μπάσο προσπαθώντας να είμαι κοντά στην μπασογραμμή που είχε ήδη σκεφτεί ο Geodimitri, ο οποίος μην έχοντας μπάσο μου την είχε στείλει παιγμένη με κιθάρα+octaver.  ;))

 

 

Να χαίρεσαι τους γιούς για μία ακόμη φορά!  8)

Σε ευχαριστώ και πάλι Γιώργο!

Η πλάκα με την κιθάρα/μπάσο είναι ότι δεν είχε octaver...

Ήταν ένα preset για μπάσο που είχε το Guitar Rig!  :o  :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου