Προς το περιεχόμενο

Geodimitri - Joy Of Life


geodimitri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημήτρη μου να τους χαίρεσαι και να σε χαίρονται οι παλίκαροι. :D

 

Ωραίο θέμα και πολύ καλό φραζάρισμα.

 

Λες πολύ πειστικά την ιστορία σου, ξεκινώντας από μια επαναλαμβανόμενη φράση (με παραλλαγές στις νότες, που όμως οι χρόνοι την κάνουν συμπαγή) 0:13-0:34, και δημιουργείς την έκπληξη στον ακροατή με το πολύ όμορφο 0:43-0:47.

Συνεχίζεις στο μοτίβο της πρώτης φράσης (βασικό θέμα) αλλάζοντας τις νότες και παραλλάσοντας τους χρόνους, έτσι ώστε αυτή να έχει συνοχή, συνέπεια, και εξέλιξη.

 

Ο δρόμος είναι ανοιχτός για σένα πια! :)

 

Βάλε και τα τέκνα στο παιχνίδι! :)

 

 

Η πλάκα με την κιθάρα/μπάσο είναι ότι δεν είχε octaver...

Ήταν ένα preset για μπάσο που είχε το Guitar Rig!  :o  :P

Είδες πώς είναι όταν έχεις την συνολική εικόνα στο μυαλό σου?

Σκέφτεσαι σαν ολόκληρη μπάντα. ;)

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στράτο προσπαθώ πλέον σε κάθε μου σόλο να ακολουθώ τις συμβουλές που μου έχετε δώσει, δηλαδή να σκέφτομαι και να τραγουδώ πρώτα αυτό που θέλω να γράψω. Δεν πηγαίνω πλέον βουρ στον πατσά!  ;D

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και την εμπεριστατωμένη κριτική σου.  :)

 

Ηλία σε ευχαριστώ πολύ κι εσένα για τα καλά σου λόγια!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανεμορφο.

Ειναι βεβαια και ο λογος για τον οποιο γραφτηκε,πως θα μπορουσε να ειναι αλλιως?

Μπραβο σε σενα Δημητρη και στο Γιωργη επισης.

Να τους χαιρεσαι τους παλικαρους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πολλά μπράβο Δημήτρη έχεις κάνει τεράστια πρόοδο!!Να χαίρεσαι τα αγόρια σου και να μακάρι μια μέρα να παίζετε όλοι μαζί παρέα και να τρέχει και να μη φτάνει η μαμά! :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Προσπάθησα να στείλω και χθες το βράδυ μόλις το άκουσα, αλλά δεν με άφηνε...

 

Δημήτρη, τα είπανε και οι αποπάνω...πολύ όμορφο το κομμάτι, δουλεμένη μελωδία, δίνει τόσο ωραία την αίσθηση της χαράς για τους,τρεις, λόγους που το έγραψες. Μπράβο, να χαίρεσαι την οικογένεια σου. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο σου Δημήτρη, μου άρεσε πάρα πολύ!

Οι όμορφες στιγμές με την οικογένεια σε "οδήγησαν" σε τι άλλο από ματζόρε, χαρούμενη μελωδία. Φαίνεται καθαρά ο ψυχικός σου κόσμος :D

Ο ήχος & το phrasing της κιθάρας εκτός από Satriani σε κάποιες στιγμές μου έφερε και λίγο από παλιό Carlos Santana, εποχής Caravanserai, how about that?

Να καμαρώνεις τα αγόρια σου και....συνέχισε έτσι!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε πρόλαβες βρε κι έκανες τρία παιδιά νέος άνθρωπος; Να τα χαίρεσαι Δημήτρη.

 

Εύγε για το πρώτο ολοκληρωμένο κομμάτι σου, βγήκε πολύ καλό παρόλο που προσωπικώς, συνθετικά περίμενα κάτι παραπάνω  ;). Αναμένω με ενδιαφέρον τη συνέχεια.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανεμορφο.

Ειναι βεβαια και ο λογος για τον οποιο γραφτηκε,πως θα μπορουσε να ειναι αλλιως?

Μπραβο σε σενα Δημητρη και στο Γιωργη επισης.

Να τους χαιρεσαι τους παλικαρους!

Γιώργο σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!  :)

 

Πολλά μπράβο Δημήτρη έχεις κάνει τεράστια πρόοδο!!Να χαίρεσαι τα αγόρια σου και να μακάρι μια μέρα να παίζετε όλοι μαζί παρέα και να τρέχει και να μη φτάνει η μαμά! :)

Να 'σαι καλά Βασίλη! Κι εγώ ελπίζω μια μέρα να παίξουμε όλοι μαζί...για τη μαμά δεν ξέρω.  ;D

 

Προσπάθησα να στείλω και χθες το βράδυ μόλις το άκουσα, αλλά δεν με άφηνε...

 

Δημήτρη, τα είπανε και οι αποπάνω...πολύ όμορφο το κομμάτι, δουλεμένη μελωδία, δίνει τόσο ωραία την αίσθηση της χαράς για τους,τρεις, λόγους που το έγραψες. Μπράβο, να χαίρεσαι την οικογένεια σου. :)

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ αγαπητέ pipityri!

Χαίρομαι που πέρασα το συναίσθημα που ένιωθα.  :)

 

Μπράβο σου Δημήτρη, μου άρεσε πάρα πολύ!

Οι όμορφες στιγμές με την οικογένεια σε "οδήγησαν" σε τι άλλο από ματζόρε, χαρούμενη μελωδία. Φαίνεται καθαρά ο ψυχικός σου κόσμος :D

Ο ήχος & το phrasing της κιθάρας εκτός από Satriani σε κάποιες στιγμές μου έφερε και λίγο από παλιό Carlos Santana, εποχής Caravanserai, how about that?

Να καμαρώνεις τα αγόρια σου και....συνέχισε έτσι!  ;)

Τάκη χίλια ευχαριστώ!!!  :)

Από Santana έχω ακούσει πολύ λίγα πράγματα πάντως. Χαίρομαι που βρήκες στοιχεία του μέσα στο κομμάτι.  :)

 

Πότε πρόλαβες βρε κι έκανες τρία παιδιά νέος άνθρωπος; Να τα χαίρεσαι Δημήτρη.

 

Εύγε για το πρώτο ολοκληρωμένο κομμάτι σου, βγήκε πολύ καλό παρόλο που προσωπικώς, συνθετικά περίμενα κάτι παραπάνω  ;). Αναμένω με ενδιαφέρον τη συνέχεια.

Σπύρο σε ευχαριστώ πολύ κι εσένα!

Έχεις δίκιο πάντως, είναι πολύ απλό συνθετικά, χωρίς ιδιαίτερες αλλαγές. Ελπίζω με τον καιρό να βελτιωθώ.  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου