Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενο Multi-Effect


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να το μεταφέρω στα Απαντημένα;  ;D

εάν του λύσεις και τα 45 λεπτά audio sustain...που ανάθεμα τι το θέλει :P

 

ΥΓ Τον έχω ικανό...όντως να το θέλει και να μην κάνει πλάκα!!!! ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ένα θέμα με το G3 που πιθανόν έχει και το Β3 είναι ότι ορισμένοι συνδυασμοί εφέ/μοντέλων υπερφορτώνουν τον επεξεργαστή και βγάζει σφάλμα... Αυτό περιγράφεται στο manual, είναι προβλεπόμενη συμπεριφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα θέμα με το G3 που πιθανόν έχει και το Β3 είναι ότι ορισμένοι συνδυασμοί εφέ/μοντέλων υπερφορτώνουν τον επεξεργαστή και βγάζει σφάλμα...

Δεν μου χει τύχει στο B3.

 

εάν του λύσεις και τα 45 λεπτά audio sustain...που ανάθεμα τι το θέλει :P

Ναι, σορρυ.

Το B3 έχει και looper.

Βάλε τη νότα σε loop και η νότα κρατάει όσο είναι ανοικτό το B3.  ;D

 

Τώρα να το μεταφέρω;

 

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώρες-ώρες αναρωτιέμαι...εάν θυμούνται στο live...τι κάνουν όλα αυτά!!!!!

 

το πως κάνουν 45 λεπτά sustain το θυμούνται πάντως  ;D. ή τουλάχιστον ο συγκεκριμένος. βασικά το έβαλα γιατί έχει τις δυό προτάσεις σου στον πυρήνα του setup.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πως κάνουν 45 λεπτά sustain το θυμούνται πάντως  ;D. ή τουλάχιστον ο συγκεκριμένος. βασικά το έβαλα γιατί έχει τις δυό προτάσεις σου στον πυρήνα του setup.

Λογικά δεν τα χρειάζεται όλα αυτά για το sustain γιατί η πρώτη κιθάρα έχει (και) έναν sustainiac επάνω...

Τρόλλευ...σου προτείναμε να αλλάξεις μαγνήτες? ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η GR55 φαίνεται δελεαστικότατη.

 

+1

 

Audiokostas, ωραία τα είπες και με ψιλοέπεισες.

Θα επικοινωνήσω σύντομα.

 

Για το sustain των 45 λεπτών, προφανώς υπερβάλλω, επειδή ο φίλος με ρώτησε να πω τι συγκεκριμένα θέλω να κάνω, ενώ το μόνο που θέλω να κάνω είναι να πειραματιστώ και να χαλαρώσω. Το Guitar-Rig κάνει πολλά τέτοια σαχλοφωνικά, αλλά προσπαθώ συνειδητά να βρίσκω λόγους να απομακρύνομαι από την οθόνη του υπολογιστή, εξ' ου και η αναζήτηση μίας λύσης εκτός υπολογιστή. Το όριο των 1000 ευρώ το πρότεινα ακριβώς για να μην μπλέξουμε σε κουβέντες που να ξεκινάνε με τη φράση "σε αυτά τα λεφτά".

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Guitar-Rig κάνει πολλά τέτοια σαχλοφωνικά, αλλά προσπαθώ συνειδητά να βρίσκω λόγους να απομακρύνομαι από την οθόνη του υπολογιστή, εξ' ου και η αναζήτηση μίας λύσης εκτός υπολογιστή.

έλα που δεν θα τη γλυτώσεις...πχ εάν θέλεις ένα σαξόφωνο του Gr55, θα ανακαλύψεις ότι είναι "ξερό" χωρίς λίγο reverb ή λίγο delay...που θα βάλεις (όπως κάνω και εγώ...)...από το Guitar rig, αλλιώς θα καταντήσεις σαν τον Superfunk με ένα σωρό πετάλια!!!! ;) :P

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου