Προς το περιεχόμενο

Γιατί δεν είναι μόνο οι Έλληνες, "εκδότες"!


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Δε νομίζω ότι πρόκειται για κανονική λαμογιά. Μάλλον για σαχλαμάρα φαίνεται, εφ' όσον τους είχες στείλει τόσο περιορισμένο αριθμό αντιτύπων. Αν ήθελαν πραγματικά να σε ξεγελάσουν, θα είχαν ακολουθήσει διαφορετική πορεία. Είναι κατακριτέο βέβαια, αυτό που έκαναν.

Μεγάλη σαχλαμάρα όμως.

 

Έστειλα 5-6 διαφορετικές παρτιτούρες, από ένα αντίτυπο, οπότε δεν έχει να κάνει με οικονομικό όφελος, ή κάτι τέτοιο. Και φυσικά στέλνεις όλο το έργο. Τι να κάνω; Να κόψω 10 σελίδες και να τις στείλω; Δε πάει έτσι...

 

corsair: Στις μουσικές παρτιτούρες είναι ISMN, και γενικά ναι (όχι ότι χρειάζεται).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μεγάλη σαχλαμάρα όμως.

 

Έστειλα 5-6 διαφορετικές παρτιτούρες, από ένα αντίτυπο, οπότε δεν έχει να κάνει με οικονομικό όφελος, ή κάτι τέτοιο. Και φυσικά στέλνεις όλο το έργο. Τι να κάνω; Να κόψω 10 σελίδες και να τις στείλω; Δε πάει έτσι...

 

corsair: Στις μουσικές παρτιτούρες είναι ISMN, και γενικά ναι (όχι ότι χρειάζεται).

 

Νομίζω ότι αποπειράθηκαν μία (χωρίς την έγκρισή σου, βέβαια) έρευνα αγοράς. Είναι χαρακτηριστικό ότι θέλησαν να το διακινήσουν σε τιμή χαμηλότερη της επίσημης. Επίσης, δε νομίζω ότι επιδίωξαν να προσποιηθούν ότι αυτοί είναι οι εκδότες, απλά το Amazon αναφέρει το όνομα του συνεργάτη του, όχι το όνομα της εταιρείας που παράγει το προϊόν.

 

Κατανοώ την οργή σου (έτσι τα παίρνω και εγώ), αλλά η συνετή κίνηση θα ήταν να μην είχες κάνει απολύτως τίποτε από αυτά που έκανες. Πρώτον, για λόγους νομικής κατοχύρωσης θα έπρεπε να είχες βάλει τη φίλη σου να το αγοράσει, ώστε να δεις αν έχει παραποιηθεί η ταυτότητα του εκδότη κατ' οποιονδήποτε τρόπο (εκεί, θα τους έσκιζες). Δεύτερον, μετά την πρώτη κίνηση, θα τους ρώταγα ευθέως αν όντως το προϊόν περπάτησε, έστω σε αυτή την τιμή (δεν έχουν λόγο να πουν ψέμματα). Έτσι θα είχες χρήσιμες (και ατελώς μάλιστα) πληροφορίες για το πως θα πρέπει να κινηθείς.

 

Με κίνδυνο να σε ενοχλήσω, πιστεύω ότι η τελευταία τους αποστροφή με το "καλή τύχη να βρείτε διανομέα" σημαίνει ότι το προϊόν ΔΕΝ περπάτησε, και αυτό (στο μέτρο που ισχύει) συνεπάγεται μάλλον αλλαγές στην πολιτική του θαυμάσιου εγχειρήματος που έχεις.

 

Καλημέρες.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αν και η σκέψη σου είναι σωστή, ο τρόπος είναι λάθος. Επιπλέον έχοντας ΠΟΛΛΑ παραπάνω στοιχεία απ'ότι ο διανομέας αυτός, μπορώ να σου πω ότι σύντομα θα ήθελε να με έχει αλλά θα πάρει αρνητική απάντηση, γιατί υπάρχουν και καλύτεροι επαγγελματίες από αυτόν! ;)

 

Τα υπόλοιπα σε ΠΜ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το "good luck with finding a UK distributor" δε νομιζω πως ειναι ουτε ειρωνικο ουτε σημαινει αυτο που ειπε ο τρολευ.

 

Εγω το ερμηνευσα ακριβως οπως το λεει. Ειναι κλασσικη "British" απαντηση σε τετοιες περιπτωσεις.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το ερμηνευσα ακριβως οπως το λεει. Ειναι κλασσικη "British" απαντηση σε τετοιες περιπτωσεις.  :)

 

Το γνωρίζω αυτό και συμφωνώ. Αλλά... αν ήθελαν να κρατήσουν τον τίτλο του distributor, θα είχαν κάνει τη σχετική μνεία.. με την παρούσα φράση, αποκλείουν αυτό το ενδεχόμενο. Συμφωνείς;

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το γνωρίζω αυτό και συμφωνώ. Αλλά... αν ήθελαν να κρατήσουν τον τίτλο του distributor, θα είχαν κάνει τη σχετική μνεία.. με την παρούσα φράση, αποκλείουν αυτό το ενδεχόμενο. Συμφωνείς;

 

ΑΚΡΙΒΩΣ! Με αυτή τη φράση, αποκλείουν τους εαυτούς τους από μελοντική συνεργασία (που ούτως ή αλλιώς τους είχα αποκλείσει εγώ) και θα χάσουν κι όλας, γιατί τα πράγματα πάνε καλά... δόξα τον Τουτατή! ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την παρούσα φράση, αποκλείουν αυτό το ενδεχόμενο. Συμφωνείς;

 

Απο μερος τους σαφως αλλα το λεω γιατι και'γω οταν δουλευα σε label στην Αγγλια ηταν στανταρ απαντηση σε οσους "αρνιομασταν" και δεν ηταν καθολου ειρωνικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο μερος τους σαφως αλλα το λεω γιατι και'γω οταν δουλευα σε label στην Αγγλια ηταν στανταρ απαντηση σε οσους "αρνιομασταν" και δεν ηταν καθολου ειρωνικο.

 

Ναι, έτσι είναι, δεν είναι ειρωνικό.

 

Όπως και αν έχει, έναν Νικόλα τον έχουμε και αυτοί που τον στενοχώρησαν είθε να τους καεί το βίντεο (ή το smartphone).

 

:) :) :) :)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου