Προς το περιεχόμενο

Spyros Delta - Socrates (Plaza)- Stray Dog - guitar cover


Spyros Delta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΥΓ Σε λιγες ωρες θα εχω την τιμη να παρευρισκομαι στην παρουσιαση του νεου δισκου της Πρωτοψαλτη, οπου παιζω τις κιθαρες και τη μουσικη εχει γραψει (και παλι) ο ντραμερ των Socrates, που ακουμε στα παραπανω κομματια.

Περιττο να πω πως ενοιωσα οταν χτυπησε προπερσυ το τηλεφωνο και ακουσα, "καλημερα ειμαι ο Νικος Αντυπας και θελω να παιξεις κιθαρες στις δουλειες μου".

 

(αν και το πιο ωραιο, ειναι οταν τζαμαρουμε πριν την ηχογραφηση .....  ριγος ... αντε να παρεις τα χερια σου να παιξεις. Μετα, ωραιο ειναι, οταν κλεινουμε 6ωρο session για ηχογραφηση και το διαλλειμα απο 10 λεπτα γινεται 3 ωρες για να τον βαζω να μου λεει ιστοριες για τους socrates, πως γραφανε στο στουντιο - ενα LP το γραψανε σε μια μερα, μπηκανε το πρωι και το απογευμα ηταν ετοιμο μιξαρισμενο-  τα ταξιδια και τις περιπετειες στο δρομο για την Αγγλια, στο στουντιο του Βαγγελη Παπαθανασιου, την περιοδο δλδ που γραφτηκε το πιο πανω τραγουδι, τις συναυλιες με τους UFO και πολλα, πχ. για τις επιλογες που συναντησαν στην πορεια τους και δεν τις εκαναν κλπ, ποιον μεγαλο γνωστο ξενο τραγουδιστη τους προτειναν οι μανατζερ στην Αγγλια και δεν τον πηραν, ποιο μεγαλο γνωστο γκρουπ ηθελε τον Σπαθα και δεν πηγε επειδη ηθελε να παιζει τα δικα του κλπ. Τρομερες ιστοριες που ευχομαι να γραψει καποια στιγμη σε βιβλιο)

 

Κι ετσι βρηκα και την ευκαιρια να προστεθει και η υπογραφη που ελειπε απο το βινύλιο ;D

Socrates._

Η αρρωστια δεν περναει ποτε.

th_Phiomegatauomicrongammarhoalphaphi3AF0alpha525.jpg

th_Phiomegatauomicrongammarhoalphaphi3AF0alpha727.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα που λεει ο Αντυπας τα εχω διαβασει στο βιβλιο του Αντωνη Τουρκογιωργη <<Το συγκροτημα>> Εκδοσεις Ιανος Σταδιου 24 !!Αντε αγοραστε το να ενισχυσουμε και τον Αντωνη που εχει προβλημα σοβαρο !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου