Προς το περιεχόμενο

Αλλος με Fender Telecaster Plus Deluxe;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπηρξα κατοχος για 10 χρονια.Την ειχα αγορασει πρωτο χερι απο μαγαζι το 1999,ειχε ξεμεινει  στο..ραφι.

Η δικια μου ειχε το σπανιο Firestorm finish.

Το 2009 την εδωσα-πουλησα σε φιλο συλλεκτη ο οποιος πριν λιγο καιρο μου ειπε οτι ελαβε ενα μειλ απο εναν αλλο..συλλεκτη και ρωτουσε για το  firestorm καθως γνωριζε(δεν ξερω πως)οτι μονο 3 τελε στον κοσμο ειχαν βαφεί ετσι.

 

Φωτο απο το  site του φιλου  μου γιατι ποτε δεν  κραταω φωτογραφιες απο μεγαλους ερωτες.Πληγωνομαι.. :P

 

 

Εγώ την πήρα γυρω στο 1992, μου την είχε προτείνει ένας ξαδελφος μου που ζουσε Αμερικη και την έκανα παραγγελία  σ' ενα καταστημα στην επαρχια, θυμάμαι ότι δεν την είχε ο Στολλας τότε και θα έβαζε παραγγελία και με ρώτησε για το χρώμα όπου μεσα στις επιλογές ήταν και το κόκκινο firestorm, αλλα επέλεξα το πράσινο, λες να ήμουν ο ένας απο τους τρεις κατόχους σήμερα? δε νομίζω να είναι μόνο τρεις αλλά δεν είμαι και σίγουρος πάντως όντως σπάνιο χρωμα αλλά και η ίδια η κιθάρα σχετικά σπανια. Στο νετ κυκλοφορούν πολύ λιγες αγγελίες κυρίως Αγγλία, Αμερικη και Αυστραλια.

 

Επειδή μπήκα σε διαδικασία μήπως τη δώσω έτσι για αλλάγή, το ίδιο φοβάμαι και εγώ .... μην πληγωθώ τελικά  :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 

δεν ξέρω αν "μετράμε"....  ;) στο ... κάλεσμα

 

 

Δεν μετρατε  ;D η κιθαρα σου ουδεμια σχεση εχει με αυτη του θεματος.... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μετρατε  ;D η κιθαρα σου ουδεμια σχεση εχει με αυτη του θεματος.... ;)

 

 

τό'ξερα.....  :'(

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ μάπα αυτες οι plus παντως γειτονα!!!  ;D

 

Koap4,

εγώ σου είπα...βρεις δε βρεις ξαδελφάκια, μη τη δώσεις...θα πληγωθείς σίγουρα  ;)

 

Αδερφακια ψαχνει!!! Ξαδερφακια εχει! ;)

Σιγα μην τη δωσει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπέροχη κιθάρα,ερωτεύσιμη!

 

Αν και δε μ'αρέσουν οι Tele,θα ήθελα να έχω μια τέτοια!! 8)

 

Της συγκεκριμένης της έχω ράψει και ωραία "φουστανάκια" που ανάλογα τις ερωτικές μου διαθέσεις τα φοράει

tele_HSS.jpg.4a4098f1006634d512fa3049ecfa1b1b.jpg

tele_SSS_3.jpg.f46587a3ba89c9a6ace23db2b30ab28d.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koap4,

 

εγώ σου είπα...βρεις δε βρεις ξαδελφάκια, μη τη δώσεις...θα πληγωθείς σίγουρα  ;)

 

Εχεις δικιο Θανο, και μιας και την έχεις πιάσει στα χέρια σου ξέρεις καλύτερα, προς τα εκεί τείνω, μάλλον θα αποσύρω την αγγελία

 

Ξαδερφακια εχει! ;)

 

Εννοείς τη δική σου τη Strato ε? Αν τις διασταυρώσουμε θα συμπεθεριάσουμε  ;D ;D

 

Σιγα μην τη δωσει!!!

 

Κατι παραπάνω ξέρει ο άλλος γείτονας ο Θανος, Μαριε  ;) ή αλήθεια είναι ότι το σκέφτομαι, πιο πολύ για να ικανοποιήσω τη φετιχιστική μου stratocasterική επιθυμία, αλλά μάλλον θα ικανοποιήσω τα πάθη μου με νέα αγορά. Ποιος ακούει τη γυναίκα πάλι  :-X  ;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου