Προς το περιεχόμενο

Τι μπακέτες χρησιμοποιείτε;


paraddidle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ παίζω με 5Α nylon tip.

Έχει δοκιμάσει κανείς καποια από τις παρακάτω?

Vater Chad Smith Funk Blaster

Vater The Copeland Standard

Vic Firth Dave Weckl Evolution

Και τις ahead πχ Ulrich, Jordison signature(οι οποίες είναι και ιδιαίτερα ακριβές)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 125
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ έχω 2 ζευγάρια Ahead Lars Ulrich & 5B Light Rock και μπορώ να σ πώ ότι αν σου ταιριάξουν καλά στο χέρι είναι πολύ καλές επειδή είναι πολύ πιο ανθεκτικές απο τις κοινές και όταν φθαρούν αλλάζεις μόνο το περίβλημα που έχει 4 ευρώ. Επίσης γλυτώνεις απο το πριονίδι που εξαπλώνεται παντόυ στο σετ απο τις ξύλινες! Ειδικά αν παίζεις rock-metal ή αν βαράς δυνατά θα σε βολέψουν επειδή έχουν καλύτερη απορρόφηση κραδασμών. Θα βρείς στο Διαμαντόπουλο κ στο Drumstore.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ έχω 2 ζευγάρια Ahead Lars Ulrich & 5B Light Rock και μπορώ να σ πώ ότι αν σου ταιριάξουν καλά στο χέρι είναι πολύ καλές επειδή είναι πολύ πιο ανθεκτικές απο τις κοινές και όταν φθαρούν αλλάζεις μόνο το περίβλημα που έχει 4 ευρώ. Επίσης γλυτώνεις απο το πριονίδι που εξαπλώνεται παντόυ στο σετ απο τις ξύλινες! Ειδικά αν παίζεις rock-metal ή αν βαράς δυνατά θα σε βολέψουν επειδή έχουν καλύτερη απορρόφηση κραδασμών. Θα βρείς στο Διαμαντόπουλο κ στο Drumstore.

 

Ευχαριστώ!

Όταν θα πάω να δοκιμάσω καμια καινούργια μπακκετα, θα τις κοιτάξω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Προσφατα πηρα και 2 ζευγαρια vater virgil donati signature ωραια μπακετα πανω κατω σαν 2β αλλα ο ηχος που μου εβγαλε ειναι καταπληκτικος, επισης gia funk kai r&b fash δοκιμασα τις vater fusion και αυτες καταπληκτικες τσεκαρετε τες!

P>to twirl or not to twirl!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Εγώ χρησιμοποιώ  της carbonstick  medium . για εμένα πιστεύω ότι είναι απ’ τα  καλύτερα drumsticks  γιατί έχουν αντοχή  και γενικά ταιριάζουν στο χέρι μου και δεν δε γλιστρούν  όσο κι αν έχουν ίδρωση τα χέρια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

με οτι παιζει ο προηγουμενος ντραμμερ στις συναυλιες (μη ξοδευομαστε κιολας).Στο σπιτι για μελετη 2Β οτι να ναι κει περα χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

εγω παντος ειμαι κολιμενος με vich virth(bady rich)δεν τις αλλαζω με τιποτα και ο λογος ειναι οτι εχουν κατση πολυ καλα στα χερια μου.Αλλα το μονο προβλιμα ειναι οτι γλυστρανε λιγο.Πυστευο οτι το ζυγισμα τους ειναι πολυ καλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με οτι παιζει ο προηγουμενος ντραμμερ στις συναυλιες

 

:o :o :-[ :'(

 

ή δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις, ή κατάλαβα και δεν μπορώ να το πιστέψω... πάντα υπάρχει προηγούμενος ντράμερ στις συναυλίες που παίζεις, που φέρνει δικές του μπακέτες, παίζει, τις φθείρει, τις λερώνει και μετά τις παρατάει στα ντράμς για να παίξει ο επόμενος; ???

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω ένα ζευγάρι Vic Firth 5A και μάλιστα τις έβαψα σε χρώμα μαόνι  ;D.

Είχα και ένα ζευγάρι Vic Firth 8DN αλλά μου έσπασαν :o!!

I'm gonna fight em all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου