Προς το περιεχόμενο

Τime in slow motion


marathon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

By the way, ο Knopfler (άκου το Planet Of The New Orleans) επίσης έχωνε Wavestation patterns ως καμβά για να κεντάει από πάνω.

εδώ έχω την εντύπωση, ότι ο Jeff Beck χρησιμοποεί Guitar Rig (στο Serene...) ;D

 

δεν ήθελα να ενθαρρύνω στη χρήση βοηθημάτων,

Εγώ αντιθέτως, ενθαρρύνω τη χρήση βοηθημάτων στην Εναλλακτική σχολή μου :D. Είμαι της γνώμης ότι είναι προτιμότερο να προσπαθείς να φτιάξεις συνολική μουσική παρά να προσπαθείς να ακούσεις τα ξύλα ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αλλά - απ' την άλλη - ο Knopfler έχει να γράψει κάτι που να θεωρώ υποφερτό, πάνω από είκοσι χρόνια

Εμένα το Get Lucky μου άρεσε... 8) :P

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK, δεν ήθελα να ενθαρρύνω στη χρήση βοηθημάτων

 

 

 

Γιατί όχι όμως? Όταν αυτοικανοποιούμαστε, όλα τα μέσα είναι ευπρόσδεκτα για την επίτευξη του σκοπού  ;D ;D ;D

 

Τα ήπια καλά δάσκαλε?

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όχι όμως?

Γιατί ο Τρόλλευς είναι κοντά στην έβδομη Τσάκρα....όχι σαν και εμάς που παλεύουμε μεταξύ 2 και 3 ;)

 

ΥΓ. Το επόμενο project μου είναι οι 7 Τσάκρας....είμαι ακόμα στην 1

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ξαναπαίζεις...και όταν το ξαναπαίζεις, δεν είναι ίδιο σαν το προηγούμενο...".

Ορμωμενος απ'αυτο που μου εχει τυχει δεκαδες φορες-πιστευω και σε αλλους-δεν ξερω κατα ποσο ειναι εντυπωση της στιγμης περισσοτερο παρα πραγματικοτητα.

Υπαρχουν φορες που ξαναγραφεις κατι και λες "χανει,δεν ειναι οπως το πρωτο".

Αν ομως το ακουσεις μετα απο καποιο διαστημα,δε σου δινει την ιδια αισθηση και νομιζω

εχει να κανει με το οτι εχει περασει η φορτιση της στιγμης που εγραφες και το βλεπεις

πιο καθαρα λογω "αποστασης".

Το ιδιο συμβαινει πολλες φορες και αν το βαλεις σε τριτους.

Παρεμπιπτοντως,του λογου μου μ'αρεσουν οι κιθαρες που βαζεις,δεν ειναι παντα τι παιζεις αλλα και το πως.

Τωρα αν εχεις τη δυνατοτητα να παιζει ο Beck η ο Knopfler στα κομματια σου,ε κανε κι εσυ μια παραχωρση ρε φιλε να βρειτε ποιος θα παιζει που. ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν εχεις τη δυνατοτητα να παιζει ο Beck η ο Knopfler στα κομματια σου,ε κανε κι εσυ μια παραχωρση ρε φιλε να βρειτε ποιος θα παιζει που. ;D ;D

Eδώ δεν έρχεται να παίξει ο Νέστορας και ο άλλος...ο μπασίστας... γυρνάει στα καταγώγια και τις παράγκες ;D ;D

 

Αν ομως το ακουσεις μετα απο καποιο διαστημα,δε σου δινει την ιδια αισθηση και νομιζω

εχει να κανει με το οτι εχει περασει η φορτιση της στιγμης που εγραφες και το βλεπεις

πιο καθαρα λογω "αποστασης".

Το θέμα δεν είναι εάν δεν δίνει την ίδια αίσθηση αλλά εάν είναι καλύτερο από το πρώτο take. Σε εμένα συνήθως το πρώτο είναι το πιο αυθόρμητο (περίπου αυτό που θέλω) αλλά και με τα περισσότερα λάθη.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ο άλλος...ο μπασίστας... γυρνάει στα καταγώγια και τις παράγκες ;D ;D

αναμεσα σε κασες..........με μπυρες! ;D ;D ;D ;D

 

Σε εμένα συνήθως το πρώτο είναι το πιο αυθόρμητο (περίπου αυτό που θέλω) αλλά και με τα περισσότερα λάθη.

Συνηθως ετσι γινεται,πρεπει να αποφασισεις αν το καλυτερο ειναι το "λαθος" η το τεχνικα

αρτιοτερο.

Αυτα αντιμετωπιζουμε εμεις ολοι που δεν ειμαστε Μπεκηδες. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα αντιμετωπιζουμε εμεις ολοι που δεν ειμαστε Μπεκηδες. ;D

Γι αυτό γουστάρω τις midi κιθάρες...διορθώνεις στο πιτς φυτίλι.... ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει σεμνότητα αλλά ωμή πραγματικότητα. Ας το εξηγήσω...

Η σύγχρονη τεχνολογία δίνει τη δυνατότητα να μεγιστοποιήσεις τις ελάχιστες (ή μηδενικές) ικανότητές σου. Αρκεί να την καταλάβεις. Δεν ξέρω πλήκτρα (ελάχιστα πράγματα έως τίποτα), αλλά η midi τεχνολογία με βοηθάει να φτιάξω ένα (παραπάνω από) καλό αποτέλεσμα και να καμώνομαι τον πληκτρά

Δεν μας ενδιαφέρει ο τρόπος αλλά το αποτέλεσμα, το οποίο είναι εξαιρετικό. Ξεκόλλα με τις ανασφάλειες και μην αυτοσαμποτάρεσαι.

Άντε μπράβο! ;D

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου