Προς το περιεχόμενο

Peavey Bravo 112 : Reverb & Footswitch


Jericho

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν έχω ένα Peavey Bravo 112, full λάμπα, 25 W, και έχω μια απορία.

 

Απ ότι βλέπω και από το manual του, το οποίο βρήκα στο net, το reverb, ενεργοποιείται μέσω του footswitch. Και ερχόμαστε στο θέμα...

 

Που μπορώ να βρω footswitch για αυτό τον ενισχυτή ?

 

Θα ελέγχει : Καθαρό <-> (Βρώμικο 1 <-> Βρώμικο 2) καθώς και το on/off του reverb ?

 

Επειδή σχετική αναζήτηση στο net δεν έδωσε τίποτα, και επειδή τα χέρια μου πιάνουν από κολλητήρι κ κατασκευές, αν έχει κανείς καμιά ιδέα, ας μου πει, να δω τι θα κάνω !

 

Ευχαριστώ !

i]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ !

 

Τους έστειλα e-mail, για να δούμε...

 

Κάτι άλλο, πώς καταλαβαίνω ότι έχει πέσει η απόδοση των λυχνιών του ενιισχυτή και λογικά θέλουν αλλαγή ?

 

Έχει 3 12ΑΧ7 και 2 6BQ5 / EL84...

 

Πόσο κοστίζουν πάνω κάτω όλες μαζί ? Υπάρχει κανείς που να στέλνει επαρχία ? (Χανιά Κρήτης)

 

Ευχαριστώ και πάλι !

i]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, σύμφωνα με την αντιπροσωπεία το footswitch κοστίζει 39 ευρώ...!

 

Είναι φυσικά piasse' de col, μια και τα υλικά δεν ξεπερνάνε το 1/4 της τιμής...

 

Λέτε να το βρω φ8ηνότερα απο Thomman, μια και σκέφτομαι να πάρω και άλλα πράγματα από εκεί ?

i]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχεις παρα να ψαξεις. Μακαρι τα πραγματα να πωλουνταν αναλογα με το κοστος των υλικων τους, θα ειμασταν ολοι ευτυχισμενοι. Την δουλεια σου μπορεις να την κανεις και με ενα οποιοδηποτε παλιο πεταλακι αρκει να βρεις καποιον να στο μετατρεψει σε footswitch, δεν ειναι τιποτα μου το ειχε κανει ενας φιλος μου παλια αλλα δεν θυμαμε πως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Well, απ ότι μου είπαν από την αντιπροσωπεία το συγκεκριμένο footswitch έχει 2 διακόπτες...

 

Μετά από λίγο ψάξιμο στου Thomann, βρήκα footwswitch της Peavey (FS-2), το μόνο με 2 διακόπτες με 25 ευρώ... Κατά 99,9 % είναι αυτό που θέλω, αλλά ρώτησα και την αντιπροσωπεία για το product code για να είμαι σίγουρος.

 

Δεν είναι κ άσχημα 15 ευρώ φ8ηνότερα ε ?

i]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα εαν παρεις μονο αυτο θα σου βγει πολυ ακριβοτερα λογο μεταφορικων, 23 ευρω fixed, και εαν πληρωσεις και μεσω τραπεζας θα εχεις και τα εξοδα του εμβασματος. Γι αυτο δες εαν χριαζεσαι και τιποτα αλλο ωστε να σε συμφερει η αγορα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέσω πιστωτικής θα αγοράσω...

 

Όπως είπα θα πάρω πολλά και διάφορα ;)

 

Σκέφτομαι για το footswitch, ένα hard-case της Ibanez (MC100), ίσως κανένα μικροφωνάκι, και για μια ηλεκτρακουστική η οποία δεν είναι για μένα !

 

Ευχαριστώ πολύ !

i]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου