Προς το περιεχόμενο

Νέο άλμπουμ Pink Floyd ( ; )


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσφατα

 

Ε, δεν έχουν λυθεί "χρόνια τώρα" που λες. Ακόμη υπάρχουν αυτά τα προβλήματα, και συνήθως δεν έχουν σχέση με τα προγράμματα που κάνουν το ripping αλλά με εκείνα που κάνουν την αναπαραγωγή.

 

θυμαμαι προσπαθουσα να φτιαξω ενα MP3 για να το ανεβασω στο youtube, το κομματι στην ουσια ηταν δυο tracks, η εισαγωγη και το κανονικο κομματι. Οτι και να εκανα, στο τελος ειχα παντα τα δυο κομματια με ενα κλικ στη μεση, ενω οταν ακουγα το CD αυτο το προβλημα δεν υπηρχε. Τελικα κατεβασα ενα προγραμματακι που ειχε την δυνατοτητα να φτιαχνει MP3/WAV απο οποιοδηποτε σημειο του CD, πχ απο το 1:25 του track 3 ως το 4:10 του track 4, κι αυτο χωρις κανενα κενο ή κλικ ενδιαμεσα. Ευγε στον δημιουργο του προγραμματος. :-*

 

Ποιο είναι αυτό το πρόγραμμα; (ας βγει και κάτι χρήσιμο από την συζήτηση)

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 208
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ε, δεν έχουν λυθεί "χρόνια τώρα" που λες. Ακόμη υπάρχουν αυτά τα προβλήματα, και συνήθως δεν έχουν σχέση με τα προγράμματα που κάνουν το ripping αλλά με εκείνα που κάνουν την αναπαραγωγή.

 

Με λίγο ψάξιμο

http://www.neowin.net/forum/topic/302390-gapless-winamp-output-without-the-use-of-a-plugin/

 

Ωστόσο δες τι λέει

I am a very big Pink Floyd fan. I pretty much listen to them everyday of the week.

They are also the only band that has more than 1 album that I love every song on.

 

The only problem is that most audio players have a small gap between songs, and when you're listening to Pink Floyd it can ger really annoying.

:)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Torrent; όλοι πάνω από 40 είστε; Ας είναι καλά το spotify! Το άκουσα στο spotify free και οι ιερόσυλοι βάζουν διαφήμιση στο ενδιάμεσο Animals από Maroon 5 (διπλός συνειρμός για Pink Floyd). Ακόμα και έτσι συνδρομή δεν έκανα!

Και η άποψή μου για το άλπουμ: ευχάριστο στο άκουσμα, μου θυμίζει τις περιπτώσεις που εκδίδεται η ξεχασμένη αποσπασματική αλληλογραφία ενός συγγραφέα έχοντας μεν λογοτεχνικό και βιογραφικό ενδιαφέρον, αλλά χωρίς να σε γεμίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, δεν έχουν λυθεί "χρόνια τώρα" που λες. Ακόμη υπάρχουν αυτά τα προβλήματα, και συνήθως δεν έχουν σχέση με τα προγράμματα που κάνουν το ripping αλλά με εκείνα που κάνουν την αναπαραγωγή.

Οχι ρε συ. Ειναι προβλημα του ripping προγραμματος, οχι του player. Πχ, το Nero ειχε τη δυνατοτητα να διαλεξεις αν τα κομματια θα γραφονται με κενο ενδιαμεσα ή οχι. Στο PC ακουω CD/MP3 με το default Media Player των Windows, και τοσα χρονια ποτε δεν μου επαιξε ενα CD ή ενα αλμπουμ σε MP3 με κενα αναμεσα στα κομματια, οταν αυτα δεν υπηρχαν.

 

Δεν ξερω πως παιζουν αλλα πρoγραμματα, οπως το Winamp πχ, αλλα το WMP ποτε δεν ειχε τετοια κολληματα. Extract σε MP3 κανω με το AltoMP3 που τα σπαει, ποτε μα ποτε δεν βαζει κενα εκει που δεν υπαρχουν, ειναι γρηγορο, μικρο και πολυ αξιοπιστο, το δουλευω αρκετα χρονια.

 

Ποιο είναι αυτό το πρόγραμμα;

Ειναι το CDex και ειναι free.

Το κατεβαζεις απο δω:

http://cdexos.sourceforge.net/?q=download

 

Ωραιο το πακετο @ThS 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Και του λόγου μου εκνευρίζομαι αφάνταστα με τα κλικς/γκαπς, είναι κάποτε λόγος -απο μόνο του- να πετάξω κατεβασμένα αρχεία και ν'αναζητήσω επίσημες εκδόσεις...

Επίσης, είμαι άνω των 40 (πολύ όμως  ;D) και δεν με στεναχωρεί το τέλος των Φλόυντ.

Ακόμα, μου αρέσει το Endless River περισσότερο απο το Division Bell  8)...μάλιστα προχθές, προβληματισμένος (λέμε τώρα) απο την συζήτηση του νήματος, άκουσα όλο το DB και κολλητά το ER, ακριβώς για να βιώσω το feeling του να ήταν το -ούτως ειπείν- φρέσκο άλμπουμ ένας έξτρα δίσκος -συνοδευτικός- σε ενδεχόμενη επετειακή έκδοση. Το ποτάμι με συνεπήρε  ;D, μου αρέσει πιό πολύ, άσε που σαν ξέχωρο άλμπουμ με ενέπνευσε να το ακροαστώ με προσοχή και συνέπεια, κάτι που μάλλον δεν θα έκανα αν ήταν "κολλημένο" σε κάποια άλλη έκδοση.

Όντως η συζήτηση είναι βερμπαλιστικού περιεχομένου -αλλά ωραία  :D.

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα, μου αρέσει το Endless River περισσότερο απο το Division Bell  8)...μάλιστα προχθές, προβληματισμένος (λέμε τώρα) απο την συζήτηση του νήματος, άκουσα όλο το DB και κολλητά το ER, ακριβώς για να βιώσω το feeling του να ήταν το -ούτως ειπείν- φρέσκο άλμπουμ ένας έξτρα δίσκος -συνοδευτικός- σε ενδεχόμενη επετειακή έκδοση. Το ποτάμι με συνεπήρε  ;D, μου αρέσει πιό πολύ...

Νομιζω ξερω ακριβως τι θελεις.

Μια special edition του The Endless River που θα εχει σαν bonus disc το Division Bell. idea.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Νομιζω ξερω ακριβως τι θελεις.

Μια special edition του The Endless River που θα εχει σαν bonus disc το Division Bell. idea.gif

 

Πως με καταλαβαίνεις  ;D ;D ;D!!

The music you listen to, becomes the soundtrack of your life

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου