Προς το περιεχόμενο

Νέο άλμπουμ Pink Floyd ( ; )


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σου φαινονται ολοκληρωμενα αυτα τα κομματια? Θα μας τεΡλανεις ρε Trolley απογευματιατικα... ;D

 

Έγραψα τη γνώμη μου, μπρε.

 

Δεν είπα τίποτε για "ολοκληρωμένα κομάτια".

Το ότι εσύ επιλέγεις να εστιάσεις την κριτική σου ΕΚΕΙ, δεν σημαίνει ότι είναι το μόνο (ή το σημαντικότερο) σημείο.

 

Να στο πω και αλλιώς πριν αλληλοκουραστούμε... και οι δυό μας ακούμε κυρίως παλαιότερες μπάντες, σωστά; Ας περιμένουμε λοιπόν να δούμε ποια παλαιότερη μπάντα θα παρουσιάσει το 2014 καλύτερο τραγούδι από το Louder Than Words, και το... ξαναβλέπουμε το θέμα.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 208
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν κάνεις και ένα κόπο να το ακούσεις κιόλας;

Και κράτα τα χρήματά σου, να πάρεις το νέο δίσκο του Άλις Κούπερ.

 

 

 

 

Διάβασες κάπου ότι δεν το άκουσα; Κράτα τις συμβουλές σου για αυτούς που στις ζητάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Audiokostas

Εννοείται. Απλά έθιξα τον υπερβάλοντα ζήλο και τον "πατριωτισμό" των απόψεων.

 

@Satanas

Αυτό ακριβώς.

 

@Waterfall-K

Ξεκίνησα την παράγραφο με ένα ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ. Αν σου προκάλεσε οτιδήποτε αρνητικό the joke's on me. Δεν είχα κανένα σκοπό να σε αντιπροσωπεύσω.

 

@Iliaspap

Thanks. Επίσης, κάπου άκουσα ότι και ο Waters θα έχει καινουργιό υλικό μέσα στο '15. Δεν ξέρω για δίσκο.

Άντε να δούμε...

I can saw a woman in two, but you won't wanna look in the box when I'm through...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, κάπου άκουσα ότι και ο Waters θα έχει καινουργιό υλικό μέσα στο '15. Δεν ξέρω για δίσκο.

 

Θα βγάλει ένα φοβερό άλμπουμ που θα λέγεται The Wall.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας περιμένουμε λοιπόν να δούμε ποια παλαιότερη μπάντα θα παρουσιάσει το 2014 καλύτερο τραγούδι από το Louder Than Words, και το... ξαναβλέπουμε το θέμα.

Δεν με τρελαινει το κομματι Trolley. Παει για Hit λογικα, αλλα προσωπικα το βρισκω ολιγον τι ανεμπνευστο. Και να ελειπε απο το αλμπουμ δεν θα με χαλαγε.

 

@Waterfall-K

Δεν είχα κανένα σκοπό να σε αντιπροσωπεύσω.

Κριμα. Κι οτι εψαχνα για νεους αντιπροσωπους στην περιοχη σου στην Αρτα, για καποια νεα προϊοντα καθαρισμου μάκας σε vintage πληκτρα που εχω εισαγαγει προσφατα απ'το Σουδαν... ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα. Κι οτι εψαχνα για νεους αντιπροσωπους στην περιοχη σου στην Αρτα, για καποια νεα προϊοντα καθαρισμου μάκας σε vintage πληκτρα που εχω εισαγαγει προσφατα απ'το Σουδαν... ;D

 

Ε τώρα τι να πω...

Δεν ξέρω αν προσπαθείς να γίνεις προσβλητικός προς εμένα, την Άρτα ή και και τους δυο, αλλά τέλος πάντων...

Αυτό που θέλω να πω απ'την αρχή είναι ότι υπάρχει κάτι που λέγεται γούστο και είναι προσωπικό. Όσο και να επιμένετε δεν πρόκειται να επιβάλετε το γούστο σας στους άλλους, ούτε το δικό σας γούστο θα κερδίσει των άλλων.

Και το ανάποδο, φυσικά.

I can saw a woman in two, but you won't wanna look in the box when I'm through...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τώρα τι να πω...

Δεν ξέρω αν προσπαθείς να γίνεις προσβλητικός προς εμένα, την Άρτα ή και και τους δυο, αλλά τέλος πάντων...

Αυτό που θέλω να πω απ'την αρχή είναι ότι υπάρχει κάτι που λέγεται γούστο και είναι προσωπικό. Όσο και να επιμένετε δεν πρόκειται να επιβάλετε το γούστο σας στους άλλους, ούτε το δικό σας γούστο θα κερδίσει των άλλων.

Και το ανάποδο, φυσικά.

 

Έτσι είναι. Δηλαδή τι να κάνουμε που διαφωνούμε. Μπορούμε να αποφύγουμε τουλάχιστο τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς ρε παιδιά. Και να μαλώναμε για κάτι σπουδαίο πάει κι έρχεται. Ένα βαρετό δισκάκι είναι όλο κι όλο.

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν προσπαθείς να γίνεις προσβλητικός προς εμένα, την Άρτα ή και τους δυο, αλλά τέλος πάντων...

Προσβλητικος? Μπαααα...reading2.gif

 

Μπορούμε να αποφύγουμε τουλάχιστο τους προσωπικούς χαρακτηρισμούς ρε παιδιά.

Που τους ειδες βρε Antreu73 τους προσωπικους χαρακτηρισμους?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

... Χωνουμε σ'αυτες μια space κιθαρα και ντραμς, πεταμε και μερικα lost tapes του Wright ή/και του Waters, και ιδου ακομα ενα "νεο" αλμπουμ των Pink Floyd...

....

 

Μα πως είναι δυνατόν να περιμένει κανείς "ένα νέο album των Pink Floyd" με την συνηθισμένη έννοια του όρου?

 

Από την άλλη, για να είμαστε δίκαιοι, δεν είναι και "studio outtakes & bloopers". Είναι καλύτερο. Είναι μία ώρα μουσική, επικεντρωμένη στο υλικό του Wright και καμωμένη να ακούγεται 100% Pink Floyd. (Περισσότερο από το Momentary lapse of reason ας πούμε...).

 

Προσωπικά λέω ότι "περνάει" για Pink floyd  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Γιατι τελικα αυτο ακριβως ειναι το "The Endless River", ή έτσι τουλαχιστον ακουγεται σε μενα και σε πολλους αλλους απ'οτι διαβαζω, μια συλλογη δηλαδη απο outtakes/leftovers και μισοτελειωμενες ιδεες/demos που λογικα θα περιμενε καποιος να ακουσει σε ενα bonus disc καποιας special/collector's edition κυκλοφοριας του "The Division Bell".

Το αλμπουμ ειναι γεματο απο μικρα "ξεμπαρκα" διλεπτα και τριλεπτα κομματια, για την ακριβεια τα 14 απο τα 18 tracks εχουν διαρκεια απο...1 ως 3 λεπτα!

 

Εκει λοιπον ειναι το προβλημα, το αλμπουμ δεν ακουγεται και τοσο "αλμπουμ". Ειναι μια προχειρη και βιαστικη/"ακατεργαστη" δουλεια. Δεν μπορω παρα να ξανα-συμφωνησω με την παρακατω φραση του Portnoy:

"If these are leftovers from 'The Division Bell' sessions, then just put 'em on a 'The Division Bell' special-edition release!"

tsk3.gif

 

    Παροτι οπως ειπα και πριν συμφωνω μαζι σου στο οτι το υλικο δεν μου ακουγεται ικανο για να βγαλει αλμπουμ των floyd (τουλαχιστον ως εχει), η διαρκεια των κομματιων δεν μου λεει και δεν θα επρεπε να λεει και σε κανενα, τιποτα, ουτε ως προς την μουσική τους αξια, ουτε ως προς το υποτιθεμενο "ακατεργαστο" του πραγματος. Και εν τελει ολα αυτα δεν αφαιρουν απο την απολαυση του να ακουω καποιους μουσικους που εκτιμω σε εναν τελευταιο αποχαιρετισμο οπως ξεκαθαρα φαινεται απο το mood, το artwork, και τις δηλωσεις των ιδιων. Εαν θα ηθελα κατι παραπανω? Σαφως ναι. (Hint.....ακουστε σαν ολο, οπως εξαλλου πρεπει να ακουγονται ολα τα αλμπουμ των Floyd, με την εξαιρεση του.......εεεε......division bell, στο οποιο παρεπιπτοντως δεν θα με ενοχλουσε να αντικαταστησουν ολα τα τραγουδια του πλην του τελευταιου με το louder than words  ;D ;D ;D ;D ;D ;D)

 

Υ.Γ ο Portnoy, θα μπορει να εκφερει αποψη οταν δεν θα κανει (κακιστα ποιοτικα) covers αυτων που κριτικαρει.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου