Προς το περιεχόμενο

Νέο άλμπουμ Pink Floyd ( ; )


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα σχολιάσω με μια πρόταση του Γιάννη Δρόπαλα

 

Σιγα μη τον λενε και ΔΓΛΟΜΠ... ;D

 

ΔΡΟΛΑΠΑΣ λεγεται ο ανθρωπος.

 

Μετά ήρθε η πτώση η οποία συνεχίζεται μέχρι σήμερα.

 

Παρτο αλλοιως,μετα απο το DSOTM εβγαλαν το Wish you were here,το Animals & το Τhe Wall που δεν τα λες....και σαπακια ....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 208
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αρα ουσιαστικα δεν σου αρεσει το The Wall (γιατι μετα το the Wall oντως το 1 αλμπουμ που εβγαλαν μετα απο αυτο ,το Final Cut το θεωρω σολο αλμπουμ του Waters και το Momentary Lapse of Reason σολο αλμπουμ του Gilmour, ειναι ελαφρως της πλακας,για PF παντα)

 

Αλλα κατσε γιατι ΤΩΡΑ καταλαβα τι λες...

 

ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ THE WALL   :o :o :o :o :o :o :o

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το The wall αν και απο πλευρας στιχων, παρουσιασης live και ταινιας, μουσικα δεν εχει καμια σχεση μ'αυτο που εξεφραζαν οι τοτε floyd. Παντα το ειχα στην δισκοθηκη μου αλλα για λογους συλλεκτικους και μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιμενα κατι παραπανω σε επιπεδο στιχων που σε πρωτη ακροαση μου φανηκαν φτωχοτεροι κ απο τα φτωχοτερα του division bell - μιλωντας για τα επιπεδα κ την ιστορια των floyd παντα.

 

η μουσικη ομως... πιστευω πως θα γινει αλλος ενας πολυαγαπημενος δισκος :-)

 

Pink Floyd.-

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το The wall αν και απο πλευρας στιχων, παρουσιασης live και ταινιας, μουσικα δεν εχει καμια σχεση μ'αυτο που εξεφραζαν οι τοτε floyd. Παντα το ειχα στην δισκοθηκη μου αλλα για λογους συλλεκτικους και μονο.

Το πρωτοπήρα το 1980, σε 1,5 χρόνο τα LP δεν είχαν πλέον αυλάκια και μετά από 4 μετέπειτα αγορές του, που κι αυτές φυσικά έλιωσαν, έχω την κόπια του (σε βινύλιο πάντα) δώρο απ'την γυναίκα μου ::) από το 2005. Και συ με λές, βρε αθεόφοβε aenimal, ότι το έχεις για λόγους συλλεκτικούς και μόνο!!!!!!! Δεν νοείται άνθρωπος που ακούει Rock, να μην έχει λιώσει τουλάχιστον μία κόπια του (ή έστω χαλάσει 2 CD)!  Κόψε τις πολλές γράπες.... :o 8)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νοείται άνθρωπος που ακούει Rock, να μην έχει λιώσει τουλάχιστον μία κόπια του (ή έστω χαλάσει 2 CD)!
Πως γινεται να χαλασει 2 CD, απλα παιζοντας τα στο cd player? chin.gif
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γινεται να χαλασει 2 CD, απλα παιζοντας τα στο cd player? chin.gif

Εάν έχει μικρά παιδιά, εάν είναι ο ίδιος αρτσούμπαλος, εάν έχει το κακό συνήθειο να δανείζει, εάν έχει νευρική-ζηλιάρα γυναίκα :-X κ.τ.λ.  δεν είπα ποτέ παιζοντας τα στο cd player....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και καλα, πριν παντρευτεις και κανεις παιδια, δεν σκεφτηκες καθολου τη δισκοθηκη σου? cry1.gif

Πως μπορεσες να το κανεις αυτο? Εισαι τοσο ακαρδος? cry2.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου