Προς το περιεχόμενο

Ποιο ειναι το καλυτερο distortion που εχετε παιξει ποτε?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιος θα το ελεγε οτι μετα απο αγορες απειρων πεταλιων, πολλων εκ των οποιων boutique με  βαρια ονοματα (εν συντομια να αναφερω tube driver, barber DD, mi audio crunch box k tube zone, skreddy top fuel, plexitube και απειρα ακομα που δεν θυμαμαι η δεν θελω να θυμαμαι) θα επιβιωνε στην πεταλιερα μου (και θα εγραφε και τις περισσοτερες ωρες πτησης  ;D ;D) το.....

 

.........τo....

 

το.................. ::) ::) ::)

 

ντρεπομαι να το πω...... :-X :-X :-X :-X

 

...... :-[ :-[ :-[ :-[ :-[

 

ΒΟSS OD 20 (χρησιμοποιω αποκλειστικα και μονο ενα του setting, μονο το lead setting)

 

αυτο το ονειδος καθως και ενα boss bd2 modded (αναντικαταστατο) και ενα Fulltone OCD (το οποιο να πω την αληθεια δεν ξερω γιατι το κραταω.......)

 

Fusionakis +1000000000000000000000000000000000

Oλα μα ολα ανεξαιρετως τα πεταλια που εχω δοκιμασει πασχουν ακριβως σε αυτο που περιγραφεις. Στο δ)

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Σε πρώτη φάση θα έλεγα το drive λαμπάτου ενισχυτή με booster pedal για έξτρα gain και σόλο. Μετά ακολουθεί το Jam Tubedreamer + με τον έξτρα διακόπτη gain και φυσικά το Carl Martin Plexitone (με τους 3 διακόπτες).

 

υ.γ. Επίσης...επιτρέψτε με να βάλω την vox tonelab se ;D

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορω να πιστεψω οτι 20 ευρα εχω φοβερο γκαζι με ενα ultimate drive joyo (αντιγραφο ocd). Απο ελαφρυ OD μεχρι μεταλιασμα (νορμαλ πραγματα, οχι τιποτα γαμωσταυροκαφρομεταλ) τα παει περιφημα. Επιφυλασομαι μονο μεχρι να το δοκιμασω πανω και σε αλλους ενισχυτες περα απο τον jvm μου...

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν distortion=γενικα βρώμα, στον ενισχυτάκο μου εχω γουσταρεις πολύ και για πολλά χρόνια με το fuzz factory. Πολλά άλλα καλά distortia με κάνουν να ακούγομαι σαν να προσπαθώ να παίξω μέταλ.

Σε overdrive πίνω νερό στο Ziggy του CTC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου