Προς το περιεχόμενο

Κάρτα ήχου για ηχογράφηση κιθάρας...;


wutwut

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας, θέλω να πάρω μια κάρτα ήχου ώστε να μπορέσω να παίζω αλλά και κάποιες φορές να ηχογραφώ την κιθάρα μου σε ποιότητα καλύτερης από του rocksmith cable... Προφανώς είμαι καινούριος σε αυτά και δεν ξέρω πολλά γι'αυτό θέλω να μου προτείνετε κάτι στα 100-120 ευρώ (και πιο κάτω δεν πειράζει :P ). Στο κοντινό μέλλον είναι πιθανό να αγοραστεί και μικρόφωνο οπότε και μια xlr δεν θα ήταν κακό να υπήρχε. Έχω δει κάποιες όπως την steinberg ur 22 και την focusrite 2i2 αλλά με ανησυχεί το guitar clip όταν συνδέεις την κιθάρα κατευθείαν στην κάρτα ήχου το οποίο συμβαίνει στην focusrite... Συμβαίνει και σε πολλές άλλες κάρτες αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά με ανησυχεί το guitar clip όταν συνδέεις την κιθάρα κατευθείαν στην κάρτα ήχου το οποίο συμβαίνει στην focusrite..

 

ΣΙΓΟΥΡΑ δεν φταιει η καρτα για αυτο,μαλλον δεν εχεις μαθει να τη χρησιμοποιεις σωστα οπως και το daw σου

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού σε ανησυχεί το clip που διάβασες οτι συμβαίνει στην 2ι2 χτύπα την steinberg.

Μια χαρά καρτα είναι και θα κανεις τη δουλειά σου απροβλημάτιστα.

Σε αυτό το μικρό budget δεν παίζουν μεγάλες διαφορές έτσι και αλλιώς οπότε μη το πολυσκέφτεσαι.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου