Προς το περιεχόμενο

Cubase ή άλλο sequencer?


theopas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα πρόσφατα πήρα το Korg PA50 και θέλω να κανω ηχογραφήσεις στο PC μου...έχω μια κάρτα ήχου(της πλακας) on board αλλα τώρα θα βάλω μια sound blaster audigy live η οποία ως γνωστον(έτσι θελω να πιστευω δηλαδη) είναι απο τισ κορυφαιες σε middle class...

 

Το πρόβλημα είναι οτι δεν παρακολουθώ τις εξελίξεις με το cubase...

Ποια εκδοση λοιπον προτείνετε να παρω?(...αν το παρω τελικα...)Θα μπορέσω να το λειτουργησω ή είναι πολυ επαγγελματικο και θα "χαθω"??

Υπάρχει καποιο άλλο προγραμμα εκτος απο αυτο με το οποιο να μπορω να κανω πολυ καλες ηχογραφησεις?

 

Κάθε απάντηση πολύτιμη...

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω μια κάρτα ήχου(της πλακας) on board αλλα τώρα θα βάλω μια sound blaster audigy live η οποία ως γνωστον(έτσι θελω να πιστευω δηλαδη) είναι απο τισ κορυφαιες σε middle class...

Όχι' date=' δεν είναι αν μιλάμε για δημιουργία μουσικής. Στα ίδια χρήματα παίρνεις μια M-Audio Audiophile και καθαρίζεις.

 

Το πρόβλημα είναι οτι δεν παρακολουθώ τις εξελίξεις με το cubase...

Ποια εκδοση λοιπον προτείνετε να παρω?(...αν το παρω τελικα...)Θα μπορέσω να το λειτουργησω ή είναι πολυ επαγγελματικο και θα "χαθω"??

Υπάρχει καποιο άλλο προγραμμα εκτος απο αυτο με το οποιο να μπορω να κανω πολυ καλες ηχογραφησεις?

Καλά, όσο επαγγελματικό και να είναι θα το μάθεις κάποια στιγμή. Πάντως για αρχή, πολύ καλό είναι το Mackie Tracktion και το Cakewalk Home Studio.

 

Καλές ηχογραφήσεις! :) :wink:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα πρόσφατα πήρα το Korg PA50 και θέλω να κανω ηχογραφήσεις στο PC μου...έχω μια κάρτα ήχου(της πλακας) on board αλλα τώρα θα βάλω μια sound blaster audigy live η οποία ως γνωστον(έτσι θελω να πιστευω δηλαδη) είναι απο τισ κορυφαιες σε middle class...

 

Κάθε απάντηση πολύτιμη...

 

Όταν η κορυφή γένει πάτος τότε μόνο οι soundblaster θα θεωρούνται απο τις κορυφαίες

 

Μην πετάς τα λεφτά σου....

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι πολυ επαγκελματικο οσο αφορα το αποτελεσμα, αλλα οσο αφορα τη χρηση ειναι για χαζους σαν εσενα και σαν κι εμενα. αν σου δειξει καποιος τα βασικα μετα θα τα μαθεις ολα μονος σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω μια κάρτα ήχου(της πλακας) on board αλλα τώρα θα βάλω μια sound blaster audigy live η οποία ως γνωστον(έτσι θελω να πιστευω δηλαδη) είναι απο τισ κορυφαιες σε middle class...

Όχι' date=' δεν είναι αν μιλάμε για δημιουργία μουσικής. Στα ίδια χρήματα παίρνεις μια M-Audio Audiophile και καθαρίζεις.

 

Το πρόβλημα είναι οτι δεν παρακολουθώ τις εξελίξεις με το cubase...

Ποια εκδοση λοιπον προτείνετε να παρω?(...αν το παρω τελικα...)Θα μπορέσω να το λειτουργησω ή είναι πολυ επαγγελματικο και θα "χαθω"??

Υπάρχει καποιο άλλο προγραμμα εκτος απο αυτο με το οποιο να μπορω να κανω πολυ καλες ηχογραφησεις?

Καλά, όσο επαγγελματικό και να είναι θα το μάθεις κάποια στιγμή. Πάντως για αρχή, πολύ καλό είναι το Mackie Tracktion και το Cakewalk Home Studio.

 

Καλές ηχογραφήσεις! :) :wink:

 

ευχαριστώ παρα πολυ alchemist!!

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά...τσέκαρε και το live 5....Εγώ που τώρα άρχισα να ασχολούμαι με pc και midi μου φάνηκε πολύ πιο εύκολο απο τo cubase sx2 για παραδειγμα...Ασε που έιναι πιο ελαφρύ...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου