Προς το περιεχόμενο

Ποιό θεωρείτε το καλύτερο rock συγκρότημα και ΓΙΑΤΙ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω μονο θα τα πω κυριλε αν και τραβηγμενος απο μεσημεριανα μπεκρουλιασματα.

Οι stones και μετα το χαος.

Καταπληκτικες συνθεσεις πανω απο ολα,τραγουδαρες με επαναστατικοτητα αλητεια και ροκ εν ρολλ.

Keith Richards ο γκουρου των 5 χορδων.Απλα κλανει και γραφει ριφαρες.Ronnie Wood,Ε εδω τι να πεις μιλαμε ισως τα πιο χαρακτηριστικα χτυπηματα σε δερμα στη ιστορια του ροκ εν ρολλ,ΒΡΑΧΟΣ.Mick Jagger,το ονομα τα λεει ολα μην μπω σε λεπτομερειες.

Γενικα οι stones ηταν και θα ειναι οπως ειπε και ο Πουλικας η ραχοκοκαλια του ροκ εν ρολλ και ευτυχως οχι του Ρακ ,που μισω σαν μουσικη.Stones λοιπον γιατι μεχρι τα βαθια γεραματα παιζουν ακομα και γραφουν και ζορικα τραγουδια και γιατι στην τελικη ειναι η πεμπτουσια αυτο που λεμε sex,drugs&rock'n'roll κατι που εμενα ποτε δεν αφησε αδιαφορο και ουτε προκειτε.Αντιπροσωπευουν για μενα ολα οσα αγαπω στη μουσικη.Γιύτο και ηταν ειναι και θα ειναι η μεγαλυτερη ροκ εν ρολλ μπαντα στον πλανητη.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ronnie Wood,Ε εδω τι να πεις μιλαμε ισως τα πιο χαρακτηριστικα χτυπηματα σε δερμα στη ιστορια του ροκ εν ρολλ,ΒΡΑΧΟΣ.

Σωστος ο Ρονι στα τυμπανα αλλα Γιωργη μην ξεχνας και Τσαρλι Γουοτς στην αλλη κιθαρα,

βραχος κι αυτος. ;D ;D ;D ;D ;D ;D(πλακα σε κανω ρε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mick Jagger,το ονομα τα λεει ολα μην μπω σε λεπτομερειες.

Ισε λίγως φίλως.

Το όνομα που τα λέει όλα είναι το Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwyll-llantysiliogogogoch.

 

Llanfairpwllgwyngyll_and_beyond_-_geograph.org.uk_-_407697.jpg

 

Και άμα θέλετε μπαίνω και σε λεπτομέρειες.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το Χατζηπαπαγεωργακοπουλοκωνσταντινογιαννόπουλος του Βεγγου σε μια απ'τις ταινιες του δεν παει πισω... ;D

 

http://youtu.be/Psu45bhmTE0?t=10m52s

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E πάει, πως δεν πάει.

 

Ειδικά σχετικά με τον πρωταθλητή .........

Taumatawhakatangihangakoauauotamateapokaiwhenuakitanatahu

 

Σκέψου να είναι ο ντράμερ σου και να πρέπει να τον ανακοινώσεις στο τέλος του live .....

Γιατί όπως και να το κάνεις, το Ron Wood παλεύεται... ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ronnie Wood,Ε εδω τι να πεις μιλαμε ισως τα πιο χαρακτηριστικα χτυπηματα σε δερμα στη ιστορια του ροκ εν ρολλ,ΒΡΑΧΟΣ

 

Τωρα μου θυμησες τον τυπο που στη συναυλια του ΙΑΝ GILLAN πριν 80 χρονια στην Αθηνα γυρισε και μου ειπε "ρε φιλε δε μπορεις να φανταστεις ποσο γουσταρω που θα δω τον BOB DYLAN μετα απο τοσα χρονια που τον περιμενω να ερθει στην Ελλαδα" ...

 

τι Gillan,τι Dylan,τι Λωζανη,τι Κοζανη,τι Wood ,τι WATTS... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα μου θυμησες τον τυπο που στη συναυλια του ΙΑΝ GILLAN πριν 80 χρονια στην Αθηνα γυρισε και μου ειπε "ρε φιλε δε μπορεις να φανταστεις ποσο γουσταρω που θα δω τον BOB DYLAN μετα απο τοσα χρονια που τον περιμενω να ερθει στην Ελλαδα" ...

 

Καλά αυτός και φεύγοντας 2 ώρες αργότερα θα ήταν κατενθουσιασμένος που επιτέλους είδε τον Bob Dylan, ίσως θα ήταν λίγο στραβωμένος που δεν είπε το Hurricane.

 

 

Η απάντηση στην ερώτηση του ΟΡ δεν μπορεί να είναι άλλη από Pink Floyd, οπότε βέβαια δεν έχει νόημα να συνεχίσει κανείς δικαιολογώντας την επιλογή αυτή, κάτι τέτοιο απλως περιττεύει και κανείς δε θα στο ζητήσει κιόλας ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι ειναι ρε παιδια τα συγκροτηματα rock?

 

Ομαδες ποδοσφαιρου με νικες και ηττες για να βγαλουμε πορισμα ποιο ειναι καλυτερο;;;

 

...

 

Οπως οταν καποιοι τσακωνονται για το ποια ομαδα ειναι καλυτερη εγω τους λεω:

"Ρε σεις, δεν σας ειδα να κανετε ετσι για το αν GnR ή οι Metallica ειναι καλυτεροι, γιατι κανετε ετσι για την μπαλα;"

 

 

Αλλα τελικα, ειχα αδικο

 

:D

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου