Προς το περιεχόμενο

Υπαρχει η κιθαρα πλεον σαν μουσικο οργανο;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Λίγοι ξέρετε όμως ότι ο Vinnie Moore είναι ξάδελφος του Gary Moore. Μεγάλωσαν μαζί σε ένα μοναστήρι shaolin και ορκίστηκαν να πάρουν χωριστούς δρόμους όταν ο δασκαλός τους σκοτώθηκε από τον Shredder (τον κακό στα χελωνονιντζάκια).

 

Και ο Vinnie Moore αφού σκότωσε τον Shredder,έγινε ο κακός του έργου.Κάτι σαν τον Darth Vader ένα πράγμα.

 

darth-vader-rock-guitarist.jpg

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 250
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και ο Vinnie Moore αφού σκότωσε τον Shredder,έγινε ο κακός του έργου.Κάτι σαν τον Darth Vader ένα πράγμα.

 

darth-vader-rock-guitarist.jpg

 

Εντάξει, εσύ τρολλάρεις τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου ο neil young ειναι θηριο ,τι να λεμε τωρα.Κατι τετοια ακουω και δεν μπορω με τπτ να συνηθισω το λουστρινι και την τελεια φρασεολογια των τεχνικων.Μιλαμε ο ηχος των Crazy Horse ειναι οτι πιο εναλακτικο και φρεσκο εχουν ακουσει τα αυτακια μου τελευταια.Και η μαλακια ειναι οτι δεν ειναι αυτο αλλα ΚΛΑΣΙΚΟΣ.Ευγε για το γουστο σου αδερφε.

 

Κοίτα, ο Neil Υoung ήταν indie πριν καν εφευρεθεί ο όρος :)

Σοβαρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάσου πόσα θα έγραφες αν σε απασχολούσε κιόλας.

 

Tamtam έχεις απόλυτο δίκηο, κατά τη γνώμη μου.

 

 

 

Είναι επειδή είσαι κι εσύ κομπλεξικός με όσους έχουν αυτοσκοπό την ταχύτητα.  ::)  ;D

λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχ αυτος ο guthrie! Κατα τη γνωμη μου εχει καταστρεψει πολυ κοσμο αυτος ο τυπος και σε καποιο βαθμο και την κιθαρα την ιδια! Το ξερω οτι θα πεσουν να με φανε πολλοι αλλα δε με ενδιαφερει! Τον guthrie τον ειχα καθηγητη οταν ημουν στο ACM πολλα χρονια πριν τωρα και θυμαμαι ειχα ενα tutorial ενας προς εναν και απτα 30 λεπτα τα 20 επαιζε ακαταπαυστα γρηγορα χωρις να μου διχνει κατι . Φυσικα τοτε ημουν πιτσιρικας και ψαρωμενος και δεν ειχα την κριση που εχω τωρα! Μια αλλη φορα σε ενα clinic απο cornford  ενισχυτες ( συμετειχα και εγω σε αυτο ) ειχα παιξει μια απο τις πρωτες suhr που ειχε και θυμαμαι τον ειχα ρωτησει γιατι εχει τοσο χαμηλα το action και τριζουν ολα ( οντως ετριζε ολη η ταστιερα ) , μου απαντησε πως εχει τρελο ανχος και ανασφαλεια για τυχον λαθη και oti το χαμηλο action ηταν ενα safety net.Οντως πολυ ταπεινος ο govan και καλο παιδι και πολυ τεχνιτης κλπ κλπ ΑΛΛΑ , εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι ο govan ειναι το απολυτο geek ! Αυτο το εκπεμπει και με την σκηνικη του παρουσια και με τον ηχο του και με το phrasing tou και με ολα! Αν εχεις ανοιχτο μυαλο μπορεις να παρεις παρα πολλα πραγματα απο αυτον! Και μην ξεχνατε οτι οτι εισαι αυτοι και ελκυεις! Εχω δει πολλους ροκ κιθαριστες απο κοντα και εχω γνωρισει παρα πολλους εξισου! Η γνωμη μου ειναι οτι στην κιθαρα  εχει χαθει το attidute και οτι εχει αντικατασταθει με ζογκλερικα ! Δεν νομιζω οτι η κιθαρα εχει παει μπροστα αλλα καπου σε μια αλλη κατευθηνση , δεξια, αριστερα ......

 

ας αρχισει ο λιθοβολισμος  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

αχ αυτος ο guthrie! Κατα τη γνωμη μου εχει καταστρεψει πολυ κοσμο αυτος ο τυπος και σε καποιο βαθμο και την κιθαρα την ιδια! Το ξερω οτι θα πεσουν να με φανε πολλοι αλλα δε με ενδιαφερει! Τον guthrie τον ειχα καθηγητη οταν ημουν στο ACM πολλα χρονια πριν τωρα και θυμαμαι ειχα ενα tutorial ενας προς εναν και απτα 30 λεπτα τα 20 επαιζε ακαταπαυστα γρηγορα χωρις να μου διχνει κατι . Φυσικα τοτε ημουν πιτσιρικας και ψαρωμενος και δεν ειχα την κριση που εχω τωρα! Μια αλλη φορα σε ενα clinic απο cornford  ενισχυτες ( συμετειχα και εγω σε αυτο ) ειχα παιξει μια απο τις πρωτες suhr που ειχε και θυμαμαι τον ειχα ρωτησει γιατι εχει τοσο χαμηλα το action και τριζουν ολα ( οντως ετριζε ολη η ταστιερα ) , μου απαντησε πως εχει τρελο ανχος και ανασφαλεια για τυχον λαθη και oti το χαμηλο action ηταν ενα safety net.Οντως πολυ ταπεινος ο govan και καλο παιδι και πολυ τεχνιτης κλπ κλπ ΑΛΛΑ , εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι ο govan ειναι το απολυτο geek ! Αυτο το εκπεμπει και με την σκηνικη του παρουσια και με τον ηχο του και με το phrasing tou και με ολα! Αν εχεις ανοιχτο μυαλο μπορεις να παρεις παρα πολλα πραγματα απο αυτον! Και μην ξεχνατε οτι οτι εισαι αυτοι και ελκυεις! Εχω δει πολλους ροκ κιθαριστες απο κοντα και εχω γνωρισει παρα πολλους εξισου! Η γνωμη μου ειναι οτι στην κιθαρα  εχει χαθει το attidute και οτι εχει αντικατασταθει με ζογκλερικα ! Δεν νομιζω οτι η κιθαρα εχει παει μπροστα αλλα καπου σε μια αλλη κατευθηνση , δεξια, αριστερα ......

 

ας αρχισει ο λιθοβολισμος  :D

 

Ποιος λιθοβολισμός;Εγώ συμφωνώ 100%.Ότι πλέον λείπει η αλητεία και το attitude ναι,αλλά δε θα τα βάλουμε με αυτούς που για να εκφράσουν αυτό που θέλουν,παίζουν παραπάνω από 16α.Γιατί και ο Malmsteen αλητεία πουλούσε στα νιάτα του,μαζί με όλα τα άλλα και τον ήξερε όλη η America.Εδώ στο forum όμως είναι ένας απλός ζογκλέρ.Με πιάνεις τώρα Κοτσαδόρε;

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου