Προς το περιεχόμενο

Τι ηλικία έχετε;(Vote)


alkias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα καλα πιστευετε πως μονο οι παντρεμενοι εχουν προβληματα με τις συντροφους τους και τις κιθαρες? :lol: :lol: :lol:

Στην προσωπικη μου ζωη εχω ερθει 3 φορες αντιμετωπος με το ερωτημα/προβλημα κιθαρα VS γκομενα :lol: :lol: :lol:

Το προβλημα κυριοι ειναι γενικο' date=' και δεν εντοπιζεται μονο στις συζηγους.

Ολες οι γυναικες εχουν προβλημα με τις κιθαρες ενισχυτες κλπ...

 

εκτος και αν ψαχνουν δικαιολογια για να με κραξουνε και να χωρισουν 8O 8O 8O

λες? :roll: :roll:[/quote']

 

Δεν είναι πρόβλημα 'Σύντροφος VS Όργανο'.

 

Είναι 'Σύντροφος VS Όλα Τα Υπόλοιπα'.

 

Καταλάβετέ το ότι οι γυναίκες είναι κτητικά όντα, αυτό είναι μεγάλο κομμάτι της γοητείας τους εξάλλου και, κατά βάθος, εφόδιο από τη Φύση. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όλα αγαπητοί φίλοι είναι θέμα τακτικής. Εμένα δεν λέει πιά τίποτα...ξέρει ότι όταν πάω να παίξω μουσική είναι μια ιερή στιγμή για μένα. ¶σε που είναι ευχαριστημένη γιατί δεν τις γεμίζω πιά το σπίτι με ένχορδα (όλα αυτά τα χρόνια αποτοξίνωσης από ηλεκτρικά όργανα γέμισα το σπίτι με ξύλινα ένχορδα-τάχα μου σαν διακοσμητικά-τη Δευτέρα σας ανεβάζω photo-...ενώ τώρα κατεβαίνω στο δωμάτιο μου στο υπόγειο και δεν ενοχλώ κανένα!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα τα μας όλα το πουρά που την έχουν δεί 20ρηδες.

Ελα ρε πλάκα κάνω κι εγώ ψωμομένος είμαι και ενώ είχα παρατήσει το άθλημα για πολλά χρόνια, τα τελευταία 3-4 την έχω ακούσει 20άρης και τα χώνω κι εγώ σε "ψηφιακά κουβαδάκια".

Πάντως τον εξοπλισμό που μπορείς να προμηθευτείς τη σήμερον με 2 χιλιαρικάκια (άντε 3) στα "νιάτα" μας ούτε να τον ονειρευτούμε (κόστιζε τουλάχιστον τριπλάσια). ¶σε που δεν υπήρχε και σε τόση ποικιλία

Ίσως βέβαια να οφείλεται και στο ότι "τότε" σαν νέοι δεν είχαμε και την ίδια οικονομική βάση με τώρα.

Ομπρός γερομπιζμπίκιδες να ξανανιόσουμε!!!

P>Ζωή είναι, δε βαριέσαι θα περάσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα τα μας όλα το πουρά που την έχουν δεί 20ρηδες.

Ελα ρε πλάκα κάνω κι εγώ ψωμομένος είμαι και ενώ είχα παρατήσει το άθλημα για πολλά χρόνια' date=' τα τελευταία 3-4 την έχω ακούσει 20άρης και τα χώνω κι εγώ σε "ψηφιακά κουβαδάκια".

Πάντως τον εξοπλισμό που μπορείς να προμηθευτείς τη σήμερον με 2 χιλιαρικάκια (άντε 3) στα "νιάτα" μας ούτε να τον ονειρευτούμε (κόστιζε τουλάχιστον τριπλάσια). ¶σε που δεν υπήρχε και σε τόση ποικιλία

Ίσως βέβαια να οφείλεται και στο ότι "τότε" σαν νέοι δεν είχαμε και την ίδια οικονομική βάση με τώρα.

Ομπρός γερομπιζμπίκιδες να ξανανιόσουμε!!![/quote']

 

Πραγματικά αυτό ήταν το πρόβλημα στα "πρώτα"νειάτα μας.Ενώ είχαμε την όρεξη και διάθεση για μουσική δεν είχαμε τα μέσα.Όταν το Εγγλεζάκι και το Αμερικανάκι στα 12α τους γενέθλια έπερναν δώρα Les Paul & Stratocaster εμείς έπρεπε να φτάσουμε 45 χρονών για να τις πάρουμε και όχι Original γιατί τρέχουν και άλλες υποχρεώσεις (Δάνεια,παιδιά,φροντιστήρια κλπ.) Καλά να είμαστε πάντως και να κάνουμε το κέφι μας.Πιό καλά να κάτσω να παίξω 2 ωρίτσες κιθάρα παρά να πάω να κλειστώ σε ένα καφενείο να μυρίζω την τσιγαρίλα και την πορδίλα του καθενός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι πρόβλημα 'Σύντροφος VS Όργανο'.

 

Είναι 'Σύντροφος VS Όλα Τα Υπόλοιπα'.

 

Σωστά, αλλά μην ξεχνάμε ότι υπάρχει και το "Όλα Τα Υπόλοιπα VS Όργανο", κι αυτό παίζει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρά να πάω να κλειστώ σε ένα καφενείο να μυρίζω την τσιγαρίλα και την πορδίλα του καθενός.

Η αλήθεια είναι ότι ήσουν επαρκώς περιγραφικός. Αηδία :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Του ...'57.

Όσο για την σύντροφο... ήλθε και απήλθε.

Στο γάμο μου ξανάζησα την εφηβεία, από πλευράς καταπίεσης μέσα στο σπίτι... :roll:

Οσοι έχουν ισορροπία είναι πολύ τυχεροί.

Βέβαια συνήθως ένας μουσικός δεν είναι και ο πιό εύκολος άνθρωπος για να συζεί κανείς...

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου