Προς το περιεχόμενο

Ναι πάλι, επιλογή πρώτης ηλεκτρικής.


gio5aMG

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πόσο μακρυά είναι η Classic Player από την Classic Vibe? Αξίζει τα διπλά χρήματα που κάνει περίπου; Βλέπω καλά λόγια για τις Dean Zelinsky και κάποιες G&L. Είναι τόσο χαοτικό που δε μπορώ να βγάλω άκρη... Είχα πείσει τον εαυτό μου να πάρω μια τέλε φθηνή τώρα ώστε να πάρω αργότερα μια στρατ ακριβώς στα γούστα μου, που τώρα δεν ξέρω ποια είναι. Πάντως ευχαριστώ για την ανταπόκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αξίζει τα διπλά χρήματα που κάνει περίπου;

 

ναι

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, δε το λέω για να κοκορευτώ απλά για να εξηγηθώ. Πριν τρία χρόνια πήρα το πτυχίο μου στην κλασσική οπότε παίζω. Το θέμα είναι να περπατήσω λίγο στα χωράφια της ηλεκτρικής για να έχω μια καλύτερη ιδέα. Δεν θέλω απλά μια entry κιθάρα για κάποιον αρχάριο, θέλω μια καλή κιθάρα που θα μου μείνει και θα με βοηθήσει να μελετήσω τεχνικές και να δω τι γίνεται. Δεν ενδιαφέρομαι να κυνηγήσω κάποιο στυλ ή κάποιον κιθαρίστα. Το οικονομικό μπορεί να κινηθεί και προς τα πάνω, απλά διστάζω. Μου άρεσε από παλιά η classic vibe σε fiesta red.  :P Γιατί όχι τέλε; Ενισχυτή έχω έναν Marshall MG30DFX που για την ώρα δε με ενοχλεί, στο μέλλον να μαστε καλά θα πάρουμε κάτι καλύτερο σε λάμπα.

 

αφού θες να σου μείνει η κιθάρα πάρε την classic vibe

 

αλλά πολύ σύντομα θα χρειαστείς ενισχυτή

 

ΥΓ Αν από τη μια θες να σου μείνει και από την άλλη αναρωτιέσαι "γιατί όχι τελέ" πρέπει να το ψάξεις περισσότερο πριν πάρεις απόφαση. Ένας βασικός λόγος που σου πρότεινα την αφίνιτι πριν είναι γιατί αν τελικά διαπιστώσεις σε π.χ. 6 μήνες πως προτιμάς άλλο τύπο κιθάρας (όπως πολύ συχνά συμβαίνει με άτομα που ξεκινούν) δεν θα έχεις επενδύσεις πολλά στη "λάθος" κιθάρα και δε θα χάσεις πολλά στη μεταπώληση.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα προτεινα μια classic vibe απο τις αγγελιες (γυρω στα 250) + ενα vht special 6 γυρω στα 160 ευρω καινουριος .δοκιμασμενη λυση που κι εγω εδω μεσα εμαθα απο thread και προτασεις αλλων μελων .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έχω στα υπόψιν μου αυτόν τον ενισχυτή. Ευχαριστώ. Στις αγγελίες δεν κουνιέται φύλλο...

Όχι δεν τα έχω μπερδέψει, ξέρω ποια είναι τέλε και ποια στρατ. Ανάμεσα στις δύο τέλε cv ποιά διαλέγουμε; Σε στρατ δεν έχω δίλλημα, 50ς κοκκινάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον έχω στα υπόψιν μου αυτόν τον ενισχυτή. Ευχαριστώ. Στις αγγελίες δεν κουνιέται φύλλο...

Όχι δεν τα έχω μπερδέψει, ξέρω ποια είναι τέλε και ποια στρατ. Ανάμεσα στις δύο τέλε cv ποιά διαλέγουμε; Σε στρατ δεν έχω δίλλημα, 50ς κοκκινάκι.

 

δες το ΥΓ μου λίγο παραπάνω

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε στρατ  :) Αλλα και τελε να διαλεξεις στο τελος, λογικα αφου παιζεις κλασικη θα σε βολεψει περισσοτερο ενα πιο παχυ μπρατσο  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχουμε ξαναπει και αλλες φορες. Παρε μια κοκκινη  ;D

Και με ενα μαυρο πικαρντ απο Ebay θα γινει σαν σημαια της επαναστασης.Χτυπα κοκκινη στρατ αφου γουσταρεις Γκιλμουρ κτλ,CV μια χαρα ,αν και γω θα επερνα την κιτρινη τελε.Αλλα εγω εχω ηδη μια στρατ.Και μελετα βιμπρατο και σηκωματα.Ηλεκτρικη θα παιξεις.Στα αλλα λογικα εισαι καλα αφου εισαι πτυχιουχος.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου