Προς το περιεχόμενο

Ηush 'n Rush-New album-Samples


freerock1974

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Done! ;)

 

Κάνε βρε άνθρωπε ένα νέο νήμα με όλα τα κόλπα μέσα. Κάνε μια διαφήμιση να γίνει δουλειά... ;)

 

Με το καλό και στο επόμενο, και περίμενε review σύντομα, αφού αυτές τις μέρες δουλεύω μέχρι μετά τις 02:00 το πρωί κάθε βράδυ και θέλω καλή παρέα! ;)

 

Καλοτάξιδο παιδιά! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με πρωτη αυτια-τωρα ριχνω δευτερη-ο δισκος ειναι πολυ δυνατος.

Πρωτες προτιμησεις-αυριο θα 'ναι αλλες ;D-not another day,wannabe,born again,ball n chain και βεβαιως το αριστουργημα-τα εχουμε ξαναπει γι'αυτο αλλα δεν πειραζει-με το οποιο κλεινει.

 

Τα καλυτερα να 'χετε και με τουτο!

Και σωστα τα λεει ο Νικολας,διαφημιστε το ρε σεις,αξιζει πραγματικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Done! ;)

 

Κάνε βρε άνθρωπε ένα νέο νήμα με όλα τα κόλπα μέσα. Κάνε μια διαφήμιση να γίνει δουλειά... ;)

 

Με το καλό και στο επόμενο, και περίμενε review σύντομα, αφού αυτές τις μέρες δουλεύω μέχρι μετά τις 02:00 το πρωί κάθε βράδυ και θέλω καλή παρέα! ;)

 

Καλοτάξιδο παιδιά! :)

:-*

 

Σ ευχαριστουμε Νικολα..Πολυ!Τα ριβιουζ ειναι οχι απλα ευπροσδεκτα αλλά επιθυμητα...! :)

 

Με πρωτη αυτια-τωρα ριχνω δευτερη-ο δισκος ειναι πολυ δυνατος.

Πρωτες προτιμησεις-αυριο θα 'ναι αλλες ;D-not another day,wannabe,born again,ball n chain και βεβαιως το αριστουργημα-τα εχουμε ξαναπει γι'αυτο αλλα δεν πειραζει-με το οποιο κλεινει.

Χαιρομαι Γιωργαρα μου που σου αρεσει Ο ΔΙΣΚΟΣ(μ αρεσε που τον  ειπες ετσι  8)).

Αν αυριο σ αρεσουν  άλλα,να μου  το πεις,θα περιμενω..

 

Περιμενω δισκο και απο  το team κει χαμω. ;)

 

 

Για  τη  διαφημιση...Τουτο  το  νημα  ητο αρκετο.Μη θεωρηθουμε και  καταχρασθαι της ελευθεριοτητος του φορουμ... :-X 8) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μόλις τελείωσα την πρώτη ακρόαση! ;)

 

Μου αρέσει πολύ! Έχει γούστο, έχει όρεξη, έχει κέφι... και έχει παραπάνω φωνές από μία (επιτέλους), που ήταν ένα απ'τα βασικά μου παράπονα παλαιότερα! Άρα ακούτε, ή τουλάχιστον είδατε το φως το αληθινό! :)

 

Μίξη, παραγωγή, σύνθεση, ενορχήστρωση είναι εκεί που τα περίμενα, μετά τα δείγματα που άκουσα εδώ. Δεν υπολείπεται το όλο έργο του οποιουδήποτε άλλου συγκροτήματος! ΤΙΠΟΤΑ!

 

Επίσης μου άρεσε πολύ ότι για πρώτη φορά πήγατε ένα βήμα παραπάνω: Σε μία παραγωγή μόνο με ακουστικά όργανα (και το ηλεκτρικό μπάσσο, αλλά το μπασσίστα δεν τον υπολογίζουμε, έτσι?) Έχει κάποιες πραγματικά καλές στιγμές! Η εισαγωγή του Ball and Chain είναι όλα τα λεφτά, όπως και στο σόλο στο 02:00 περίπου...

 

Και να πει κανείς ότι ο Σταύρος με πληρώνει... :P

 

Απλά γουστάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτες προτιμησεις-αυριο θα 'ναι αλλες ;D-not another day,wannabe,born again,ball n chain και βεβαιως το αριστουργημα-τα εχουμε ξαναπει γι'αυτο αλλα δεν πειραζει-με το οποιο κλεινει.

Βάλε μέσα το I need you, την εκπληκτική ακουστική εκτέλεση του Take it as it is (http://www.noiz.gr/index.php?topic=189295.0), το On your own που σίγουρα θα σου αρέσουν αύριο (εμένα μου αρέσουν από σήμερα), και ..... :D

 

Σταύρο είναι δισκάρα, εκπληκτικές φωνητικές μελωδικές γραμμές, απίστευτες δεύτερες (τι είσαι εσύ ρε παιδάκι μου, μηχανή παραγωγής και επεξεργασίας μελωδιών), και ενορχηστρώσεις που...

 

είναι εκεί που τα περίμενα

 

... και παραπάνω, και σίγουρα .....

 

Δεν υπολείπεται το όλο έργο του οποιουδήποτε άλλου συγκροτήματος! ΤΙΠΟΤΑ!

 

 

Χαιρομαι Γιωργαρα μου που σου αρεσει Ο ΔΙΣΚΟΣ

 

Περιμενω δισκο και απο  το team κει χαμω. ;)

Ξέρεις πώς η δική σου δουλειά είναι και κίνητρο για μας.

Όσο γράφεις κομμάτια, ο Τζιμπούρ θα κατεβάζει όλο και περισσότερες ιδέες από αυτές που του 'ρχονται (και θα πίνουμε και καμιά μπύρα παρέα  ;D ;D) και ο Τέρρυ θα γράφει μπασάρες, κι εγώ στίχους κλπ.

 

Μου είναι πολύ δύσκολο να πιστέψω ότι αυτός ο δίσκος βγήκε τόσο γρήγορα!

 

Εύχομαι κάθε επιτυχία παιδιά, είστε αλλού, όχι στην Ελλάδα! :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω παρά να συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες...Ο δίσκος είναι διαμάντι! :)

 

Μ' άρεσαν πολύ όλα τα κομμάτια αλλά μια προτίμηση δείχνω προς τα: "Not Another Day", "Wannabe", "Ball and Chain", "I Need You".

 

Αλλά ρε Σταύρο όταν μπήκε το "Butterfly"...τόσο μελωδικό, τόσο ωραίο, τόσο...υπέροχο.

 

Πολλά συγχαρητήρια από μένα παιδιά και εύχομαι να συνεχίσετε να γράφετε και να μας παρουσιάζετε τόσο όμορφες συνθέσεις! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλοι μου καλοι  σας ευχαριστω...

 

Χαιρομαι πολυ που σας αρεσει το αλμπουμ,ειχα καποιες αμφιβολιες για  το αν τα τραγουδια αυτα θα επαιρναν μια μορφη που  να μην προδιδει(κυριολεκτικα) την ροκ ''φυση'' της μπαντας αλλα τα μελωδικα γεννηματα αυτου του καλοκαιριου ζητουσαν τη θεση  τους στη...δισκογραφια μας.. :D

Η  γνωμη  σας ειχε και εχει ειδικοβαρος για  μενα.

 

Να ειστε ολοι καλα!

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

butterfly...υπεροχο ρε Σταυρο.

 

Το ακουσα πρωτο πρωτο παρασυρμενος απο το σχολιο του Δημητρη απο πανω.

 

Ακουω ολο το δισκο και επανερχομαι.

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΟΛΟ ΜΕ ΜΙΑMARTIN D-16GT Κ ΧΟΡΔΕΣ ΤΗΣ ΩΡΑΣ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΟΥ ΤΙς ΚΙΘΑΡΕΣ ΤΙΣ ΧΟΡΔΕΣ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

butterfly...υπεροχο ρε Σταυρο.

Χαιρομαι  ιδιαιτερως που σου αρεσε παιχταρα μου!

Εχει σημασια,για αυτο το  κομματι...

 

 

ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΟΛΟ ΜΕ ΜΙΑMARTIN D-16GT Κ ΧΟΡΔΕΣ ΤΗΣ ΩΡΑΣ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑΞΕΙ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΟΥ ΤΙς ΚΙΘΑΡΕΣ ΤΙΣ ΧΟΡΔΕΣ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ

Μη φωναζεις ρε,θα ξυπνησει το μωρο... ;D

 

G3A3 γινοταν απ την  υγρασια... ;D ;) ;D

 

Στa Butterfly-Born again παιζει η 12χορδη Yamaha μου  που εχω με 6 χορδες.

Δεκαετιας '90 ειναι δε θυμαμαι  μοντελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου