Προς το περιεχόμενο

Θεματακι με την m audio 610


Syban

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λεω να παω γι αυτην που εχει 4 υποδοχες για Mic οποτε πιστευω θα τα καλυψω ολα με την κονσολα και μετα συνδεση με την καρτα ηχου.

http://www.musicorama.gr/eshop/product_info.php?products_id=11121

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω θα σου προτεινα να μην πας σε κονσολα,αφου θες μονο να ακουστει το μικροφωνο σου και δεν εχεις αναγκη απο περισσοτερες εισοδους, τοτε θες προενισχυση.Υπαρχουν συσκευες αποκλειστικα και μονο για προενισχυση,και στα ιδια λεφτα θα βρεις κατι καλυτερο απο την προενισχυση που θα σου δωσει μια κονσολα τετοιου βελινεκους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σου προτεινα να μην πας σε κονσολα,αφου θες μονο να ακουστει το μικροφωνο σου και δεν εχεις αναγκη απο περισσοτερες εισοδους, τοτε θες προενισχυση.Υπαρχουν συσκευες αποκλειστικα και μονο για προενισχυση,και στα ιδια λεφτα θα βρεις κατι καλυτερο απο την προενισχυση που θα σου δωσει μια κονσολα τετοιου βελινεκους.

 

Σωστός - μια προενίσχυση για τα μικροφωνα που θα στειλεις στις πισω εισόδους. Ο προενισχυτης ειναι ενα εργαλείο που μπορει να σε γλυτώσει απο θορυβώδη εσωτερικά gain preamps των οικονομικών καρτων ήχου.

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τα παιδία ότι μια σκέτη προενίσχυση είναι καλύτερη από μια φτηνή κονσόλα. Αν έχεις κάποια παραπάνω χρήματα να διαθέσεις θα σου έλεγα να πάρεις μια προενίσχυση με έξοδο s/pdif για να σου μείνουν ελεύθερες οι 2 line για κάποια άλλη χρήση.

WWW.FREAKOUT.GR Dangerous Web Radio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK απο αυτες τις σελιδες αν εχετε κατι να προτεινετε πειτε μου εκει στα 100 ευρω περιπου δεν θελω να ξεφυγω τρελα σε χρηματα μια ερασιτεχνικη ηχογραφηση θελω να κανω με 3-4 μικροφωνα.

 

http://www.skroutz.gr/c/1352/mic_amps.html?keyphrase=%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CF%83%CF%87%CF%85%CF%84%CE%B7%CF%82+%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CF%81%CE%BF%CF%86%CF%89%CE%BD%CE%BF%CF%85&order_dir=asc&page=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον λεω να παω αυριο για αυτο τον ενισχυτη εχει για 4 μικροφωνα εισοδους xlr  και 4 εξοδους με Jack ολα balanced απ οτι ειδα.Ελπιζω να την κανω την δουλεια μου χωρις θορυβους....

 

http://access-prostage.gr/page/default.asp?id=24&la=1&prID=9931

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον λεω να παω αυριο για αυτο τον ενισχυτη εχει για 4 μικροφωνα εισοδους xlr  και 4 εξοδους με Jack ολα balanced απ οτι ειδα.Ελπιζω να την κανω την δουλεια μου χωρις θορυβους....

 

http://access-prostage.gr/page/default.asp?id=24&la=1&prID=9931

 

 

Βιάζεσαι πολύ; Πρόσεχε να πάρεις κάτι ποιοτικό και όχι οτιδήποτε μοιάζει να κάνει τη δουλειά - ψάξε λίγο στο νετ, διάβασε τα βασικά και θα βρεις ακριβώς τι χρειάζεσαι σε καλή ποιότητα και τιμη (δεν υποννοώ κάτι για το μηχάνημα, δεν το ξέρω καν) ;)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αν έχεις κάποια παραπάνω χρήματα να διαθέσεις θα σου έλεγα να πάρεις μια προενίσχυση με έξοδο s/pdif για να σου μείνουν ελεύθερες οι 2 line για κάποια άλλη χρήση.

 

απλά να συμπληρώσω εδώ στον φίλο μας, ότι σε φθηνές "audio αλυσίδες" όπως αυτή που θα κινηθεί ο OP, η επιλογή μιας προενίσχυσης με ψηφιακή έξοδο, θα δώσει επιπροσθέτως και ένα "ποιοτικό πλεονέκτημα" στην ηχογράφηση, καθότι παρακάμπτεται ο κατά κανόνα μέτριος A/D κονβέρτορας της κάρτας...

 

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον λεω να παω αυριο για αυτο τον ενισχυτη εχει για 4 μικροφωνα εισοδους xlr  και 4 εξοδους με Jack ολα balanced απ οτι ειδα.Ελπιζω να την κανω την δουλεια μου χωρις θορυβους....

 

http://access-prostage.gr/page/default.asp?id=24&la=1&prID=9931

 

Η κάρτα που έχεις διαθέτει 4 αναλογικές εισόδους 2 εκ των οποίων διαθέτουν προενίσχυτη για μικρόφωνο οπότε χρειάζεσαι άλλους 2. Αυτό το μαραφέτι έχει 4 που δεν νομίζω να είναι καλύτεροι από τους προενισχυτές που έχει η κάρτα σου μιας και μιλάμε για low budget μηχάνημα. Αν έπαιρνες μια καλή φέτα με 4 καλές προενισχύσεις τότε οκ να παρακάμψεις τους προενισχυτές της κάρτας και να χρησιμοποιήσεις μόνο τους δικούς της αλλά σε αυτή την περίπτωση δεν νομίζω να έχει κάποιο νόημα. Κατα τη γνώμη μου αν είναι να σκάσεις 100 € καλύτερα να πάρεις μία φέτα με 2 προενισχυτές παρά αυτή με τους 4. Λίγο παραπάνω ποιότητα λίγο παρακάτω ποσότητα. Κατά τη γνώμη μου πάντα.

WWW.FREAKOUT.GR Dangerous Web Radio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου