Προς το περιεχόμενο

Τραγούδια με μελωδίες που "αιχμαλωτίζουν‘....


npap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοείται πως περί ορέξεως κλπ, αλλά πες μου ότι κάνεις πλάκα, δε θέλω να δω εφιάλτες απόψε....

 

 

 

Άμα έχεις περάσει ενα (τουλαχιστον) καλοκαιρι στο καφενειο του χωριου παιζοντας bubble bobble, snow bros, shinobi κτλ, και παιζει καθε τρεις και λιγο αυτό, σου χει μεινει η μελωδία χαραγμενη στο κορτεξ... :)  ;D ;D ;D

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολλές σκαλωματικές μελωδίες κυκλοφορούν εκεί έξω. Προσωπικά το θεωρώ μεγάλη επιτυχία να γράψει κανείς μια τέτοια. Μία απ'αυτές που δε μου έχει αφήσει το μυαλό παρά τα χρόνια που την ακούω, και μου σκαλώνει ακόμα εθιστικά όταν την ακούσω, είναι η μελωδία της κιθάρας (εισαγωγή) από την παρακάτω κομματάρα:

(μα όχι ακούστε το να μου πείτε..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως παίζει τεράστιο ρόλο αν κάτι το πρωτοακούσεις σε νεαρή ηλικία, αλλά αν αυτό παραμένει αξεπέραστο και άφθαρτο βαθιά μέσα στο μυαλό σου και μετά από πολλά πολλά χρόνια και άπειρα ακούσματα, κάθε λόγος αμφισβήτησης εκλείπει.

 

Tσα ρε Τζεβελακο,αυτο ειναι το αγαπημενο μου τραγουδι απο το Closer και ισως γενικα απο τους JOy division. Koιτα να δεις που θα τα κιμιασουμε στο τελος.Χαχαχαχαχα

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

έπεσα πάνω του μετά από καιρό πάλι και το σιγοτραγουδάω από χθες συνεχώς... :)

 

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου