Προς το περιεχόμενο

Αφαιρεση μανικιου σε strat


johnps

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ίσως να του διαφεύγει αυτή η... μικρή «λεπτομέρεια»  ;D ;D ;D

Επίσης (εάν υπάρχει έταιρο ήμισυ) για τη παντόφλα που θα πέσει...εάν δεν υπάρχει ο κατάλληλος χώρος για τα μαστορέματα... ;)

Γιατί νομίζετε ότι υπάρχει η παντόφλα στις περισσότερες φωτογραφίες από τα μουσικά όργανα των μελών μας! ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με συγχωρείτε...έχετε καταλάβει ότι ο Superfunk ΔΕΝ είναι κιθαρίστας? Στο ΩΔΕΙΟ η μαμά του πιανίστα τον έστειλε να γίνει.... ;D ;D

 

;D

 

Εμένα ο συγχωρεμένος ο παππούς μου (και η μητέρα μου) πιανίστας ήταν/(είναι) και πιανίστα ήθελαν να με δουν.Στους Black Sabbath...πιάνο δεν άκουγα πάντως...  ;D  ;D

(Ευτυχώς ο παππούς έπαιζε και κιθάρα!)

 

Οχι φυσικα.Ειμαι στης σχολης του ΜΗΔΕΝΙΚΟΥ relief (αν το μπρατσο εχει κουρμπα χανει σε compression & spank o ηχος) και του ΧΑΜΗΛΟΥ action....οι κιθαρες μου ειναι...βουτυρο Ολλανδιας... ;D (με πολυ καλο fret dressing βεβαια μια και εχω σχεδον μηδενικο relief)

 

Ακομα και ΕΛΑΧΙΣΤΑ να παρει το μπρατσο ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΜΑΙ... ;)  

 

Τι να πω,μου φαίνεται σχεδόν απίστευτο μία κιθάρα ακόμα και με πολύ χοντρό neck και σε συνδυασμό με straight neck/low action απαιτήσεις να μην χρειάζεται ρύθμιση για 8(!) ολόκληρα χρόνια...

 

 

 

 

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τριψιμο θα γινει στο σαλονι ενω το βαψιμο- βερνικι θα γινει στη κρεβετοκαμαρα....

στο φορουμ υπαρχει καλος δικηγορος...με καποιο τροπο θα στο βγαλει υπερ σου

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τριψιμο θα γινει στο σαλονι ενω το βαψιμο- βερνικι θα γινει στη κρεβετοκαμαρα....

 

Για να μην εχεις προβλημα και για να μην τσακώνεσαι με την γυναίκα σου κανετα ανάποδα, βαψιμο  στο σαλονι και τριψιμο στην κρεβατοκαμαρα. ;D

 

Το πιο άμεσο που θα προσέξεις όταν ξαναβάλεις ο μπράτσο είναι να είναι ευθυγραμμισμένο με την γέφυρα, δλδ να κοιτάξεις οι χορδές Μι μπάσο και καντίνι να ισαπεχουν  από την άκρη της ταστιέρας στο τελευταίο τάστο.

Και δεύτερον, επειδή το μπράτσο θα έχει μείνει καιρό χωρίς την τάση των χορδών, πιθανώς να έχει πάρει μια κλήση προς τα πίσω.

Το βάζεις στο σώμα, το κουρδίζεις και μετά από δυο μέρες ξαναέρθει εκεί που πρέπει.

 

 

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην εχεις προβλημα και για να μην τσακώνεσαι με την γυναίκα σου .....

.... ρώτησέ την.

"Πού θέλεις να σε τρίψω γλυκιά μου, και πού θέλεις να βαφτείς πριν σου ξαναβάλω το μανίκι?"

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην εχεις προβλημα και για να μην τσακώνεσαι με την γυναίκα σου κανετα ανάποδα, βαψιμο  στο σαλονι και τριψιμο στην κρεβατοκαμαρα. ;D

 

Το πιο άμεσο που θα προσέξεις όταν ξαναβάλεις ο μπράτσο είναι να είναι ευθυγραμμισμένο με την γέφυρα, δλδ να κοιτάξεις οι χορδές Μι μπάσο και καντίνι να ισαπεχουν  από την άκρη της ταστιέρας στο τελευταίο τάστο.

Και δεύτερον, επειδή το μπράτσο θα έχει μείνει καιρό χωρίς την τάση των χορδών, πιθανώς να έχει κανει τοξο προς τα πίσω.

Το βάζεις στο σώμα, το κουρδίζεις και μετά από δυο μέρες θα ξαναέρθει εκεί που πρέπει.

 

 

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το action που θίχτηκε νωρίτερα (τελικά) είναι υποκειμενικό. Έχεις πιάσει κιθάρα του Sir; Παίζει τις χορδές στο... ταβάνι  ;D

 

Για τους περισσότερους μια τέτοια κιθάρα θεωρείται ασετάριστη  ;)

 

Δεν είναι έτσι τα πράγματα. By trial and error, διαπίστωσα ότι η κιθάρα παίζει και ακούγεται καλύτερα και πιο πλούσια συχνοτικά όταν οι χορδές δεν σέρνονται επί της ταστιέρας. Πλέον δεν μπορώ να παίξω με χορδές χαμηλά.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι έτσι τα πράγματα. By trial and error, διαπίστωσα ότι η κιθάρα παίζει και ακούγεται καλύτερα και πιο πλούσια συχνοτικά όταν οι χορδές δεν σέρνονται επί της ταστιέρας. Πλέον δεν μπορώ να παίξω με χορδές χαμηλά.

 

Νεστορα, αυτο που λες εχει να κανει κατα κύριο λόγο με την απόσταση απο τους μαγνήτες.

Οταν οι χορδές ήταν χαμηλά είχες κατεβάσει τους μαγνήτες πιο κατω?

Η έλξη που ασκούν οι μαγνήτες, όταν αυτοί ειναι  πολυ κοντά στις χορδές,  χαλάει το ακουστικό αποτέλεσμα, και προκαλεί το λεγόμενο "Stratitus effect".

 

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου