Προς το περιεχόμενο

b52 AT 100 GUITAR AMPLIFIER


6string

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους.

Θα ηθελα να μου πει καποιος που εχει παιξει τον συγκεκριμενο ενισχυτη (β52 ΑΤ100) την γνωμη του και τις δυνατοτητες του.Επισης αν κανεις για μεταλ ακραια παιξιματα.

Ευχαριστώ προκαταβολικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα απο εμένα,

είχα κάνει μία πρόβα με αυτό το κεφάλι πριν 1,5-2 χρόνια και μπορώ να πω οτι μου άρεσε πάρα πολύ.Αν και έχει περάσει καιρός απο τότε θυμάμαι οτι συζητούσαμε με την υπόλοιπη μπάντα πόσο εντύπωση μας είχε κάνει.

Εγώ τον είχα χρησιμοποιήσει με μία 4x12 και είχε αρκετό όγκο και gain και για βαριά παιξίματα.

Επίσης απο οτι θυμάμαι ήταν πολύ καλό και το καθαρό του κανάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα απο εμένα,

είχα κάνει μία πρόβα με αυτό το κεφάλι πριν 1,5-2 χρόνια και μπορώ να πω οτι μου άρεσε πάρα πολύ.Αν και έχει περάσει καιρός απο τότε θυμάμαι οτι συζητούσαμε με την υπόλοιπη μπάντα πόσο εντύπωση μας είχε κάνει.

Εγώ τον είχα χρησιμοποιήσει με μία 4x12 και είχε αρκετό όγκο και gain και για βαριά παιξίματα.

Επίσης απο οτι θυμάμαι ήταν πολύ καλό και το καθαρό του κανάλι.

 

Πολυ ωραια φιλε.Σε ευχαριστω πολυ για την περιγραφη σου.Απλα τον βρηκα σε τιμη καλη και γιαυτο ρωταω.Πριν ρωτησω εψαξα στο ιντερνετ αλλα δεν ειχε καποιο σοβαρο βιντεο να βγαλω ολοκληρωμενα συμπερασματα.

Για τι ειδος μεταλ πιστευειςοτι ταιριαζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα επειδή έχει περάσει αρκετός καιρός, μην σου λέω ανακρίβειες.

Γενικά θυμάμαι οτι ήταν αρκετά ευέλικτος.Καλό καθαρό και αρκετά ογκώδη και γεμάτα drive.

Θεωρώ πως θα πρέπει να τον ακούσεις αρκετά πρώτα γιατί είναι και γούστα αυτά  ;)

Αν δεν κάνω λάθος έφερνε και ο Κουρμπής κάποιους.Αν είσαι απο Αθήνα μπορείς να πάρεις ένα τηλ. να ρωτήσεις.

Υ.Σ. αν θυμάμαι καλά είχε/έχει έναν και το baseline studio στην Καλλιθέα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα παίξει αρκετές φορές με αυτόν του Baseline Studio που αναφέρθηκε πιο πάνω. Τον είχα χρησιμοποιήσει με πετάλια, πεταλιέρα GT-10, αλλά και χωρίς τίποτα από τα παραπάνω.

Έχω να πω ότι ακουγόταν περίφημα σε όλα του τα κανάλια (clean, dist), συνεργάζονταν ικανοποιητικά (imo) με τα εξωτερικά εφέ και επίσης μου άρεσε το EQ που διέθετε.

Όσον αφορά την αξιοπιστία του δεν γνωρίζω πολλά, παρά μόνο ότι ο συγκεκριμένος δεν είχε βγάλει προβλήματα ή βλάβες ενώ έπαιζε κάθε μέρα για ώρες. Τα παραπάνω μου είχε πει ο υπεύθυνος του studio.

Αυτά.  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα επειδή έχει περάσει αρκετός καιρός, μην σου λέω ανακρίβειες.

Γενικά θυμάμαι οτι ήταν αρκετά ευέλικτος.Καλό καθαρό και αρκετά ογκώδη και γεμάτα drive.

Θεωρώ πως θα πρέπει να τον ακούσεις αρκετά πρώτα γιατί είναι και γούστα αυτά  ;)

Αν δεν κάνω λάθος έφερνε και ο Κουρμπής κάποιους.Αν είσαι απο Αθήνα μπορείς να πάρεις ένα τηλ. να ρωτήσεις.

Υ.Σ. αν θυμάμαι καλά είχε/έχει έναν και το baseline studio στην Καλλιθέα.

 

 

Αυτα που λες με καλύπτουν φιλε.Τον ενισχυτη τον προοριζουμε για μεταλ ακραιο γενικα.

Δυστυχως δεν ειμαι απο αθηνα και δεν μου ειναι ευκολο να ερθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα παίξει αρκετές φορές με αυτόν του Baseline Studio που αναφέρθηκε πιο πάνω. Τον είχα χρησιμοποιήσει με πετάλια, πεταλιέρα GT-10, αλλά και χωρίς τίποτα από τα παραπάνω.

Έχω να πω ότι ακουγόταν περίφημα σε όλα του τα κανάλια (clean, dist), συνεργάζονταν ικανοποιητικά (imo) με τα εξωτερικά εφέ και επίσης μου άρεσε το EQ που διέθετε.

Όσον αφορά την αξιοπιστία του δεν γνωρίζω πολλά, παρά μόνο ότι ο συγκεκριμένος δεν είχε βγάλει προβλήματα ή βλάβες ενώ έπαιζε κάθε μέρα για ώρες. Τα παραπάνω μου είχε πει ο υπεύθυνος του studio.

Αυτά.  8)

 

Ευχαριστω πολυ για την αποψη σου,πιστευω οτι με βοηθησατε αρκετα για να κανω την αγορα.Βρηκα οτι ειναι αμερικανικη προελευση του και αυτο δειχνει αξιοπιστια,επισης ειδα οτι την εχουν χρησιμοποιησει η queensryche.

Οταν θα την παρω και την δοκιμασω θα σας πω την γνωμη μου επισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για την αποψη σου,πιστευω οτι με βοηθησατε αρκετα για να κανω την αγορα.Βρηκα οτι ειναι αμερικανικη προελευση του και αυτο δειχνει αξιοπιστια,επισης ειδα οτι την εχουν χρησιμοποιησει η queensryche.

Οταν θα την παρω και την δοκιμασω θα σας πω την γνωμη μου επισης.

 

Μade in China είναι ο ενισχυτής, μη το μπερδεύεις με το από που είναι η εταιρία. Προσωπικά εμένα αυτό δε μου λέει κάτι ούτε με πειράζει, απλά ήθελα να το αναφέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου