Προς το περιεχόμενο

Πεταλιερα για live


Nikiforos94

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παρεα!

Θα ηθελα την αποψη σας για ενα προβληματακι που εχω . Τον ερχομενο χειμωνα θα γρατζουναω μαζι με ενα γκρουπακι που εχω σε ενα μπαρακι ... Θα ηθελα να αγορασω ενα πολυεφε- πεταλιερα και να συνδεομαι μεσω αυτου απευθειας στη κονσολα .... Τη θεωρω σα καλυτερη εναλλακτική γιατι δεν ειμαι σε θεση να κουβαλαω ενισχυτη . Σιγουρα χανεται το υφος και η χαρακτηριστικοτητα του να παιζεις με εναν καλο ενισχυτη , αλλα για να μην σας πω ψεματα δεν με ενδιαφερει να εχω αψογο ηχο ... Χρειαζομαι κατι βολικο καταρχην και χρηστικο , και εν συνεχεια  εναν αξιοπρεπη ηχο. Επειδη η εμπειρια μου απο live σε τετοια μαγαζια ειναι περιορισμενη θα ηθελα την γνωμη των πιο εμπειρων του φορουμ για το αν η σκεψη μου μπορει να υλοποιηθει με επιτυχια και αν ειναι ευκολο να μου προτείνετε πεταλιερες ...

 

Ευχαριστω εκ των προτερων !! Cheers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παρεα!

και αν ειναι ευκολο να μου προτείνετε πεταλιερες ...

 

Θα γίνει πολύ πιο εύκολο αν γράψεις τι ήχους/εφέ θες να έχεις και - το κυριώτερο - τι προϋπολογισμό έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ το παρέλειψα  . Παιζουμε απο Ροκκο εως Chuck Berry και RHCP ... Δε παιζουμε μεταλ... Θελω να εχει μια αξιοπρεπεια ο ήχος και κυριος ενα απαλο overdrive και ενα αξιοπρεπες delay ... Διαθετω μεχρι 200 ευρω

Ευχαριστω για την απαντηση αδερφε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου προτεινα να πας σε κατι μεταχειρισμενο ωστε με τα χρηματα σου να παρεις κατι σοβαρο.

Μια gt10, hd400/500 η G7.1ut θα ηταν καλη λυση. Γενικα κοιτα να εχει cab sim η πεταλιερα ωστε να δουλεψει καλα καρφι στην κονσολα....

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περα του οτι δεν εχεις βαλει Link η ΕΧ δεν θα σε καλυψει για Live...

Υπαρχει στις αγγελιες μια hd500 στα 200 ευρω. Τη θεωρω ευκαιρια και θα σου προτεινα να την χτυπισεις ;) (παρολο που εγω πουλαω μια gt10  ;D )

 

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις αγγελίες έχει, επίσης, μια digitech gsp1101, στην τιμή, που θέλεις. Πιστεύω, θα σε καλύψει.

 

Η Tonelab EX, νομίζω, θα σε περιορίσει, λίγο, στα live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περα του οτι δεν εχεις βαλει Link η ΕΧ δεν θα σε καλυψει για Live...

Υπαρχει στις αγγελιες μια hd500 στα 200 ευρω. Τη θεωρω ευκαιρια και θα σου προτεινα να την χτυπισεις ;) (παρολο που εγω πουλαω μια gt10  ;D )

 

Πλεον δεν υπάρχει....  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου