Προς το περιεχόμενο

Πως λεγεται αυτο το υλικο!


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσφατα πηρα απο το Θωμα μια τσαντα μεταφορας για τα πεταλια η οποια ειναι αυτη

http://www.thomann.de/gr/thomann_effect_pedal_bag.htm

Θελω περα απο το κουβαλημα να ειναι στημενα μεσα τα πεταλακια ,συνδεμενα και να κουμπωνω μονο το ρευμα και τα καλωδια κιθαρα ενισχυτη και να παιζω.Βαρεθηκα να στηνω και να ξεστηνω.

Θελω λοιπον να κολησω στον πατο της τσαντας και στα πεταλακια αυτο το υλικο που κολανε ,ωστε να μην πολυμετακινουνται κατα την μεταφορα.Ξερει κανεις πως λεγεται και που το βρισκω.

Ευχαριστω.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Velcro λεγεται και υπαρχει στα Praktiker. Εγω μια φορα αναγκαστηκα να το ζητησω ως ''χρατς'' γιατι ο υπαλληλος δεν ηξερε τι σημαινει velcro. Αλλα εισαι σιγουρος οτι θα δουλεψει αυτο που σκεφτεσαι? Επειδη η τσαντα που πηρες ειναι περισσοτερο για μεταφορα καποιας πεταλιερας και οχι για στησιμο και παιξιμο πεταλιων. Αλλα αν λειτουργει για σενα, εγω παω πασο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Δεν ξερω ακομα ,θα δω,θα κοιταξω αν βρω εδω Βεροια αυριο .Αν δεν λειτουργησει μαλον θα κατασκευασω δυο ραγες που θα μπαινουν στην τσαντα,οπως και να χει το Βελκρο θα χρειαστει και στις δυο περιπτωσεις.

Σε ευχαριστω Γιαννη.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτοκολήτη ταινία Velcro.

Θα βρέις σε σίγουρα σε praktiker , leroy merlin κτλ.

Κολάς την μοκέτα στην βάση και την άλλη μεριά στα πετάλια σου.

Καλύτερα να μην κολλήσεις απευθείας στην τσάντα αφού μπορείς να πάρεις ένα κομμάτι κόντρα πλακέ στις διαστάσεις που θες και να το χρησιμοποιεις ως pedalboard και χωρις τη θήκη.

Στο leroy σου κόβουν άμεσα στις διαστάσεις που θες και δεν είναι ακριβό.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Να καπως ετσι απλά σκεφτομαι να κανω την πατεντα.Σκεφτηκα χοντρο χαρτονι απο κατω αλλα κοντρα πλακε ακομα καλυτερα .Θελω κατι απλο που να με γλειτωσει απο το στησε ,μαζεψε και το ολο σκηψιμο.Αυριο θα βγω στη γυρα.Βεβαια εδω δεν εχουμε πρακτικερ κτλ αλλα ολο και καπου θα βρω ,πιστευω σε κανα μαγαζι με σιδηρικα χρωματα .

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης, εκτος απο τα πρακτικερ, λεροι κτλ, πολλες πιθανοτητες να βρεις βελκρο εχεις και σε οποιοδηποτε μαγαζι με κλωστικα, κουμπια και πασης φυσεως υλικα για μοδιστρες. δεν αστειευομαι.

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης, εκτος απο τα πρακτικερ, λεροι κτλ, πολλες πιθανοτητες να βρεις βελκρο εχεις και σε οποιοδηποτε μαγαζι με κλωστικα, κουμπια και πασης φυσεως υλικα για μοδιστρες. δεν αστειευομαι.

 

Εγώ από τέτοιο κατάστημα αγόρασα.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Η μανα απο το ντραμμερ μου ειναι μοδιστρα και μου ειπε θα μου βρει αυτος .Αρα μαλον ισχυει το παραπανω.Δηλ καλυτερα να κινηθω σε κανα μαγαζι με υφασματα και τετοια.

  Αυριο που θα βγω θα ρωτησω και μαλον θα βρω ακρη,αλλα αρχισε να σκεφτομαι και πως θα κανω καλυτερα τη βαση.Μπας και εβρισκα τπτ κοματια απο αλουμινιο για πεταμα σε κανα μαγαζι και το εκανα ακομα καλυτερο.Μαλον καλα ειναι να ριξω καμια ματια και σε κανα γιουτιουμπ

 

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πως θα κολησω ομως τα πεταλια επανω ,πρεπει να κολησω και βελκρο πισω και απο αυτα φανταζομαι ?Τι κολα συνηθως χρησιμοποιουμε.Γενικα δεν θελω να μεινουν πολλα σημαδια ,σε περιπτωση που κανενα παει για πουλημα αργοτερα .

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το velcro ειναι αυτοκολλητο. Ειναι δυο επιφανειες κολλημενες μεταξυ τους. Τις ξεκολλας και κολλας τη μια στη θηκη σου και την αλλη κατω απο καθε πεταλι. Δε θα σε δυσκολεψει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου