Προς το περιεχόμενο

Στο υπόγειο (cigaret13)


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρε θαρρος μωρε κοτζαμαν αντρας
:o :o :o  
εδω τραγουδανε οι εντελως αφωνοι
  Γιώργο, βγάλε τον εαυτό σου από τους άφωνους. Απέδειξες άλλα....                                                Νίκο (Superfunk), ευχαριστώ για τα σχόλια, αλλά μήπως υπερβάλεις; ::)   Όσο για την παραγωγή, που είναι μια πονεμένη ιστορία για μένα, διαβάζω άρθρα και "βιβλία"-παρακολουθώ βίντεο-πειραματίζομαι, προσπαθώ τέλος πάντων αλλά αποτέλεσμα κανένα :-\  Φταίνε βέβαια και τα πενιχρά μέσα που γράφω-ακουω, αλλά πρώτα απ' όλα φταίνε οι γνώσεις και τα αυτιά μου!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

-Μ΄αρέσεις Φώτη όπως είσαι .... είσαι ψυχή :D

 

-Έτσι από περιέργεια βάλε δεύτερη φωνή τον samy

 

-Σε κάποιο γύρισμα μου ΄φερες κάτι από xaxakes..

 

-Η φωνή ..μου πέρασε απαρατήρητη..δεν ξέρω αν είναι

ανησυχητικό αυτό...(γιά μένα) ;D

 

Την καλημέρα μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι από περιέργεια βάλε δεύτερη φωνή τον samy
Emfasis, o Samy είναι πανκιό :o ;D,  μακριά από μένα τέτοιοι τύποι..... ;D
Σε κάποιο γύρισμα μου ΄φερες κάτι από xaxakes..
Δεν τους ήξερα, τώρα τους έμαθα..... :P
Η φωνή ..μου πέρασε "απαρατήρητη"..δεν ξέρω αν είναι ανησυχητικό αυτό...(γιά μένα)
Καθόλου, αλλά άλλο με ανησυχεί εμένα.....
Μ΄αρέσεις Φώτη όπως είσαι
;D ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευγε ωρε συντοπιτη 8) Εχεις πολυ ιδιαιτερη χροια στην φωνη σου συνεχισε να την δουλευεις και δεν θα χασεις! Οσο για την μουσικη πολυ ωραια δουλεμενη και το σολο γ*****ε . Με χαλασαν λιγο τα εφε αλλα αυτα ειναι γουστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με χαλασαν λιγο τα εφε αλλα αυτα ειναι γουστα.
Που να το άκουγες στις πρώτες του μορφές....Ότι υπάρχει από modulations (σχεδόν ::)) μπήκε σε μεγάλες ποσότητες.... Μετά σοβάρεψα :P  Σε περιμένω από Δευτέρα για καφέ :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι θα μπορούσα να πω..... ειπωθηκε.

Εύγε φιλε, εισαι εξαιρετικός!!!!

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φώτη ωραίο κομμάτι με ατού την πολύ ωραία χροιά της φωνής σου. Χάνει από την παραγωγή, όπως είπαν και τα παιδιά και την κακή (κατ' εμέ) χρήση ήχων. Βάσει της προσωπικής μου αισθητικής θα σου πρότεινα τα εξής:

 

- Βγάλε ή χαμήλωσε ή/και αραίωσε το slide κατά τη διάρκεια του πρώτου κουπλέ. Πατάει πάνω στους στίχους που είναι ήδη χαμηλά.

 

- Βγάλε το chorus από την κιθάρα που παίζει την αρμονία ή τουλάχιστον χρησιμοποίησε πολύ πιο διακριτικές ρυθμίσεις. Ο ήχος παραπέμπει κατευθείαν σε μέταλ μπαλάντα 80's. Για μένα αυτό είναι κακό (πια).  ;D

 

- Βγάλε το phaser/phlanger (ό,τι είναι τέλος πάντων) από τη ρυθμική εκεί που ροκάρει. Εκτός της 80's και πάλι αισθητικής του πράγματος, αφαιρεί πολύ από τη δυναμική του κομματιού. Θέλει να ανεβάσει αλλά δεν το αφήνει ο ήχος της κιθάρας.

 

- Δυνάμωσε τη φωνή. Έχεις χαντακώσει το πιο δυνατό σου όπλο. Το κριτήριό σου είναι να ακούγονται καθαρά οι στίχοι.

 

- Τα τύμπανα είναι πολύ αδύναμα ειδικά σε σχέση με τις κιθάρες. Επίσης ίσως θα ήταν μια καλή ιδέα στο κουπλέ να παίζουν στεφάνι και το ταμπούρο να μπαίνει κανονικά στο δυνατό μέρος.

 

- Μπάσο επίσης αδύναμο.

 

Νομίζω ότι με μια ηχητική/αισθητική επανεξέταση μπορείς να το απογειώσεις.

 

 

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ανέβασα πάλι στο Soundcloud χωρίς flanger-chorus-phaser, με την φωνή και το μπάσο ένα κλικ πιό δυνατά και χαμήλωσα το slide. Όποιος νομίζει ότι αντέχει και είναι μαζοχιστής, ας το ακούσει πάλι.                                                                                                                                               https://soundcloud.com/cigaret13/basement-2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσε και η φωνη σου και παρα πολυ το παιξιμο σου...εισαι παιχτουρα και αυθεντικος και αυτο κανει μπαμ ..μπραβο :)

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου