Προς το περιεχόμενο

Στο υπόγειο (cigaret13)


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι καλύτερες πιστεύω οι ισορροπίες στο δεύτερο κλιπ. Ακούγεται καθαρά πλέον το μπάσο και η φωνή είναι εκεί που πρέπει.

 

Η slide όμως νομίζω ίσως να ήθελε ελάχιστα πιο δυνατά γιατί ίσα που ακούγεται.

 

Well done Fotis! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Τα είπανε οι παραπάνω για το κομμάτι κλπ-θα συμφωνήσω και με τον Δημήτρη, η slide θέλει λίγο παραπάνω...

 

...να προσθέσω και το εξής..όταν ακούω ροκ κιθάρα παιγμένη τόσο γνήσια, νοιώθω δέος. Δεν κάνω πλάκα ρε. θα στο πω με ποιηματάκι...

 

    νοιώθω δέος

    είσ΄ωραίος    :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η παραγωγή εξακολουθεί και είναι θέμα ΚΑΙ στη δεύτερη βέρσιον, αλλά κάπου νομίζω πως η παραγωγή έχει σχέση και με το δημιουργό, τι θέλει να ακουστεί, τι αισθητική έχει κλπ κλπ.

                Η 80τιλα δυστυχώς είναι πανταχού παρούσα.

Η χροιά της φωνής σου είναι υπέροχη στ αυτιά μου, οι μπουθάρες καλές, αλλά από μπαραγωγή  χάνουν. Τα κονσερβατουάρ τούμπανα απαράδεκτα έως κουραστικά.

    Έχεις τα φόντα να κάνεις πράγματα σπουδαία,άνοιξε τα αυτιά σου και σε άλλα μουζικά είδη, κόψε τους Μπουοναμάσες και ξαφνικά θα διαπιστώσεις πως τη παραγωγή θα τη παίζεις στα δάχτυλα.........λαίμαι τώρα  8)

Ηγώ είμαι πανκ, μόλις κατέβηκα απ το βουνό, δεν σηκώνω πουλί Χαχακες και διάφανους κρίνους, τα σέλω όλα στρέιτ και νταστερ λαίμαι  ;D ;D ;D

 

  Δώκε πράμα μπορείς και καλύτερα

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα είναι το κομμάτι που με παίδεψε πιό πολύ, από αυτά πού έχω γράψει! Τα όργανα γράφτηκαν σε ένα απόγευμα και η Φωνή σε ένα δεύτερο. Από κει και πέρα παρά λίγο να με διώξει η γυναίκα μου απ΄το σπίτι. Περιφερόμουν για δύο μέρες με το λάπτοπ παραμάσχαλα, από την κρεβατοκάμαρα (ακουστικά και ηχειάκια του λάπτοπ) στο καθημερινό (στερεοφωνικό) και στο "παιδικό" (ηχεία 2+1 του σταθερού PC) για τις μίξεις, εντάσεις κ.τ.λ. Για όσους ενδιαφέρονται :P το ανέβασα με διαφορετικά τύμπανα και αλλαγές στην "παραγωγή" :P για πολλοστή φορά με τον τίτλο Basement 2. ΤΕΛΟΣ.....      Cos_dr, vasilisgeo72, geodimitri, pipityri (που δεν έχεις ιδέα από ποίηση ::) ;D) και τέλος samy paraga (αλλά όχι καταϊδρωμένος) ευχαριστώ που μπήκατε στον κόπο να το ακούσεται και να γράψετε :)                                                                                               Υ.Γ. Ρε γαμώτο, Rock 80'ς δεν άκουσα ποτέ, δεν ήταν του γούστου μου, πώς μου βγαίνει δεν ξέρω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλύτερο αν και όσον αφορά τις σχετικές εντάσεις, θέλει ακόμη δουλειά. Αλλά το κομμάτι τώρα "έδειξε" κατά τη γνώμη μου. Εύγε Φώτη.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

  Λογω δουλειας τωρα το ειδα Φωτη.

Λοιπον θα σου πω κατι γενικο, φιλικα και το περνεις οπως πιστευεις.

  Ενας βασικος λογος που ποτε δεν απολαυσα οπως θα ηθελα τις συνθεσεις σου ρε φιλε ειναι ακριβως αυτη η 80τιλα που βγαζουν .Αν εσυ δεν ακουγες οπως λες ,εγω τι συχαινομαι τελειως αυτη τη σκηνη ,ηχητικα στυλιστικα κτλ.Εχεις κολησει σε ενα ηχο κιθαρας γενικα και παραγωγης που κατα την γνωμη μου μονο κακο κανει στις ιδεες σου.Αυτα με καθε ειλικρινια και με φιλικη διαθεση.

Επισης γνωμη μου ειναι οτι δεν ανασαινεις ρε φιλε καθολου στα παιξιματα σου.Το ειδα και απο κοντα και στο ξαναπα.Κοινως οπως λεμε στη γλωσσα μας ,πλακωνεσαι.Χαλάρωσε βαλε και καμια πεντατονικη μεσα ,οσο και να τις βαριεσαι πιστευω θα δωσουν αλλο φιλ και αερα στο σολιστικο κομματι.Αυτο βεβαια ειναι καθαρα υποκειμενικο.Ο καθενας θελει να ακουσει την  κιθαρα του οπως την ακουσει στο μυαλο του,απλα λεω και καμια πεντατονικη δεν βλαπτει αν ξες να τι βαλεις ομορφα και να την συνδιασεις με το παιξιμο σου.

  Και κοψε και αυτο το chorous λιγο,τα κανει ολο γλυκερα .Και ο Knopfler που ειναι στα ακουσματα σου στρατ καθαρη επαιζε αλλα ειχε ηχαρα με ενα μονο ενισχυτη ας πουμε στις αρχες.Μην μιλησω για Gallagher που ειναι και ντιπ στο στυλ σου.Και παλι ομως ειναι θεμα αισθητικης.Κοψε τα πολλα κορους τελος χαχαχαχα και τα αχρειαστα εφε.

  Γενικα προσπαθησε να δωσεις ενα πιο καινουργιο φιλ και αποψη στα κοματια σου.Και καντο λιτα .Φτιαξε μερικους ηχους δικους σου στο προγραμμα και πειραματισου αρχιζοντας απο απλα πραγματα.Ενα καλο καθαρο και ενα καλο βρωμικο.

  Η φωνη αν και δειλη ,εχει χροια και χαρακτηρα .οσο ομως μενεις στην λογικη δεν τα λεω ,δεν εχω φωνη ε δεν θα εχεις,καταλαβαινεις πως στο λεω.

Γενικα συμβουλη μου ,γραφε τραγουδια.Το να βαζεις 5 ακορντα ενα θεμα και ενα σολο ,εμενα προσωπικα δεν μου λέει πολλα ,οχι μονο για σενα αλλα γενικα ,εκτος και αν αυτο το ορχηστρικο θεμα ειναι το Albatros πχ ή το Oh well ή ξερω γω , εκει ακους ορχητρικο μεν αλλα ζουμι.

Φωτη αυτα πανω κατω ειχα να πω και ηθελα να στα πω καιρο τωρα.Ελπιζω ειλικρινα να καταλαβαινεις οτι δεν το κανω με καμια κακη διαθεση αλλα το αντιθετο.

  Ολοι θελουμε δουλεια εδω μεσα αυτο ειναι σιγουρο,και γω και συ και ολοι για αυτο και μοιραζομαστε πραγματα.Ειπα οτι ειπα λοιπον με την λογικη οτι μεσα απο αυτα ισως γινεις καλυτερος ,οπως συμβαινει οταν σχολιαζουν οι αλλοι και τις δικες μου ιδεες.

  Το τραγουδι δεν ηταν κακο.Αλλα για τους παραπανω λογους εγω θα το εχτιζα απο την αρχη ηχητικα .

  Κλεινωντας αφου μπορεις και γραφεις ελληνικους στιχους ,το ξαναλεω,στρωσου και γραψε τραγουδια .Δωσε ορχηστρικο οταν οντως ειναι κατι καλο που στεκεται και οχι πχ συραφη ιδεων ,για να ανεβει κατι στο νοιζ ή οπουδηποτε.

Αυτα απο μενα .Την πεφτω γιατι αυριο αρμπαιτ.

 

 

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είσαι ρε Γιώργο, χαθήκαμε.... :-*  Εννοείτε ότι σε όσα λες (σχεδόν) έχεις δίκιο, αλλά με γνώμονα την ατέλειωτη μουσική μοναξιά μου και το αντίθετο του: η αιώνια λιακάδα ενός καθαρού μυαλού, πάλι καλά και ευχαριστημένος (σχεδόν) είμαι με αυτά που γράφω! (εκτός την παραγωγή... :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου