Προς το περιεχόμενο

"Night Friends" - fusiongtr, Terry, gvour


fusiongtr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβώς τους δύο πρώτους σκέφτηκα κι εγώ :D

 

Μπράβο ρε  μάγκες με κάνατε και ζήλεψα :o

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα ελεγα ψηλε και δεν ακουγες.

Εγραψες μεγιστη κομματαρα!

Για το του Benson τελικα ολοι συμφωνουμε.Μπενσονιζει το παιξιμο κι αυτο μονο καλο ειναι.

Ως εγκαθετος προσπαθω να ειμαι φειδωλος σ'αυτα που λεω αλλα.....

Μεγαλη μου χαρα επισης που ειδα τον ογκολιθο να παιζει τοσο ωραια πραγματα πανω σε τετοιο κομματι.Γουσταρα που ημουν παρων(και μελλων ;D ;D ;D)στην ολη φαση και να 'ναι καλα ο Αντρεας(Remi) που ειχε την ιδεα και σας εβαλε στην πριζα(oμιλω και για Long,JJ).

Μπραβο σας αδερφια!

 

Επίσης, έτσι όπως άρχισε, με τη groova και το θεματάκι, με πήγε λίγο και σε αυτόν...

 

LeeRitenour652x435-19.jpg

 

Tερενς Κουικ(μα δε μοιαζουν πολυ)? ;D ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ωραια συνεργασια :)

 

δεν ειναι του στυλ μου αλλα το ακουσα ευχαριστα

 

να περιμενουμε κανενα ακομα?

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ρε συ Στράτο, τι ωραίο! Και για την ακρίβεια...Di Orio!!! ;D

 

(συμπάθα με για το λογοπαίγνιο, αλλά το σκεφτόμουν από το απόγευμα και

γέλαγα μόνος μου σαν μαλάκας στο αυτοκίνητο-απλά έπρεπε να το πω :))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Φούζιος είναι ένας κιθαρίστας που σου δίνει πάντα μη αναμενόμενα πράματα, έξω απ την κιθαριστική περπατημένη και γι αυτό τον προτίμησα στους Παράγκας  ;D ;D ;D

 

Ο Παρτέρης είναι εδώ στο στοιχείο του, εγώ συνήθως τον δυσκολεύω πιότερο.

 

Αν γράψετε κανά δυο ακόμη άσθματα, θα σας επιτρέπω να τα παίζεται στις συναυλίες των Παράγκας μέχρι να τελειώσω με τας θαυμάστριες στα παρασκήνια και να βγω να περφουμάρω λαίμαι.

Τα κρένδιτς δικά μου όμως ε?

 

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο παιδιά ! Απο τα καλύτερα δείγματα που ποστάρουν κατα καιρούς !

Ρε Στράτο να βάλουμε και εμείς κανά πληκτράκι άλλη φορά !

Εξαιρετικό παιδιά .

Μπράβο και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω, ρε μάγκες, αν είναι το φτιάξιμο από το αναβράζον Deponάκι που πίνω (με πάγο) ή η μεγάλη συμπάθεια που τρέφω για όλα τα μέλη της τρόικας των παικτών που αποδίδουν αυτή τη σύνθεση του Φάζιου, αλλά εμένα το κομμάτι μου ακούγεται απλώς ΥΠΕΡΟΧΟ!!

 

Είναι από τα κομμάτια που τα βάζεις στο repeat και τα ακούς όλη μέρα, ευτυχισμένος όταν τελειώνουν γιατί ξέρεις ότι θα αρχίσουν αμέσως ξανά…

 

Είναι από τα κομμάτια που βάζεις στην ίδια playlist με τα best από κιθαρίστες όπως ο Wes, o Diango, o George (Benson) κλπ και που στέκεται ισάξια με τα υπόλοιπα!!

 

Μπράβο βρε Φάζιε, το έχεις το χάρισμα!!! Δώσε πράμα στο λαό, δώσε…

 

Επίσης….  Το μεγάλο Χάρισμα (με κεφαλαίο Χ) το έχει φυσικά και ο Terry…  Το μπάσο που παίζει σε αυτό το κομμάτι (αλλά και γενικότερα) είναι από άλλο πλανήτη (πάντα χειροκροτώ, νοητά, στο τέλος του σόλο στο 4:40 – τι παιχταράς θεέ μου!!)

 

Τέλος… Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι το τι κάνει ο gvour σε αυτό το κομμάτι. Ο Marvin+ λέει ότι μάλλον παίζει τον ρόλο της απαραίτητης κόλλας… ότι μάλλον είναι αυτός που ισορροπεί τον περφεκξιονισμό του Φάζιου και τον αυθορμητισμό του Terry... μπορεί να κάνει και λάθος...

 

Εν συντομία, ΕΙΣΤΕ ΑΨΟΓΟΙ (σας θαυμάζω και σας ζηλεύω)

 

Να’στε καλά ρε σεις, να δημιουργείτε...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχ ρε σας ακουει κοσμος κ σας περναει για σοβαρους, που να σας ειχε γνωρισει απο κοντα! :-)

 

Μπραβο, κ ελπιζω τετοιες συνεργασιες να συνεχιστουν κ να οδηγησουν σε δισκους, λαιβ κτλ :-)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος… Αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι το τι κάνει ο gvour σε αυτό το κομμάτι.

Nτινο,απολυτως τιποτα δεν εκανα σε σχεση με το κομματι.

Το μονο που εκανα ηταν να τους ακουω,να γουσταρω και να πινω καμμια μπυρα μετα λουκανικοπιτακιων.

Τα δυο παλικαρια και αδερφια ειναι μουσικοι,του λογου μου δεν.

Να σκεφτεις μερικες φορες που συζητουσαν για το κομματι διαφορα δεν καταλαβαινα γρι. Ντιπ(περπλ) κινεζικα μου φαινοσαντε.

Ελεγαν κατι για πεμπτες,εκτες κλπ και του λογου μου ελεγα του Τερρυ "γιατι δεν παιζεις το ιδιο δυο κουτακια στην ταστιερα πιο κατω". ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Ηταν ομως σουπερ διοτι τι πιο ωραιο απο το να εισαι παρων οταν δυο μουσικαρες δημιουργουν και μετα να ακους αυτο το world class αποτελεσμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Στράτο, τι ωραίο! Και για την ακρίβεια...Di Orio!!! ;D

 

(συμπάθα με για το λογοπαίγνιο, αλλά το σκεφτόμουν από το απόγευμα και

γέλαγα μόνος μου σαν μαλάκας στο αυτοκίνητο-απλά έπρεπε να το πω :))

Κι ακόμα μόνο εσύ γελάς! ;D

 

Για το κομμάτι, ό,τι είπαν όλοι οι προηγούμενοι and then some! Classy και classic...

 

Να ξαναματαεπαναλάβω μόνο, αυτό που έχω ξαναγράψει για τις δουλειές που ανεβάζει το τρίο της επιτυχίας:

Όποιος προγραμματίζει τα τύμπανα/κολλάει έτοιμες λούπες/βρίσκει ολόκληρα drum tracks και χτίζονται επάνω τους τα κομμάτια/ο,τι κι αν κάνει τέλος πάντων, είναι πολύ γάτος!

 

Μπράβο, εύγε και ζήτω! :)

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου