Προς το περιεχόμενο

Κομμένο καλώδιο σε shure beta 58a (επισκευή)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Άνοιξα το μικρόφωνο για καθαρισμό και το σφουγγαράκι που έχει κατω απο τη γρίλια είχε σφηνώσει στην κάψα. Το ζόρισα λίγο παραπάνω , βγήκε τελικά αλλά δυστυχως το ένα απο τα δυο καλώδια (πράσινο) είχε κοπει. Δοκίμασα στην καρτα ήχου και δεν δίνει σήμα.

 

Επισκευάζεται η έκανα τεράστια πατάτα;;;; Αν θελετε μπορώ να το βγάλω φώτο.

 

Καθε βοήθεια καλοδεχούμενη. Στεναχωρέθηκα πολύ γιατι το ποσό είναι δύσκολο να το ξαναμαζέψω. (Δεν υπαρχει εγγυηση καθώς το έχω περίπου 7 χρόνια)

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα μια φωτο στο ιντερνετ οπου τα δυο καλώδια είναι σωστά στη θέση τους.

 

Στη δική μου περίπτωση το πράσινο έχει κοπεί-ξεκολλήσει.

 

(στη φωτο λεει beta 56 δεν ξερω για ποιο λογο αλλα δεν έχει και σημασία.)

 

 

Τι παπ....ας ειμαι...  ??? :(

20130329_083517_resized.thumb.jpg.d43e68ccda0e495ceed8f6c54cd02db2.jpg

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρασινο μεσα ειναι και τραβηχτηκε?κοιτα εδω λυμενο ειναι http://jualalatkaraoke.com/spul-mic-shure-beta-58-microphone-cartridge.html/spul-mic-shure-beta-58-microphone-cartridge

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απαντηση, ειχα απελπιστει... και ακομη φυσικα...

 

Ναι το πράσινο ήταν μέσα και τραβήχτηκε. Απο την φώτο που εβαλες δεν μπορω να διακρίνω κατι που να με βοηθαει.

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι καλύτερο αλλα ειναι για αλλο μικρόφωνο. το απλό 58. Εγω εχω το beta.

 

Δεν πιστευω πως μπορω να το φτίαξω μονος μου . Πιο πολύ ανοιξα το θεμα γιατι μεσα στην απελπισία ηθελα να μαθω πρώτον αν επισσκευάζεται η αν ειναι για πεταμα και δευτερον σε ποιον θα μπορουσα να  το παω για φτιάξιμο (βορεια ελλαδα, θεσσαλονικη.)

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε οχι και να το πεταξεις για ενα καλωδιακι. Φτιαχνεται αρκει να ξερεις απο που εφυγε. Ενας ηλεκτρονικος σιγουρα θα στο φτιαξει ή και εσυ με ενα κολητηρι. Παντως πολυ κοντα καλωδια εχει. Δηλ δεν ειναι για πολλα ανοιξε κλεισε. Μη το πεταξεις, αμαρτια ειναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι;;; σοβαρα;; πωω δεν ξερεις ποσο χαρηκα. ειναι αντικειμενο δουλειας και το χρειάζομαι πολύ. Αν παω σε εναν ηλεκτρονικό μπορω να του δωσω καποιο διαγραμμα για να τον βοηθησω; η θα καταλαβει μονος του που πρεπει να μπει; τοσο απλό ειναι;;

 

παραδειγμα το παρακατω;;

 

 

https://www.shure.com.cn/dmsfiles/default/shure/products/microphones/user_guides/beta/beta58a_specsheet

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανετα θα στο κολησει. Για νασαι σιγουρος δωστου και το διαγραμμα. Μιλαμε για δουλεια 5λεπτων ισα να ζεστανει το κολητηρι  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου