Προς το περιεχόμενο

Presonus studio one εκπτωση 50% σε ολες τις εκδοσεις μεχρι 1 Δεκεμ


stratigos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eγινε.

 

Για οτι αλλο, εδω ειμαστε. Οταν παραλαβεις, πες μας αν ηρθε boxed.

 

Καλη αγορα.

 

Edit: Η αγορα που θα κανετε ποτε θα γινει? (ρωταω σε περιπτωση που σκεφτεστε να μην κανετε την αγορα αμεσα και αλλαξει τιποτα η τιμη του studio γιατι ειναι σε προσφορα μεχρι 1 Δεκεμβριου....βεβαια, δεν ξερω μεχρι ποτε θα ειναι στο thomann η προσφορα αλλα φανταζομαι θα ειναι για οσο το εχει και η εταιρεια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η παραγγελια θα γίνει τωρα! Στο επομενο δεκάλεπτο!  ;D ;D

 

Αλλωστε η εταιρια λεει ξεκάθαρα πως η προσφορά ειναι μεχρι 1 Δεκ οποτε λογικά και ο Τομαν θα βαλει απο Τρίτη την παλια τιμή.

 

Με τα updates τι γινεται; Καθε φορα που θα βγαινει θα τα παιρνουμε;

 

Γενικά αν μπορείς κανε ενα μικρο review. Πως σου φανηκε σαν περιβαλλον; Τι περιείχε η συσκευασία; Θα εχει αραγε κατι βοηθητικό για να το μαθεις; καποιο dvd ισως; Λογικά έχεις εμπειρίες και με αλλα DAW, πιστευεις για καποιον ερασιτέχνη και οχι μονο θα ήταν αρκετο;

 

 

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω για τα updates αλλα δεν νομιζω οτι θα δινονται δωρεαν, μιας και ηδη βλεπω οτι υπαρχουν upgrades στο e-shop της presonus ... πχ υπαρχει upgrade για να πας απο την εκδοση artist σε artist 2.

 

Θα γραψω καποια στιγμη τις εντυπωσεις μου, αλλα τωρα δεν το βλεπω. Κατι εγινε και δεν ανοιγει το studio one. Κατι προβλημα με dll και κατι τετοια. Μη φοβασαι, δεν θα εχεις θεμα, εγω εκανα βλακεια.

 

Δεν το πηρα με συσκευασια αλλα κλειδι που ενεργοποιησα στο site.

 

Μεσα στο account σου στην Presonus, θα βρεις 400mb demo και tutorials (και αλλα ποσα στο youtube αλλα και θα μπορεις να ρωτησεις οτι θες στο forum της εταιρειας).

 

Εννοειται οτι ειναι πολυ καλο και για ερασιτεχνη αλλα και γενικα. Βασικα, για μενα δεν υπαρχει οτι το ταδε daw ειναι ερασιτεχνικο και καποιο αλλο οχι. Με οποιο θες μπορεις να κανεις τα παντα, αρκει να βολευει τον σκοπο σου. Πχ το midi editing του fl studio ειναι πολυ καλυτερο απο του presonus αλλα το audio editing του presonus ειναι πολυ καλυτερο απο του fl. Και στα 2 ομως κανεις οτι θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρήγγειλα κανονικά χθες το βράδυ. Παντως και σήμερα εχει 99 Ε.

 

Λογικά θα ειναι η boxed version γιατι στην λίστα με την κουτα που μου στελνουν το εγραψαν και αυτο μέσα.

 

Θα γράψω εντυπώσεις οταν το δουλέψω.

 

Εννοείται κι εσυ αν βρεις χρόνο γράψε δυο λόγια.

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια!

 

Ας γραψω μερικες εντυπωσεις που ειδα οσο το δουλεψα τις 2-3 πρωτες μερες.

 

Μου αρεσε το περιβαλλον, ο τροπος που πετας τα εφφε στο καθε καναλι, μου αρεσαν τα εφφε του, μου αρεσε το time strech του (πραγματικα του βγαζω το καπελο... θα βαλω και βιντεακι παρακατω απο το youtube για να καταλαβετε ποσο καλο ειναι). Μου αρεσε το quantize, με δυσκολεψε το midi editon και το να διορθωσω με το μολυβακι καποιες νοτες ειτε νσ βαλω σε αλλο χρονο καποιες νοτες.

 

Τα παραπανω ειναι πολυ λιγα αλλα ειναι αυτα που προλαβα να δω. Θελω να δω και καποια πραγματα σε audio recording καθως και αλλες διαφορες ''καλες'' λειτουργιες που φαινεται να εχει. Θα πειραματιστω (μολις το κανω παλι να παιζει :p) και για οτι μου αρεσει ή οχι, ξαναγραφω.

 

Eδω το video για το time strech: https://www.youtube.com/watch?v=c99A0_srxKg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ στρατηγέ! Οτι παραπάνω μπορείς να γράψεις θα βοηθήσει!

 

να σαι καλά! Το περιμένω κι εγώ.

 

Σκέφτομαι μηπως επρεπε να παρω το professional που εχει και mastering αλλα πρωτον δεν εχω ιδεα πως να κανω μαστερινγκ και δευτερον δεν μπορουσα να δωσω αλλα 100 ευρώ μη οντας επαγγελματίας!

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, δεν το ηξερα οτι μονο το professional εχει mastering, νομιζα οτι και το producer εχει. Καλα οκ, μη σκας, οταν δεις οτι θελεις να κανεις και mastering κανεις το upgrade τοτε, παλι σε καμια προσφορα -50% και εισαι οκ.

 

Εγω παντως κανω mastering με το aams (auto audio mastering system).  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι free αυτο το aams??

 

Επισης θα σκασω, δεν μπορώ να καταλάβω γιατι στην περιγραφή αναφέρει συνεχώς ....

 

32bit audio processing..... 32bit effects library with many plugins like dynamics processors, reverbs, modulations effects, amp simulators, etc.

 

Δεν εχει απολύτως καμια σχέση με συμβατότητα με 64bit σύστημα;

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, δεν ειναι  free: http://www.curioza.com/1JN/index.php/en/registration/license-registration

 

Οσον αφορα το 32-64 bit, εμενα στο account μου ειναι ετσι για να καταλαβεις (μπορεις να κατεβασεις οποιο θελεις):

 

http://oi58.tinypic.com/v62h5v.jpg

 

Edit: Στη σελιδα που συγκρινει μεταξυ τους τις εκδοσεις εχει το εξης:

 

Audio-processing resolution (floating-point) free 32-bit artist 32-bit producer 32-bit professional 64-bit

 

http://www.presonus.com/products/studio-one/compare-versions

 

Δεν εχω βαλει το 64 bit για να σου πω κατι με σιγουρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου