Προς το περιεχόμενο

Presonus studio one εκπτωση 50% σε ολες τις εκδοσεις μεχρι 1 Δεκεμ


stratigos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επισης αλλη μια ερώτηση γιατι θα το παραγγείλω αποψε πριν λήξει η προσφορά!

 

Αν διαβάσει κανεις τα specs του λεει

 

.........32bit audio processing, stunning virtual instruments, compatible with any ASIO, Windows Audio or Core Audio compliant audio interface, thomann native effects, 32bit effects library with many plugins like dynamics processors, reverbs, modulations effects, amp simulators, etc............

 

Αυτο με τα 32 bit εχει καποια σχέση με το λειτουργικο; πχ δουλευει σε windows 7 64

η θα έχω καποιο πρόβλημα;

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Ναι, ειναι η εκδοση των 200 ευρω και κανει 99 τωρα (και απο εκεινο το site που εβαλα πιο πανω που την πηρα εγω την εκδοση producer, κοστισε 68 ευρω...αν την εχει ακομα σε προσφορα μπορεις να την παρεις και απο εκει....αν και βλεπω κολλαει το site τωρα).

 

2) Kανενα θεμα με την εκδοση 32bit και εγω αυτην εβαλα στα windows 7 64bit (εχει ομως να επιλεξεις να κατεβασεις και την 64bit αν θες). Κατι ακομα που αξιζει να αναφερθει εδω, ειναι πως μπορεις να το δηλωσεις σε μεχρι 5 υπολογιστες ταυτοχρονα (5 activations) και σου δειχνει πχ στο account σου στην presonus οτι το εχεις βαλει πχ στο stratigos pc και εχεις ακομα 4 activations. Μπορεις ομως και να αφαιρεσεις καποια στιγμη την αδεια για το stratigos pc παλι απο εκεινο το μενου στο account σου και να εχεις παλι μια ελευθερη ενεργοποιηση για καποιο αλλο συστημα. Καταλαβες ελπιζω τι θελω να πω..

 

3) Oσον αφορα τα plugins του τωρα, ενταξει τρωγονται, δεν θα ελεγα οτι ειναι πολυ καλα αλλα ουτε και πολυ κακα. Βεβαια, δεν τα εχω δουλεψει και πολυ μεχρι ωρας γιατι δουλευω αυτα που εχω απο αλλες εταιρειες. Πιστευω ομως, οτι θα μπορουσαν να ειναι και καλυτερα. Δεν μπορω ομως να σου πω με σιγουρια.

 

Τα plugins που εχει για effects (οπως ειπα πχ πιο πριν για το reverb room) ειναι πολυ καλα κατ'εμε. Και τα eq και οι compressorες.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για την απάντηση!

 

1.Οσον αφορά τη boxed version Που αναφερεις...

 

Αν το παραγγείλω απο τομαν θα παρω κι εγω αυτην; Δηλαδη το κουτι με manuals,dvd κτλ?

 

Η απλά θα μου δώσουν έναν κωδικό και θα πρεπει να το κατεβασω απο το site της presonus?

 

2. Δηλαδή θα εγκαταστήσω την 32bit και μετά θα ξαναεγκαταστήσω την 64;

 

Μπερδευτηκα καπως. Αν έχεις χρόνο δωσε μου μερικές πληροφορίες η οτι αλλο πιστευεις θα μου φανει χρήσιμο.

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο thomann απο μια παραγγελια που πηγα να κανω τωρα το studio one producer για να δω, βγαινει απο 99 στα 119 (20 ευρω λεει οτι ειναι τα μεταφορικα για Ελλαδα) οποτε φανταζομαι ερχεται boxed version, αλλα δεν μπορω να πω με σιγουρια. Δεν βλεπω να γραφει και κατι στην περιγραφη.

 

Οσον αφορα την εκδοση, οχι. Θα βαλεις αυτην που θες εσυ και τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ, και κατι τελευταιο αφου σε ευχαριστησω και παλι για τον χρόνο σου.

 

Σαν vst εχει τυμπανα (λουπες, ρυθμους κτλ), εχει πνευστα, βιολια, ακορντεον κοκ;

 

Εχει δηλαδή τα βασικά οργανα ενσωματωμένα;

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, εννοειται. Εχει απο ολα οσα ειπες και αλλα ακομα καθως και καποιες εξτρα βιβλιοθηκες free (δωρεαν για σενα που πηρες το προγραμμα εννοω, οχι γενικα για ολους δωρεαν) που θα βρεις στο account σου στην Presonus, μολις ενεργοποιησεις το προγραμμα. Ακομα, κατι που πιστευω θα σου αρεσει, ειναι πως σου δινει free το Komplete Elements 8 MKII της Native Instruments. (Εγω το ειχα αγορασει βεβαια παλαιοτερα αυτο το komplete οποτε...  :P)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παραγγέλνω λοιπον και ελπίζω να με βολέψει. Το REAPER που δουλευα δωρεαν τοσο καιρό δεν είχε τοσες πολλές δυνατότητες, ουτε ωραια plug ins και σχεδον καθολου οργανα.

 

Το χομπι μου κάνω βέβαια, οποτε δεν μπορώ να δωσω 500 + για cubase κτλ αλλά πιστευω και λογω της προσφοράς το studio one producer τα αξίζει τα 100. Εχω δει αρκετα videos και το περιβαλλον του μου άρεσε και πιστευω πως μαθαινεται σχετικά εύκολα.

 

Πιστευω πως ειναι αναβαθμιση και θα κάνει πιο ευκολο το έργο μου.

 

Edit . Αυτο το komplete πρεπει να το έχω κι εγω καθως εχω την καρτα komplete audio 6 και μια βιβλιοθηκη ηταν μαζί στη συσκευασια. Αν λεμε την ιδια φυσικά

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα για το reaper δεν ξερω, δεν το εχω δουλεψει ποτε, ουτε εχω ακουσει οργανα του κλπ. Βεβαια, οι περισσοτεροι λενε καλα λογια για το reaper απο οσο εχω δει στα φορουμς εδω και χρονια.

 

Την αγορα απο που σκεφτεσαι να την κανεις τελικα?

 

Edit: Ναι, αυτο το komplete ειχε και η καρτα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θελω να κρινω αρνητικά το reaper μιας και οπως σου ειπα δεν κατεχω πολλές γνώσεις αλλά απο οσο είχα την ευκαιρία να δω αλλα DAW δεν σου παρείχε τοση ευελιξία, τόση ευκολία και επιλογές. ακόμη και το πιο απλό εφε το reverb δεν με ικανοποιούσε ποτέ.

 

Οσο για τα vst απλά ΔΕΝ ΕΙΧΕ!! Δεν ξέρω ισως δεν μου καθισε εμενα καλά. Το studio one έχει μακραν πιο πολλές επιλογές και φαίνεται βατό και απλό. Πιο συγκτροτημένο.

 

Θελω απο αυτό να τα έχει ολα (η τα περισσότερα) ενσωμετωμένα ωστε να μπορώ να κανω τις παραγωγες μου πιο απλά. (ερασιτεχνης ειμαι ξαναλέω)

 

Θα το παρω απο τομαν καθως μαζί με πράγματα που θελουν να παραγγείλουν φίλοι μου ξεπερνάμε το οριο των 300 ευρώ για δωρεάν μεταφορικά.

 

MUSIC IS MAGIC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου