Προς το περιεχόμενο

Pat Metheny-Have you heard(cover)


gathulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας και καλες γιορτες να εχετε παιδιά.ενα cover απο ενα πολυ ομορφο σολο του metheny.να ειστε ολοι καλα με υγεια πανω απ ολα :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε άνθρωπέ μου ::) μια εγγραφή της προκοπής να σε απολαύσουμε όπως σου αξίζει, το backingtrack τζιτζίκη από πίσω σε αδικεί. Πολύ ωραίος, εκφραστικός και με super τεχνική. Πες μου ότι το έβγαλες όλο με το αυτί, να πάω να κόψω τα δικά μου :o  Την άλλη φορά μην σε ξαναδώ με PRS solid, Semi-hollow ή hollow θέλω, γιατί θα στείλω κάποιον από εδώ μέσα που ξέρει που μένουμε όλοι, να σου δείξει αυτός...... 8) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε άνθρωπέ μου ::) μια εγγραφή της προκοπής να σε απολαύσουμε όπως σου αξίζει, το backingtrack τζιτζίκη από πίσω σε αδικεί. Πολύ ωραίος, εκφραστικός και με super τεχνική. Πες μου ότι το έβγαλες όλο με το αυτί, να πάω να κόψω τα δικά μου :o  Την άλλη φορά μην σε ξαναδώ με PRS solid, Semi-hollow ή hollow θέλω, γιατί θα στείλω κάποιον από εδώ μέσα που ξέρει που μένουμε όλοι, να σου δείξει αυτός...... 8) ;D

 

χαχαχα κ μενα μαρέσει η hollowbody PRS αλλα πολυ ακριβη ρε αδερφε μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό φίλε gathuli, είσαι όνομα και πράγμα  ;)

Με τρελαίνει το παίξιμο σου, οι φράσεις σου είναι άψογες το ίδιο και η τεχνική σου. Όσο για τον Metheny εντάξει τα λόγια είναι περιττά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητηρια φιλε!

Ισως το καλυτερο σολο απο το καλυτερο κομματι του καλυτερου δισκου κατ'εμε του Metheny.... και με την καλυτερη συνθεση του group που ειχε ποτε...

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Είναι πραγματικά εντυπωσιακό αυτό που κάνεις και άξιο συγχαρητηρίων. :) Θα ήταν, πιστεύω, πολύ ενδιαφέρον να το ανέβαζες χωρίς να ακούγεται η original κιθάρα. Το δυσκολότερο πράγμα στον Metheny δεν είναι οι νότες που παίζει αλλά το πως και το που-το timing που έχει είναι απίστευτο, πάντα λίγο πίσω από το beat. Επέτρεψε μου επίσης να πω πως η ατάκα σου είναι πολύ σκληρή για Metheny-κάποια lines ακούγονται περισσότερο σαν Pat Partino-το σόλο του Martino που είχες ανεβάσει ηταν πολύ πιο πειστικό.

 

Οπως και να χει, έχεις τον ειλικρινή θαυμασμό μου. Μπράβο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ όλους

 

Το δυσκολότερο πράγμα στον Metheny δεν είναι οι νότες που παίζει αλλά το πως και το που-το timing που έχει είναι απίστευτο, πάντα λίγο πίσω από το beat. Επέτρεψε μου επίσης να πω πως η ατάκα σου είναι πολύ σκληρή για Metheny-κάποια lines ακούγονται περισσότερο σαν Pat Partino-το σόλο του Martino που είχες ανεβάσει ηταν πολύ πιο πειστικό.

 

 

το τιμινγκ του metheny φιλε ειναι εξωπραγματικο.κανενα σολο δεν με εχει δυσκολεψει τοσο οσο αυτο.δεν ειναι μονο θεμα τιμινγκ,ειναι κ οι δυναμικες στο παιξιμο του.ειναι σχεδον στο επιπεδο του montgomery στο πως χρησιμοποιει το ρυθμο.εμενα μου ταιριαζει(κ μου αρεσει) πιο πολυ το στυλ του μαρτινο.κ εκανες πολυ καλη παρατηρηση.στο 70-75% καταφερνα καλα να πιασω το φιλινγκ αλλα σε αυτη την ταχυτητα που παιζει ο metheny αυτο το σολο δεν μπορουσα με τιποτα,απλα κοιταζα να το παιξω χωρις να γινω ρεζιλι αχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου