Προς το περιεχόμενο

Triaxis ή G-Force από Αμερική;


bear

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, το αδερφάκι μου θα είναι για κάποιους μήνες στην Αμερική και δεν θέλω να αφήσω την ευκαιρία να πάει ανεκμεταλευτη. Τι καλό μπορώ να του πω να μου κρατεί???...

Του ζήτησα κιθάρα αλλά έφαγα άκυρο λόγω μεγέθους και δυσκολίας στην μεταφορά...

 

Από εξοπλισμό έχω 1 Mesa Boogie Rectoverb Series II κ 1 Gibson Explorer 76 CH με EMG και διάφορα (όχι πολλά πεταλάκια).

 

Κάνω διάφορες σκέψεις με πρώτη και καλύτερη το Mesa Boogie Triaxis (να το βάζω στην λούπα του Rectoverb και να παίρνω την προενίσχυση του Triaxis και την τελική από τον Rectoverb  ???  ??? ). Μεταχειρισμένο ξεκινάει από 900-100$ (650-700 ευρω) αλλά δεν ξέρω τι απαιτείται για την μετατροπή σε Ευρωπαϊκή τάση και αν εν τέλει αξίζει μια τέτοια μετατροπή..

 

Το άλλο που σκέφτομαι είναι κανένα G Force ή G Major 2 (πάλι δεν θα χρειαστεί μετατροπή;;)

 

Και τέλος τα standarάκια μου είναι τα Xotic bb preamp και TS9 Keeley.

 

Είμαι όλος αυτιά   ;D και αναμένω προτάσεις σας κ σχόλια επί του θέματος κ δικές σας εμπειρίες...

Mesa BooBie: The Spirit of Sex in Bedroom :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για αρχη ... καμια χαβανεζα ... που ειναι και το δυσκολο της υποθεσης.

Ολα τα αλλα , με τον ενα τροπο ή με τον αλλον ερχονται(ακομα και η κιθαρα)!

 

Μιλωντας σοβαρα ... νομιζω οτι θα ηταν χαμενη ευκαιρια το να μην παρεις μια καλη κιθαρα ( ... γιατι οχι "Την κιθαρα των ονειρων σου") , π.χ. μια μεταχειρη ονειρικη Fender ή ακομα καλυτερα μια Gibson των $2000 -2500 max που στο Hellada με τα ιδια λεφτα θα παιρνες ...  τ'αρνιδια σου!Επισης χαμενη ευκαιρια θα 'ταν να μην παρεις ενισχυτη $1500 που στο Hellada  καμει 2300> ευρω!

 

Υ.Γ.Η κιθαρα αποστελεται πιο ευκολα απ'οτι νομιζεις!Για τον ενισχυτη(λογω βαρους) θ'ανησυχουσα!

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ξέρω ότι το καλύτερο deal ίσως είναι κιθάρα (Κυρίως Gibson k PRS βρίσκεις παμπολες με 1800$ μεταχειρισμένες που στο Ελλάντα τις βρίσκεις 2500 ευρώ) αλλά δεν γνωρίζω κόστος και ασφαλή τρόπο αποστολής τους...

Όσον αφορά τον ενισχυτή, μόνο το triaxis με ιντριγκάρει αυτή την στιγμή...

Mesa BooBie: The Spirit of Sex in Bedroom :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κοστος (φοροι και δασμοι),θα το βρεις εδω

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=170293.0

 

Oτιδηποτε ειναι πανω απο 20 κιλα θα το πληρωσει ΧΡΥΣΑΦΙ αν το κανει check in σε πτηση απο ΗΠΑ προς Ευρωπη,ασε που αν ειναι ενισχυτης θα διαλυθει ΣΙΓΟΥΡΑ.

 

Καλυτερα καμμια κιθαρουλα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ζήτημα είναι ότι έχει πάρα πολλά πράγματα και μου είπε ότι δεν θέλει να κουβαλάει κιθάρα μαζί του στις (πολλές) πτήσεις....

Οπότε για φωτήστε με λίγο για τις λύσεις Triaxis ή G-Force... αξίζει η αγορά/μετατροπή;;;

Mesa BooBie: The Spirit of Sex in Bedroom :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κοστος για τα παραπανησια κιλα στο αεροπλανο ειναι 50ε το κιλο !!!!

Παει το ονειρο να φερω απ εκει εναν Ριβερα !!! Ειναι και εμενα δικος μου ανθρωπας ταξιδι εκει αλλα......τσουζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κοστος για τα παραπανησια κιλα στο αεροπλανο ειναι 50ε το κιλο !!!!

Παει το ονειρο να φερω απ εκει εναν Ριβερα !!! Ειναι και εμενα δικος μου ανθρωπας ταξιδι εκει αλλα......τσουζει

 

Εμ γιατί εγώ τους δικούς μου Rivera τους αγόρασα από Γερμανία.....

Πάντως αν ψήνεσαι για τον ένα εκ των δύο.....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου