Προς το περιεχόμενο

Triaxis ή G-Force από Αμερική;


bear

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πές του να στην στείλει με USPS μέχρι 100 $ ολόκληρη και "σπαστή" στα μισά λεφτά.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το καλυτερο rate θα το εχεις αν χρησιμοποιησεις την καρτα των αναληψεων σου στις ΗΠΑ,δεν υπαρχει λογος να αγορασεις συναλλαγμα απο εδω (ετσι γλυτωνεις και την προμηθεια).

 

ΠΑΝΤΑ οταν αγοραζεις-πουλας συναλλαγμα εσυ παιρνεις την ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ τιμη (την τιμη αγορας οταν αγοραζεις και την τιμη πωλησης οταν πουλας)

 

 

εκει ειναι που θα σε σκισουν...βεβαια μεχρι να....φτασεις μπορει να εχει φτασει και κανα...30% κατω το δολλαριο (600 δις τυπωσε ο Ομπαμας για να μη κλεισει το μαγαζι του χθες) απο σημερα οποτε μη βιαζεσαι.... ;D

+1

Είναι απαράδεκτοι στο συνάλλαγμα, όταν είχα πάει (είχα αγοράσει από Αθηνα με rate 1.30) και χρειάστηκα επειγόντως μετρητά για ένα μικρό ποσο, μου δώσαν... 1.15!! Και αυτό αφού τους γύρισα την πλάτη κι έφυγα όταν μου είπαν 1.10!!! Οπότε συνάλλαγμα από ΗΠΑ σε καμία περίπτωση. Το καλό είναι αν χρειάζεσαι μετρητά μπορείς να κάνεις άμεσα ανάληψη από πιστωτική κάρτα χωρίς χρέωση (κανένα fee κλπ) και με νορμαλ exchg. rate στα μηχανήματα CHASE  ;)

Σορρυ για το ψιλο-οφφτοπικ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

Είναι απαράδεκτοι στο συνάλλαγμα, όταν είχα πάει (είχα αγοράσει από Αθηνα με rate 1.30) και χρειάστηκα επειγόντως μετρητά για ένα μικρό ποσο, μου δώσαν... 1.15!! Και αυτό αφού τους γύρισα την πλάτη κι έφυγα όταν μου είπαν 1.10!!! Οπότε συνάλλαγμα από ΗΠΑ σε καμία περίπτωση. Το καλό είναι αν χρειάζεσαι μετρητά μπορείς να κάνεις άμεσα ανάληψη από πιστωτική κάρτα χωρίς χρέωση (κανένα fee κλπ) και με νορμαλ exchg. rate στα μηχανήματα CHASE  ;)

Σορρυ για το ψιλο-οφφτοπικ

 

Thanx και τους δυο για την απαντηση!

 

Ειχα την εντυπωση παντως οτι κανωντας αναληψη απο πιστωτικη καρτα ειναι σαν να παιρνεις δανειο και με τσουχτερο μαλιστα επιτοκιο.Τα CHASE  ειναι κατι σαν τα δικα μας ΑΤΜ;

 

Δικο μου το sorry για το offtopic!

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chase είναι μια τράπεζα/οργανισμός. Έχει ΑΤΜ διάσπαρτα από το Μετρό μέχρι όπου θες.

Στα δικά της ΑΤΜ (ίσως και σε άλλου οργανισμού, αλλά δεν ενδιαφέρθηκα να ψάξω) μπορείς να κάνεις αναλήψεις μετρητών απο την πιστωτική σου κάρτα χωρίς καμια προμήθεια. Φυσικά δεν απαιτείται να είσαι πελάτης τους υπό οποιαδήποτε έννοια. Google it  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα την εντυπωση παντως οτι κανωντας αναληψη απο πιστωτικη καρτα ειναι σαν να παιρνεις δανειο και με τσουχτερο μαλιστα επιτοκιο

 

δεν μιλησα για πιστωτικη καρτα αλλα για απλη καρτα αναληψεων.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι διαθέτετε Debit Card σε συστημα Μaestro μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτήν την κάρτα είτε σαν αναληπτική σε ΑΤΜ είτε για αγορά με άμεση χρέωση του λογαριασμού σας. Για τα μηχανάκια της Chase Manhattan μιλάς?

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Εχεις μπερδεψει τις ΗΠΑ με την μπανανια....

 

Καλυτερα να ρωτησει...καμμια...δεκαρια φορες και να παρει ΓΡΑΠΤΑ το οκ απο την αεροπορικη εταιρεια..αλλοιως ουτε για πλακα μη το ρισκαρει και παει..χυμα στο αεροδρομιο,γενικα ΟΛΕΣ οι αεροπορικες εταιριες στις ΗΠΑ κανουν τα αδυνατα δυνατα για να ΜΗΝ παρεις κιθαρα στο χωρο των επιβατων....

 

;D ;D ;D ολυμπιακη ολυμπιακη μονο για τετοιες δουλειες... τι μου θυμισες τωρα .. που εχω περασει βοστωνη-νεα υορκη-αθηνα με τρεις κιθαρες στην καμπινα στις 10 σεπ 2001  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Chase είναι μια τράπεζα/οργανισμός. Έχει ΑΤΜ διάσπαρτα από το Μετρό μέχρι όπου θες.

Στα δικά της ΑΤΜ (ίσως και σε άλλου οργανισμού, αλλά δεν ενδιαφέρθηκα να ψάξω) μπορείς να κάνεις αναλήψεις μετρητών απο την πιστωτική σου κάρτα χωρίς καμια προμήθεια. Φυσικά δεν απαιτείται να είσαι πελάτης τους υπό οποιαδήποτε έννοια. Google it  ;)

 

Thanx man , θα το ψαξω.

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας απο Νέα Υόρκη! Όλως τυχαιως βρισκόμουν στο Guitar Center προχτες και συζητουσα το θεμα με εναν υπαλληλο (το θεμα της μεταφορας κιθαρας σε υπερατλαντικη πτηση). Εχω την αισθηση πως καποτε ειχε αναφερθει και στο φορουμ αυτο, πως υπαρχει μια επιστολη που διδει το εκαστοτε μουσικο καταστημα, βασει της οποιας δηλωνεται το δικαιωμα που εχει ενας μουσικος να μεταφερει στην καμπινα του αεροσκαφους,  την κιθαρα. Μου διευκρινιστηκε βεβαια, πως η επιστολη αυτη δεν αποτελει νομο αλλα ουσιαστικα μια υπενθυμιση προς την αεροπορικη εταιρεια η οποια γενικα δεν φερει ενστασεις. Σε ολες τις πτησεις παντων που εχω μεταφερει κιθαρα, ουδεποτε ειχα θεμα (ακομα και σε πτησεις που ο ενας ειναι πανω στον αλλο).Ελπιζω να βοηθησα λιγο.

"The music that you listen to, becomes the soundtrack of your life"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου